Jump to content



!!!@##$#!$#?#@!!!


geogeoland

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Είναι η δεύτερη φορά που λέει κάτι τέτοιο ο αρχ@@ος. Η πρώτη (που θυμάμαι τουλάχιστον), ήταν εκείνο που είχε πει για το διοξείδιο του άνθρακα. Οτι λέει δεν είναι ρύπος και το πίνουμε στις πορτοκαλάδες και έτσι δε πειράζει... (Αν το έλεγες σε μάθημα χημείας αυτό, θα ήταν σωστό. Αλλά το να το λέει ο διευθυντής της ΔΕΗ, ως επιχείρημα για τη δημιουργία νέων εργοστασίων λιθάνθρακα... ΤΟΣΟ πια? ΤΟΣΟ????)

Εντομεταξύ, τώρα ξαφνικά αποφάσισε πως είναι ρύπος. Και πως αυτοί θα κάνουν τα εργοστάσια λιθάνθρακα, και θα τα πληρώνουμε εμείς.

ΡΕ ΛΙΝΤΣΑΡΙΣΜΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ! ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ!

Πραγματικά, τέτοιοι άνθρωποι δεν έχουν θέση στο σημερινό κόσμο. Ούτε και σε κανένα κόσμο άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

βρειτε τι κοινο εχουν τα 2 κοκκινα βελακια και κερδιστε ενα πολυμιξερ για να ανακατεβετε τα νευρα σας:fist:

Πραγματικά έλιωσα....:rofl:

Η λύση είναι ανεμογεννήτρια ακι ηλιακή ενέργεια. Τέλος.

+++++

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οσο τα βλεπω αυτα χαιρομαι... πραγματικα ομως...

και ο λογος ειναι οτι η επιθυμια να φυγω απο εδω ολο και αυξανεται.. και οτι πιο δυσκολα θα μετανιωσω μια τετοια αλλαγη στη ζωη μου

συνεχιστε για να ειμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οσο τα βλεπω αυτα χαιρομαι... πραγματικα ομως...

και ο λογος ειναι οτι η επιθυμια να φυγω απο εδω ολο και αυξανεται.. και οτι πιο δυσκολα θα μετανιωσω μια τετοια αλλαγη στη ζωη μου

συνεχιστε για να ειμαι σιγουρος

μαζί σου man... μου τσιγκλάει το μυαλό πρωΐ-μεσημέρι-βράδυ... το μπαμ περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε; Κάθεστε και βλέπετε αυτά και δεν βλέπετε που ο Ljakopoulofski λέει ότι η FYROM είναι Macedonia;

Αφήστε τα αυτά και πηγαίνετε να κάνετε report στο Γιουτιούμπ... :fist:

Link to comment
Share on other sites

και μετα σου λεει "οχι...η ΔΕΗ ειναι ευαισθητο κομμάτι και πρεπει να μεινει στο δημοσιο"...ε ρε ανταγωνιστικότητα που τους χρειάζεται...

... και οι ιδιώτες θα κάνουν αγαθοεργίες και θα μας το χαρίζουν το ρεύμα... αν η δημόσια επιχείρηση ενδιαφέρεται για το κέρδος τί σε κάνει να πιστεύεις οτι η ''ιδιωτική πρωτοβουλία'' δεν θα ενδιαφερεται ?? ποιος δίνει χρήμα σε μια δουλεία χωρίς να περιμένει απόδοση ?

αλλού είναι το παιχνίδι πιστεύω. έχει να κάνει με τη δική μας ευαισθησία τόσο στο θέμα της κατανάλωσης όσο και στο θέμα εξοικονόμησης ενέργειας. αλλά αν ρωτήσεις 5 - 6 φίλους - γνωστόυς που φτιάχνουν σπίτι τί είναι πρόθυμοι να κάνουν προς αυτή την κατεύθυνση, θα βρεθείς προ θλιβερών συμπερασμάτων

Link to comment
Share on other sites

... και οι ιδιώτες θα κάνουν αγαθοεργίες και θα μας το χαρίζουν το ρεύμα... αν η δημόσια επιχείρηση ενδιαφέρεται για το κέρδος τί σε κάνει να πιστεύεις οτι η ''ιδιωτική πρωτοβουλία'' δεν θα ενδιαφερεται ??

Ο ανταγωνισμος επιφερει θετικα αποτελεσματα στον τελικο καταναλωτη

Ανοιξε για 10 λεπτα την TV να δεις διαφημισεις.

Φθηνο internet o Χ,ακομα πιο φθηνο ο Υ...Το ιδιο στα κινητα,αυτοκινητα,απορρυπαντικα,πατατακια,σερβιετες...Ακομα και στα τραπεζικα προιοντα γινεται μαχη...Ποιος θα προσφερει το καλυτερο προιον στη χαμηλοτερη τιμη...

Και δεν το κανουν γιατι μας αγαπανε και θελουν να πληρωνουμε λιγοτερα αλλα γιατι θελουν να μεγιστοποιησουν τα κερδη τους,με το να απασχολουν το απολυτως απαραιτητο ανθρωπινο δυναμικο και να λειτουργουν με συστημα και στοχους

Link to comment
Share on other sites

Και για τα καρτέλ τι έχεις να μας πεις φίλε cptkoulis

Δώσε μας ένα συγκριτικό τιμών με άλλες χώρες τις Ευρώπης για τα προϊόντα που ανέφερες,

για να δούμε κατα πόσο δουλεύει ο περιβόητος ανταγωνισμός.

Και πες μια δικαιολογία γιατί η φέτα π.χ (που παράγεται εδώ) είναι ακριβότερη, και στην Γερμανία είναι φτηνότερη?;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την αγοράσεις τη φέτα όταν είναι πανάκριβη, και τους καταλήξει να είναι σαν ροκφόρ, τότε θα αρχίσουν να ρίχνουν τις τιμές. Το ίδιο και με τα λαχανικά και τα φρούτα. Αλλά όλοι έχουν τις τσάντες τίγκα με τομάτες, αγγουράκια, μαρούλια κλπ, όταν βγαίνουν να γκρινιάξουν για την ακρίβεια. Αφού είναι τόσο ακριβά, γιατί αγοράζουμε ρε παίδες;

ΥΓ Ο β ενικός, δεν πάει συγκεκριμένα στον VIL. Απλά λόγω απέχθειας στη φέτα, δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω α πληθυντικό :p

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την αγοράσεις τη φέτα όταν είναι πανάκριβη, και τους καταλήξει να είναι σαν ροκφόρ, τότε θα αρχίσουν να ρίχνουν τις τιμές. Το ίδιο και με τα λαχανικά και τα φρούτα. Αλλά όλοι έχουν τις τσάντες τίγκα με τομάτες, αγγουράκια, μαρούλια κλπ, όταν βγαίνουν να γκρινιάξουν για την ακρίβεια. Αφού είναι τόσο ακριβά, γιατί αγοράζουμε ρε παίδες;

ΥΓ Ο β ενικός, δεν πάει συγκεκριμένα στον VIL. Απλά λόγω απέχθειας στη φέτα, δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω α πληθυντικό :p

και τι θα φαμε ; Έτσι όπως ειναι η κατάσταση πρέπει να κάνεις απεργία πείνας :p

Κατ εμέ θα πρέπει οι αρμόδιοι -omg πόσο κλισε;- να κόψουν τα ποδια σε ολους τους κερδοσκόπους-καρτελ, να δεις μετα που θα πανε οι τιμες. Προσωπικά δεν περιμένω πολλά, εύχομαι σε μερικά χρόνια να φύγω εξωτερικό.Και αμα τα καταφέρω, δε θα κοιτάξω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.