Jump to content



Recommended Posts

Τα ρεσιστ σου ειναι χαμηλα για Ακτ 3...

Το 11,5κ armour επειδη εχει diminishing returns ΔΕΝ εχει τοση σημασια.

Παίζεις φαντάζομαι με το cry για το +50% resists ετσι?

Κανε mouse over στο 11,5κ armour και πες μου ποσο reduction σου δινει.

Αλλα οπως σε βλεπω θες λιγο dps πανω, λιγα HP, αλλά αυτό που σε σκοτώνει είναι τα resist... κοίτα για 700+ σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ριξεις το armour οπως ελεγα για άλλα στατς.

Εγώ με 8,5κ armour εχω 73% reduction ;)

Οποτε οπως βλεπεις απο ενα σημειο και μετα δεν αξιζει να το ανεβαζεις.

Δεν θα χασεις ποτε απο αυτο το 4% reduction διαφορας, θα χασεις απο τα resist all...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρω και κανα weapon με life on hit μου φαινεται

Eγω λεω να ανεβασεις κανενα Wizzard μεχρι να ερθει το νερφαρισμα next week...

Εφτασα 47 με το Warrior, tank spec ftw!! Θυμηθηκα τα παλια καλα χρονια που επαιζα MT στο WoW :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ΑΣ το ειπα και εχτές θα φάει νερφ άρρωστο.

Εγώ 1η+ ασπίδα έβαλα μονο Inferno γιατι το ένοιωσα λολ, αλλά εντάξει.

ΜΤ έπαιζα και εγω, έχω συνηθήσει στην σφαλιάρα αλλά παντα είχα τον νιντζα σαμάνο μου απο πίσω, εδώ δεν τον έχω και πονάει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ΑΣ το ειπα και εχτές θα φάει νερφ άρρωστο.

Εγώ 1η+ ασπίδα έβαλα μονο Inferno γιατι το ένοιωσα λολ, αλλά εντάξει.

ΜΤ έπαιζα και εγω, έχω συνηθήσει στην σφαλιάρα αλλά παντα είχα τον νιντζα σαμάνο μου απο πίσω, εδώ δεν τον έχω και πονάει ;)

με λίγα λόγια και ας έχεις +50% ΑS (εγώ έχω από το όπλο +20%, από amulet +15%, +15% και από κάτι γάντια και με το frenzy πονάει το χέρι μου), δεν θα αυξάνεται η ταχύτητα όπως πρέπει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πει η blizz ακριβώς ΠΩΣ θα το νερφάρει, παρά μόνο οτι θα το κάνει.

Λογικά θα αλλάξει το modifier και δεν θα ειναι τοσο αποτελεσματικό αν το στακάρεις αλλα δεν ξέρουμε, παρά μονο πως θα φάει μεγάλο νερφ.

Link to comment
Share on other sites

sorry παίδες αλλά τι εννοείτε νερφάρισμα? του attack speed?

Το ειχα ποσταρει την προηγουμενη βδομαδα, here we go again

Patch 1.0.3.

Με λιγα λογια για να μη το διαβασεις ολο και μου κουραστεις:

"Inferno balance right now has a difficulty gap in which Act I feels about right, but Act II feels like trying to bust through a brick wall. In patch 1.0.3 we’re going to be lowering that wall by adjusting the damage and health of monsters in Inferno Act II, III and IV. We feel like Act I Inferno is in a pretty good place.

Our design goal with Acts II, III and IV is to keep them challenging, but smooth the difficulty ramp out a bit. If a monk or barbarian is geared well enough that they can use a heavily offensive build and murder everything in Act I, they should be able to swap to a more defensive build and do okay in Act II. As they gear up they can begin adjusting back to becoming offensive in Act II, at which point they can jump into Act III with a focus on defense, and so on. Difficulty certainly ties into itemization, encounter and enemy tuning, and class balance, and all of these things together are going to paint a more reasonable difficulty curve as you hit Inferno in 1.0.3.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα φορουμ που διαβασα καποια mats τα περνεις μονο απο legendary salvage απο rare kai magic που εχω σπασει αρκετα περνεις συγκεκριμενα mats μεχρι τωρα

Όχι, δεν ισχύει. Το μόνο "legendary" material που υπάρχει, είναι το fiery brimstone, και βγαίνει και από salvaging κίτρινων. Αυτό στο λέω, standar, μιας και έχω πάρει ήδη καμιά 10ρια τέτοια από σπάσιμο κίτρινων.

Περί των legendaries: Βρήκα την χειρότερη δυνατή stormshield, μιλάμε για 17% block (10+7%), με bonus aflix increases crit σε ένα skill του barb 3-4%, και μέτριο armor. Άμα την σύγκρινες με μία καλούλα κίτρινη ήταν κλάσεις χειρότερη. Την πούλησα 2.5m όμως, και ο τύπος που την πήρε την ξαναέβαλε για 4-λίγες ώρες έμειναν χωρίς bid. Ίσως να ήταν καλύτερα να την κράταγα για RMAH, μιας και στάνταρ με τέτοιες βλακείες που διαβάζω θα έπιανε κάνα 10-20-Χ €...

Link to comment
Share on other sites

Inferno ACT1 - Monk

Αφού τον έπινα, έκανα upgrade το build και μόλις έλιωσα τον Skeleton King. Από την αρχή του act, κανένα death! :T:

Στο SkillSet έκανα μία μικρή αλλαγή. Έβγαλα το Tempest Rush και έβαλα Mystic (Earth) Ally.

Monk - Game Guide - Diablo III

Τα λεφτά που έχω ξοδέψει στο AH. (Τα Rings και το Amulet τα έχω από drops)

Boots - 6K

Belt - 7K

Bracers - 20K

Shoulders - 20K

Helm (Spirit Stone) - 25K

Pants - 70K

Weapon (Daibo) - 110K

Gloves - 500K

Chest - 525K

ΣΥΝΟΛΟ: 1,283,000 Gold

post-5181-1416076332,8605_thumb.jpg

post-5181-1416076332,9232_thumb.jpg

post-5181-1416076332,9657_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα Act3 και κατάλαβα τι θα πει πόνος. Το Act2 με σωστό gear (~2millions) το πάλεψα, εκτός από κάποια random elite packs. Act3 με barb θες 25-30millions gear (ίσως λέω και λίγα) για να το βγάλεις. Μιλάω έχοντας δει και τις δύο περιπτώσεις που αναφέρω με τα μάτια μου.

Τα στατς μου είναι καλούτσικα αλλά η έλλειψη dps που προκάλει αυτό το στακάρισμα σε defensive stats/skills είναι μεγάλο πρόβλημα.

48Κ hp, 900-1000all res (buffed) , 8700armor (buffed), 10.2k dps

Link to comment
Share on other sites

48Κ hp, 900-1000all res (buffed) , 8700armor (buffed), 10.2k dps

σε λογικά πλαίσια τις αγοράς που υπάρχει τώρα

είσαι απο το ιδανικότερα build stats

το dps ειναι πολυ δυσκολο να το ανεβασεις(με τα σημερινά items που κυκλοφορούν), παρα μονο με gems που να εχουν +AS(οταν και αν)

υπομονή λίγο μέχρι το patch

Link to comment
Share on other sites

σε λογικά πλαίσια τις αγοράς που υπάρχει τώρα

είσαι απο το ιδανικότερα build stats

το dps ειναι πολυ δυσκολο να το ανεβασεις(με τα σημερινά items που κυκλοφορούν), παρα μονο με gems που να εχουν +AS(οταν και αν)

υπομονή λίγο μέχρι το patch

Δεν παίζω άλλο μέχρι να βγει το patch. Μόνο αγοραπωλησίες στο AH. Τα items θέλουν ΤΡΕΛΟ φιξάρισμα. Δεν γίνεται κάποια Legendary να είναι χειρότερα από "μπλε" και να υπάρχουν κάποιοι μπούφοι που τα αγοράζουν ξοδεύοντας μύρια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω μπει ακομα inferno (οπου να'ναι ομως) ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυνατον να σταθει ενας barb εντελως χοντρικα με ενα στησιμο focused σε vitality-strength και ενα build επιθετικο με αμυντικα παθητικα...

.... αλλα με ΧΑΜΗΛΑ τα Resistances.

Γνωριζω πολυ καλα οτι οι περισσοτεροι λενε 300 resistances για αρχη και 1000αρια προς το τελος οτι ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. Ακομα και αν κανω balance τα stats μου και μπω στη λογικη all resistance>vitality>strength... για το act 3 και 4 με τις τιμες που βλεπω χρειαζεσαι 1m για καθε κομματι!!! Ειπαμε farming αλλα δεν γινεται και ετσι!

Με αλλα λογια υπαρχει καποια συνταγη ωστε σιγα σιγα να κανουμε progress στα act χωρις να χρειαζομαστε εκατομμυρια για καθε κομματι?

Αυτο ειναι ενα ονειρεμενο gear που δεν θα υπηρχε περιπτωση ποτε να καθομαι να μαζευω 4-5 μυρια για καθε κομματι because its not fun... http://i.imgur.com/Qfl8J.jpg

Δλδ ο μονος τροπος να τελειωσεις το inferno ειναι το μαζοχιστικο farming? Εκτος και αν κανω καποιο τραγικο λαθος στη λογικη που χτιζουμε εναν χαρακτηρα για inferno θα ημουν ευγνωμων για οποια συμβουλη

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω μπει ακομα inferno (οπου να'ναι ομως) ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυνατον να σταθει ενας barb εντελως χοντρικα με ενα στησιμο focused σε vitality-strength και ενα build επιθετικο με αμυντικα παθητικα...

.... αλλα με ΧΑΜΗΛΑ τα Resistances.

Γνωριζω πολυ καλα οτι οι περισσοτεροι λενε 300 resistances για αρχη και 1000αρια προς το τελος οτι ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. Ακομα και αν κανω balance τα stats μου και μπω στη λογικη all resistance>vitality>strength... για το act 3 και 4 με τις τιμες που βλεπω χρειαζεσαι 1m για καθε κομματι!!! Ειπαμε farming αλλα δεν γινεται και ετσι!

Με αλλα λογια υπαρχει καποια συνταγη ωστε σιγα σιγα να κανουμε progress στα act χωρις να χρειαζομαστε εκατομμυρια για καθε κομματι?

Αυτο ειναι ενα ονειρεμενο gear που δεν θα υπηρχε περιπτωση ποτε να καθομαι να μαζευω 4-5 μυρια για καθε κομματι because its not fun... http://i.imgur.com/Qfl8J.jpg

Δλδ ο μονος τροπος να τελειωσεις το inferno ειναι το μαζοχιστικο farming? Εκτος και αν κανω καποιο τραγικο λαθος στη λογικη που χτιζουμε εναν χαρακτηρα για inferno θα ημουν ευγνωμων για οποια συμβουλη

Χωρίς All Resistances δεν πας πουθενά. Το Inferno προς το παρών δεν φαρμάρεται εκτός αν είσαι κανένας πεθαμένος με 300millions να ξοδέψεις σε gear.

Για Act1 είναι απλά τα πράγματα, πας AH και παίρνεις κομμάτια με 50-60vitality και 50all resistances. Αν μπορείς να βρεις αυτά τα 2 σε συνδυασμό με λίγο strength χωρίς να υπερβαίνεις τα 100-200Κ per piece είσαι κομπλέ. Κάνε αυτά και θα το φαρμάρεις εύκολα... το Act 1.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.