Jump to content



Ποια ηταν η καλυτερη μητρικη για P3??? ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ!!!


BeetleJuice

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

μητρικη δεν βλεπω να μου βρισκετε ομως χαραμοφαιδες...

πεταει με λινουξ ε?λογικοτατο

κατεβαστηρι ε?

βρηκα ποσες παντως τετοιες στο ebay.de και εγω δεν εχω paypal κτλ και δεν ξερω απο ebay

ειναι κανενας μορτης εδω να ξηγηθει να κανει το deal?

γερμανικα ξερω για να μιλησω με το παλικαρι

Link to comment
Share on other sites

μητρικη δεν βλεπω να μου βρισκετε ομως χαραμοφαιδες...

πεταει με λινουξ ε?λογικοτατο

κατεβαστηρι ε?

βρηκα ποσες παντως τετοιες στο ebay.de και εγω δεν εχω paypal κτλ και δεν ξερω απο ebay

ειναι κανενας μορτης εδω να ξηγηθει να κανει το deal?

γερμανικα ξερω για να μιλησω με το παλικαρι

Ξερω εγω απο καλο ebay ...:p

Κουνα το κορμι σου και περνα απο το σπιτι να παραγγειλουμε. Αντε να παρεις και αυτο το ρημαδι το waterblock τοσο καιρο που μου το λες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πεταει με λινουξ ε?λογικοτατο

κατεβαστηρι ε?

ε, ναι λογικο. αλλα και με τα xp πεταει σε αναλογα υψη:whip:

ειναι το pc μου στο χωριο. σε οτιδηποτε πλην παιχνιδια δε καταλαβενεις οτι ειναι pentium3. γιαυτο ευθηνεται ο δισκος ο 80αρης. παλια τουχα εναν 20αρη αρχαιο και μουρχοταν να του ριξω κλοτσα καθε 10 λεπτα. ευτυχως δεν ενεδωσα ποτε..:hehe: αλλα κυριως κατεβαζει και σερφαρει.

αλλα και παιχνιδια οπως το το pro6 το παιζει ανετα, l2 πουπαιζε ο μικρος αδερφος πριν παρει δικο του pc και γενικα παιχνιδια εποχης μεχρι και 2003 και σημερινα ελαφρια τα παιζει. βγαζει 700 περιπου ποντους στο 3dmark2005. τουχω nvidia 6200 φορεμενη

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά άμα περισεύει κανενός καμία mobo για P3 s370 Tualatin ρίξτε κανένα μύνημα.

θεωρώ γελίο αυτό που γίνεται και κάποιοι πάνε να τις πουλήσουνε για 40-50 Euro.

Έλεος... αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά άμα περισεύει κανενός καμία mobo για P3 s370 Tualatin ρίξτε κανένα μύνημα.

θεωρώ γελίο αυτό που γίνεται και κάποιοι πάνε να τις πουλήσουνε για 40-50 Euro.

Έλεος... αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται

εισαι λιγο υπερβολικος

θα σου πω γιατι

ο tualatin 1400 τσακιζει κοκκαλα , παταει κατω σα σκουλικι τον p4@1800

τωρα τσεκαρε το εξης

κοιτα ποσο εχει μια μητρικη για p4@1800

αποσο κανει προσθεσε την σπανιοτητα του mobo για tualatin και προσθεσε και το οτι κυκλοφορησαν λιγες

αν τα προσθεσεις ολα θα δεις οτι η τιμη της ετσι βγαινει και ειναι ΨΙΛΟ-λογικη...

μια ερωτηση

η TUSL με την CUSL εχουν μονη διαφορα ττην υποστηριξη tualatin?

Link to comment
Share on other sites

oπα οπα.με 40 ευρο παιρνεις μητρικουλα αm2 η 775.μην τρελαθουμε ψηλε,στην αναγκη σε βρισκει και σε παταει .απλο ειναι

Παρε ΑΜ2 νο προμπλεμ

και οντως με παταει

ομως για να με πατησει πρεπει να αγορασει και ενα cpu AM2 , ddr2 μνημες , pcixpress gpu

αυτο λεμε , αν ο αλλος ταχει ολα ή εστω εχει ΗΔΗ το cpu (μνημες βρωμανε παντου sdram) , τοτε δεν εχει νοημα να του πεις "με 40 παιρνω μητρικη ΑΜ2"

γιατι πολυ απλα τα υλικα του ειναι για αλλο μηχανημα

δλδ δεν κολαει η συγκριση

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν αντεληφθεις.σε βρισκει εσενα στην αναγκη( ο πωλητης s 370 mobo) και σε δαγκωνει...

Προσφορα και ζητηση..Γιατι το παρουσιαζεις σαν κατι κακο?Εκτος και αν ειναι αλλα τοτε ολο το συστημα γυρω μας ειναι..

Στην τελικη γιατι την στοκαρε την μητρικη και του επιανε χωρο τοσο καιρο?Να μη βγαλει κατι?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν αντεληφθεις.σε βρισκει εσενα στην αναγκη( ο πωλητης s 370 mobo) και σε δαγκωνει...

τα αλλα που λες γνωστα

Έχεις δίκιο για το <<δάγκωμα>>, σε πολλές περιπτώσεις, οι τιμές για mobo, ή για cpu, είναι υπερβολικές...

Το 30 - 40 ευρω για μητρική PIII είναι σίγουρα πολλά,για τα σημερινά δεδομένα,αλλά και πάλι σχετικό είναι.

Άλλοι αγοράζουν, ή έχουν μηχανάκια PIII για κατεβαστήρια,κι άλλοι τ΄αγοράζουν για o/c για να κάνουν την πλάκα τους ή την τρέλα τους...

Το θέμα είναι, το πως βλέπει ο καθένας το ποτήρι...

Μισογεμάτο;

Ή μισοάδειο;

Πίστεψέ με άκρη δεν θα βγάλουμε,γιατί η οπτική γωνία του καθενός, είναι εντελώς διαφορετική...

Και για να μην παρεξηγηθώ, κουβέντα να γίνεται...:T:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για το <<δάγκωμα>>, σε πολλές περιπτώσεις, οι τιμές για mobo, ή για cpu, είναι υπερβολικές...

Το 30 - 40 ευρω για μητρική PIII είναι σίγουρα πολλά,για τα σημερινά δεδομένα,αλλά και πάλι σχετικό είναι.

Άλλοι αγοράζουν, ή έχουν μηχανάκια PIII για κατεβαστήρια,κι άλλοι τ΄αγοράζουν για o/c για να κάνουν την πλάκα τους ή την τρέλα τους...

Το θέμα είναι, το πως βλέπει ο καθένας το ποτήρι...

Μισογεμάτο;

Ή μισοάδειο;

Πίστεψέ με άκρη δεν θα βγάλουμε,γιατί η οπτική γωνία του καθενός, είναι εντελώς διαφορετική...

Και για να μην παρεξηγηθώ, κουβέντα να γίνεται...:T:

xaxaxaxa

ποιος μιλαει ο hardware legend που εχει ριμαξει το bot με τις δοκιμες του

χαχαχαχαα

εισαι θεος ραααα

εγω επιμενω οτι 40 ευρω ειναι λογικη τιμη για καλο μομπο για τουαλατιν και ειπα γιατι

1)βγηκαν λιγοι τουαλατιν και λιγες μητρικες

2)λιγες μητρικες σημαινει οτι οι καλες ακομα λιγοτερες

3)λιγες και καλες και μερικες που ακομα δουλευουν ακομα μεγαλυτερο λαχειο

4)το σεταπ κοντραρει ανετα p4@1800

αρα δεν βλεπω ΚΑΝΕΝΑ λογο γιατι να πουλιεται ΛΙΓΟΤΕΡΟ απο μια μητρικη για P4

και επειδη μια τετοια μητρικη εχει 25-30 , λογικο η μητρικη tualatin να εχει 40...

τοσο απλα

zafi εχω πολυ stuff ρααα , εχεις ακομα ρετρο να κανουμε καμια δοκιμη?η τα παιρνεις και τα πουλας ολα?

τι ειδους τυπος εισαι συ , ειδα μια μερα τα σκορ σου και λεω , "ο ανθρωπος μου":jump1:

Link to comment
Share on other sites

HARDWARE JUNKIE

αυτο για μενα ειναι τιμητικος τιτλος γιατι δηλωνει οτι εχεις ριμαξει οτι υπαρχει και δεν υπαρχει

το παγκοσμιο στο spi δεν μου λεει τπτ , πιο πολυ μαρεσει ναχεις ξεσκισει 100 cpu...

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι αγοράζουν, ή έχουν μηχανάκια PIII για κατεβαστήρια,κι άλλοι τ΄αγοράζουν για o/c για να κάνουν την πλάκα τους ή την τρέλα τους...

Μαζι σας κι εγω.Οι PIII ειναι η αδυναμια μου.

1, Ειναι προκληση να κανεις αξιολογο και χρησιμο κατι που οι περισσοτεροι θεωρουν σκουπιδια

2, Ειναι οτι πιο αθορυβο και οικονομικο για σερφαρισμα και κατεβασμα μετα τα λαπτοπ

3, Ειναι μεγαλη εμπειρια στο bench αφου 80% βασιζεσαι στα tweaks

4, Ειναι αποθυμενο απο μια εποχη που επρεπε να δωσεις 500-600.000 δρχ για ενα απλο pc

Οσο για την ταχυτητα...Προσφατα ειχα στα χερια μου ενα P4 Celeron 2.6 με ddr και φρεσκα xp στον οποιο εριχνα

εyκολα με το PIII 1000 ακλοκαριστο

by the way...δειτε τι εχω ετοιμασει...

post-4118-1416073444,37_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@BeetleJuice

Έχω αρκετά απο PIII,και μαζεύω ακόμα:D

Τα περισσότερα είναι απο φίλους, και απο κανα 2 εταιρείες που τα είχαν για πέταμα

Δεν τα πουλάω,αλλα την πλάκα μας θα την κάνουμε;)

@blindy

Θέλω κι εγώ ενα τέτοιο παιχνιδάκι:p

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σας κι εγω.Οι PIII ειναι η αδυναμια μου.

1, Ειναι προκληση να κανεις αξιολογο και χρησιμο κατι που οι περισσοτεροι θεωρουν σκουπιδια

2, Ειναι οτι πιο αθορυβο και οικονομικο για σερφαρισμα και κατεβασμα μετα τα λαπτοπ

3, Ειναι μεγαλη εμπειρια στο bench αφου 80% βασιζεσαι στα tweaks

4, Ειναι αποθυμενο απο μια εποχη που επρεπε να δωσεις 500-600.000 δρχ για ενα απλο pc

Οσο για την ταχυτητα...Προσφατα ειχα στα χερια μου ενα P4 Celeron 2.6 με ddr και φρεσκα xp στον οποιο εριχνα

εyκολα με το PIII 1000 ακλοκαριστο

by the way...δειτε τι εχω ετοιμασει...

χαχα ωραιος αλλα too much

και με το ss μου τοχω και θα παει το ιδιο καλα

δεν νομιζω απο τοσο sub zero να δεις διαφορα σε τετοια μηχανακια...

πολυ μεγαλο τοκανες , δεν τρωνε αυτα ρε συ ουτε παγο πολυ ουτε αζωτο και οχι τπτ αλλο,οσο πιο μεγαλο το κανεις τοσο πιο πολλη μονωση θα πρεπει να κανεις στο μομπο

θα στα παγωσει ολα

δλδ χοντρικα ενα μικρουυυυυυυλι ss θες , αντε ενα μικρουυυυυλι κανιστρακι σαν και αυτα που βαζαμε στα τσιπσετ (θυμασαι) , σαν και αυτο που εχει η blackops

εγω ανετα αλλαζω κατηγορια , σχεδον το αποφασισα πλεον οτι ειναι πολλα τα λεφτα για να παιζω στην μεγαλη και οχι τπτ αλλο αλλα τελικα δεν εχω και πισι να κανω ενα photo edit βρε παιδι μου , νομιμως ολα οφ και χυμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλές όλες αυτές οι μητρικές που λέτε αλλά εμένα με είχε εντυπωσιάσει μια άλλη μητρική τότε. Η soyo sy6ba+III. Τέτοιο πράγμα δεν είχα ξαναδεί. Απίστευτο oc, είχε auto pci lock από 33 έως 41 ανεξάρτητα από το fsb που είχες βάλει και είχε τα πάντα από εξοπλισμό. Δεν την άλλαζα με τίποτα για καμμιά asus. Που να τη βρεις θα μου πεις τώρα.....

:banging::banging::banging::banging::banging:

Πολύ λυπήθηκα όταν την έδωσα κοψοχρονιάς σε ένα φίλο..... Νομίζω είχε Apollo Pro πάνω... ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.