Jump to content



Formula 1: Ξεκινούν τα έργα


racer

Recommended Posts

Στην Πάτρα βολεύει, γιατί και κοντά στην Αθήνα είναι, υπάρχει ήδη ο χώρος και η μελέτη έτοιμα από πολλά χρόνια, έχει μια καλή λέσχη αγωνιστικού αυτοκινήτου και οι ομάδες έχουν εύκολη πρόσβαση και από το λιμάνι και από το αεροδρόμιο. Μην ξεχνάτε ότι είναι ένας στόλος από φορτηγά και τροχόσπιτα για κάθε ομάδα, το οποία πιστέψτε με, πάλι από το λιμάνι της Πάτρας θα έρχονταν και ας γινόταν Αθήνα, ή Λαμία ή οπουδήποτε αλλού.

Πιο κοντά από στην Θεσσαλονίκη δεν το βλέπω να γίνει, γιατί εκεί υπάρχει ήδη μια αληθινή πίστα, οπότε αποκλείεται να κάνουν και άλλη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Μια χαρα ειναι στη Πατρα. Αν και Αθηναιος προτιμω να γινονται εργα στην περιφερεια, εχει πειξει η Αθηνα και αρκετα εχουν φαει οι τοπικοι, ας φαει κανενας αλλος.

Εαν γινει αυτο το εργο θα θα αλλαξει και ολο το Ελλαδικο οδικο δικτυο!

Link to comment
Share on other sites

ναι αν αναλογιστουμε οτι καψανε ολη τη κεντρικη και δυτικη

πελοπονησο για να κανουν τον περιβοητο δρομο, νομιζω

πως σημειακα, η πιστα στη πατρα θα τους ερθει κουτι....

(ξαναλεω παντως, απο τοτε που θυμαμαι τον ευατο μου να οδηγει,

εχω βαρεθει να ακουω για πιστες....και φουμαρα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που θυμάμαι τον ευατό μου γενικώς θα έλεγα ότι ακούω για πίστες f1...

Μακάρι να γίνει βέβαια, αν και δεν το πολιπιστεύω.Και πάντως εκτός από την εθνική οδο νομίζω πρέπει να βελτιώσουμε και την υπόλοιπη υποδομή της Πελοποννήσου.Αν για παράδειγμα θέλει να έρθει κάποιος από μακριά (είτε εσωτερικό είτε εξωτερικό) που θα μείνει;Σε τρώγλες;Τι χωρητικότητας είναι τα καλά ξενοδοχεία μας;

Link to comment
Share on other sites

Απο το να γίνουν τα καμμένα βίλες και να ανεγερθούν μαιμού επιδοτούμενα ιδρύματα για την προστασία της άγριας ιπτάμενης φώκιας, χίλιες φορές η πίστα. Χωρις πλάκα, εγω προσωπικά την θεωρώ εξίσου σημαντική για την ανάπλαση της περιοχής, οσο το γήπεδο του Παναθηναικου για το Βοτανικό. Και μην ξεχνάτε οτι μιλάμε για τρελά εσοδα. Οτιδηποτε έχει σχέση με Φ1 είναι απλησίαστο. Το ιδιο και εδώ. Γιατι και μες στα πόδια μας που θα την έχουμε μην νομίζετε οτι θα καταφέρουμε όλοι να πάμε... Καθίστε αναπαυτικά μολις ανακοινωθούν οι τιμες των εισητηρίων και τοτε μαλλον οι περισσότεροι απο εμας θα εύχονταν η πίστα να είχε γίνει στην ζούγκλα του Βορνεο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
σε αυτην την κατασταση που ειναι τωρα η Ελλαδα η πιστα της formula f1 την μαρανε...

Αν και δεν το κοβω να γινεται ετσι και αλλιως.

γιατι? ισα ισα που ειναι κορυφαιο αναπτυξιακο εργο.

βεβαια το ολο θεμα προϋποθετει τουλαχιστον μια σοβαρη κυβερνηση, οποτε μαλλον εχεις δικιο

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός αυτού, θέλετε να σας κάνω παρουσίαση 10 διαφορετικές πίστες που μόλις κατέβασα στο μυαλό μου;

Δεν ειναι κάτι τρομακτικό. Και το ΔΙΕΛΠΙΣ το ίδιο πράμα ειναι. Μια παρουσίαση του στυλ: "Εγώ, ο Δημήτρης, αυριο κανω ανακοίνωση για το τι θα μπορούσε να κάνει η Ελλάδα για να βγεί απο το τέλμα." Καμια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτην την κατασταση που ειναι τωρα η Ελλαδα η πιστα της formula f1 την μαρανε...

Αν και δεν το κοβω να γινεται ετσι και αλλιως.

Βρακί δεν έχουμε, λουλούδια για τα @@ μας γυρεύουμε....

Link to comment
Share on other sites

γιατι? ισα ισα που ειναι κορυφαιο αναπτυξιακο εργο.

Nαι....θα αυξηθούν πάλι οι μισθοί και οι συντάξεις εξαιτίας της πίστας. Και είμαι σίγουρος ότι θα είναι ΤΟΣΟ αναπτυξιακό όσο και τα έργα των ολυμπιακών....

Link to comment
Share on other sites

Nαι....θα αυξηθούν πάλι οι μισθοί και οι συντάξεις εξαιτίας της πίστας. Και είμαι σίγουρος ότι θα είναι ΤΟΣΟ αναπτυξιακό όσο και τα έργα των ολυμπιακών....

μαθε πρωτα περι τινος προκειται και μετα πες μας;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.