Jump to content



Προπληρωμένη Πιστωτική?


Melkon

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι να κανω μια αγορα μεσο του steam.Επειδη λοιπον δεν εχω πιστωτικη καρτα και θελω να αποφυγω τα οποιοδηποτε προβληματα με θεματα κλοπης αριθμου κτλπ θελω να βγαλω μαι καρτα η οποια δενθα ειναι συνδεμενη με κανενα λογαριασμο στο ονομα μου αλλα θα ειναι ενας λογαριασμος απο μονη της και θα μπορω να την ξαναγεμιζω.Ολα αυτα χωρις πχ λογαριασμους στο σπιτι διοτι δεν θα ειναι συνδεμενη "αμεσα" με εμενα.Αυτο που ψαχνω ειναι οντως μαι προπληρωμενη πιστωτικη καρτα και αν ναι απο που μπορω να βγαλω μια της ταξης των 20-30 euro?στην πολη μου Ηρακλειο Κρητης(ρωτω αν εχει βγαλει καποιος και ξερει).

Link to comment
Share on other sites

Προπληρωμένη VISA απο την Eurobank. Αυτη χρησιμοποιώ εγώ.

Οπως είπες, είναι ενας λογαριασμός μόνη της, αλλα ονομαστικός, και αυτό γιατι χρειάζεται ενα όνομα στις συναλλαγές με VISA.

Πας σε ενα κατάστημα Eurobank και την εκδίδουν επι τόπου. Μπορείς να βάλεις οτι ποσό θές, αλλα υπάρχει και μια προμήθεια (δεν θυμάμαι ακριβώς). Δλδ αν θες να έχεις 20 Ευρω υπόλοιπο, θα πρέπει να βάλεις 21,80 (αν θυμαμαι καλά)...

Για περισσότερες πληροφορίες οπως σου ειπα πήγαινε σε μια Eurobank. Αν δεν θες Eurobank, οι περισσότερες τράπεζες εχουν αντίστοιχες προπληρωμένες, απλα πρόσεξε να ειναι VISA γιατι αλλιώς θα έχεις πρόβλημα σε πολλά on-line καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οτι πρεπει να ειναι VISA το ξερω θα παω μαλλον απο δευτερα να ρωτησω και αν τυχει να κανω και την αιτηση.Σε ποσες μερες περιπου βγαινει?

Link to comment
Share on other sites

επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για μια τέτοια κάρτα και για να μην ανοίγω νέο θέμα, είπα να επαναφέρω αυτό εδώ

Η ερώτηση λοιπόν ειναι η εξής:

1) Καταρχήν, τι δικαιολογητικά χρειάζονται για την έκδοση αυτής της κάρτας; (ας υποθέσουμε ότι μιλάμε για την Eurobank

2) Με τέτοιες κάρτες είναι δυνατή η αγορά ενός προϊόντος με δόσεις ή λειτουργεί μόνο για πλήρη εξόφληση ενός ποσού αμέσως;

Αυτά για αρχή

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Η ποιό γνωστή προπληρωμένη που διαφημίζεται περισσότερο πάντως είναι η Attika Giftcard Visa.

To ίδιο με τις υπόλοιπες, βάζεις ένα ποσό και κάνεις τις συναλλαγές σου.

Link to comment
Share on other sites

gift card προτεινω και εγω. διαρκει 5 χρονια και εχει προμηθεια 1 ευρω καθε φορα που βαζεις ενα ποσο. ελαχιστο ποσο που μπορεις να βαλεις ειναι 30 ευρω. κανενα προβλημα εως τωρα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα και την εβγαλα.5 λεπτα για τα στοιχεια και 20 στο ταμειο :(.την δοκιμασα και δουλευει νομιζω κανονικα.Προμηθεια πληρωσ 2 γιουρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ άνοιξα λογαριασμό στην Πειραιώς και έβγαλα χρεωστική visa, όποτε θέλω να κανω αγορα μεταφέρω λεφτα απο τον κυριο λογαριασμο που εχω σε αλλη τραπεζα με e-banking, και να μου κλέψουν κωδικούς ο λογαριασμος στην Πειραιώς ειναι άδειος, και επιπλέον το e-banking της Πειραιώς ειναι απο τα κλύτερα. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χτες εβγαλα μια Prepaid της τραπεζας Κυπρου,χρειαζεσαι 5 ευρω,ταυτοτητα,να θυμασαι το ΑΦΜ σου και 10 λεπτα απο τον χρονο σου.Μπορεις να βαλεις οτι ποσο θες μεσα,δεν εχει ελαχιστο δηλαδη,χρεωνεσαι 1 ευρω σε καθε χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Χτες εβγαλα μια Prepaid της τραπεζας Κυπρου,χρειαζεσαι 5 ευρω,ταυτοτητα,να θυμασαι το ΑΦΜ σου και 10 λεπτα απο τον χρονο σου.Μπορεις να βαλεις οτι ποσο θες μεσα,δεν εχει ελαχιστο δηλαδη,χρεωνεσαι 1 ευρω σε καθε χρηση.

Mήπως είναι 1 ευρώ κάθε φορά που θα βάζεις επιπλέον χρήματα στην κάρτα;;;;

Γιατί αν ισχύει ότι έγραψες αν κάνεις 10 αγορές/χρήσεις της κάρτας θα σε χρεώσουν 10 ευρώ γ@μησι@τικα ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.