Jump to content



Recommended Posts

Αν εχεις ακολουθησει κατα γραμμα τα stats του τυπου που δημιουργησε το build (dino) και παιζεις σωστα τον χαρακτηρα δεν θα εχεις ιδιαιτερα προβληματα στο act 3 εκτος φυσικα απο τα champions me shields που ειναι το αδυνατο σημειο του build συνηθως.

Για το act 3 χρησιμοποιησα πανω κατω οτι προτεινε και o τυπος με μερικες διαφορες.

resistances 500 all unbuffed

life on hit λιγοτερο απο εκεινον (1600 με το οποιο μαλιστα τερματισα και το inferno)

armor 4900 unbuffed χωρις την enchantress

dps για το act 3 17500 περιπου unbuffed παλι

critical chance 37.5 (απο gear + passives χωρις τα skills) Μην πεσεις παρακατω απο εδω αλλα δεν χρειαζεται και να προσθεσεις αλλο.

Μετα το siegebreaker αποφασισα να ανεβασω ακομα περισσοτερο τα resistances (κατι που δεν προτεινε ο dino) και τα πηγα 680 (1000 buffed) και ειδα μεγαλες διαφορες κυριως απο τη μερια του physical resistance αφου τα mobs στο act 4 βαρανε δυνατα.

Θυσιασα λιγο damage ομως και επεσα στα 14700

Συνοψιζοντας 3 πραγματα ειναι το κλειδι για μενα σε αυτο το build.

1)Tα resistances 500 για act 3 και προσπαθεις για 680+ για το 4 (παντα μιλαμε χωρις warcry) και armor οχι κατω απο 4500.

2)Πρεπει να παιζεις το build με προσοχη ωστε να μην ξεμενεις απο fury και ΠΟΤΕ champions/elites χωρις το Berseker. Πρεπει να το διατηρεις αυτο διοτι ετσι και πεσεις σε jailers και παγους την εχεις βαψει ασχημα. Θελει προσεκτικο παιξιμο.

3)Το damage μου ηταν πραγματικα οριακο για το act 4 καθως δεν ηταν λιγες οι φορες που οι μαχες κραταγαν καμποσο και εμπαινε το enrage γιαυτο μην πας με τπτ 8-9000 δεν θα προλαβαινεις τον timer

Τελειωνοντας να σου πω οτι τα resistance δεν θα σου κοστισουν μια περιουσια καθως μπορεις να βαλεις και καποια blues.

Σε ποιο σημειο εισαι περιπου με τι stats?

θα τα δω και θα σου πω το απόγευμα, πάντως είμαι στο σημείο που ανάψα τις φωτιές στο act 3 και παω για τους καταπέλτες...

σε αυτά που λες δυσκολεύομαι πιο πολύ, στα elite με invulnarable minions...πρόβλημα χοντρό...πάντως dps έχω σχετικά καλό, (14-15Κ) με buffs κλπ πάει στο 22Κ περίπου..

Link to comment
Share on other sites

θα τα δω και θα σου πω το απόγευμα, πάντως είμαι στο σημείο που ανάψα τις φωτιές στο act 3 και παω για τους καταπέλτες...

σε αυτά που λες δυσκολεύομαι πιο πολύ, στα elite με invulnarable minions...πρόβλημα χοντρό...πάντως dps έχω σχετικά καλό, (14-15Κ) με buffs κλπ πάει στο 22Κ περίπου..

Καταρχην θεωρω δεδομενο οτι παιζεις με dual weild ετσι? Μπορεις ευκολα να κανεις λιγο balance τα stats οσων αφορα vitality strength life on hit και crit damage απο τα οπλα. Μη διστασεις να παρεις 2 450αρια ας πουμε με 150 vit και αλλο τοσο strength 600+LoH και ctit damage. Φυσικα αν εχεις το gold αγοραζεις ακομα καλυτερα αλλα φανταζομαι οτι φτωχαδακι σαν εμενα εισαι:sarcastic:

Οτι αλλο θελεις πες μου

ΥΓ Πραγματι ηταν τοσο fun το build που τωρα ξενερωνω να ξεκινησω με κατι αλλο, ο Monk μου φαινεται καπως βαρετος (εχω εναν 38 λεβελ) και τα ranged class δεν ξερω αν θα την παλεψω solo inferno

Link to comment
Share on other sites

Κανενας αλλος τροπος να παιξει καποιος χωρις αυτο το build δεν υπαρχει? Δεν εχω loh εγω καθολου αλλα εχω καλα res (buffed 970-1100) και armor 9300 buffed

Και δεν την παλευεις με αυτα? Ουτε με ολα τα defensive skills?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην θεωρω δεδομενο οτι παιζεις με dual weild ετσι? Μπορεις ευκολα να κανεις λιγο balance τα stats οσων αφορα vitality strength life on hit και crit damage απο τα οπλα. Μη διστασεις να παρεις 2 450αρια ας πουμε με 150 vit και αλλο τοσο strength 600+LoH και ctit damage. Φυσικα αν εχεις το gold αγοραζεις ακομα καλυτερα αλλα φανταζομαι οτι φτωχαδακι σαν εμενα εισαι:sarcastic:

Οτι αλλο θελεις πες μου

ΥΓ Πραγματι ηταν τοσο fun το build που τωρα ξενερωνω να ξεκινησω με κατι αλλο, ο Monk μου φαινεται καπως βαρετος (εχω εναν 38 λεβελ) και τα ranged class δεν ξερω αν θα την παλεψω solo inferno

ευτυχώς πούλησα αυτό το οπλάκι που αναφέρω παραπάνω και από 500Κ πήγα στο 1,6...αλλά bracers με τα stats που θέλω δεν έχει στην τιμή των 300-500Κ...εννοείται dual το ένα είναι ένα mace (για να αυξήσει το crit 5%) με life on hit 600, + socket με star πράσινο για +70 crit dmg + to 50% Που έχει αρχικα. Το άλλο ένα spear που έχει dps 380+ με crit dmg 50%, + 190 strength loh 798 και κάτι άλλα... Το act 2 to τελείωσα με ένα legendary το οποίο αύξανε το health +19 πόντους για κάθε fury point Που ξόδευα...αλλά δεν κάνει για το act 3 (tested)...

θα τα βάλω σε εικόνες όλα για να μου πεις τι να αλλάξω/τροποποιήσω.

Μόλις τα είδα σκούρα στο act 3 ξεκίνησα μια μάγισσα η οποία είναι εξίσου διασκεδαστική καθώς σαρώνει ότι βρει μποροστά της.

Για όποιον ξεκινάει τώρα μάγο βάλτε του όπλο με socket + star topaz για 600 dmg on melee attackers και θα τελειώσετε in no time (2 6ωρα μου πήρε περίπου χωρίς όμως να μπαίνω σε κάθε dungeon καθώς δεν έχει νόημα στο normal)... Μέχρι και το τέλος του nightmare λογικά θα βοηθάει πολύ...Επίσης βάλτε του και ενα helm με star ruby για +25% gained experience για να ανέβει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχετε γκιαρ παντως χέστε το dual και βάλτε μια ασπιδα και απλα απολαυστε το παιχνιδι.

Εγώ 3-4 γενικα βαζω ασπιδα και εχω κοντά στα 880 σε ολα τα resist. αν φτάσω το 1κ ισως την πετάξω αλλά προς το παρών δεν αξιζει.

Στατς δικα μου ειναι 8400 / 18κ dps / 880 ρεζ / 54κ life

Μια χαρά ζεις με ασπίδα, απλά για να λιώνεις τα πάντα με dual πρεπει να εχεις αρκτό gear για να κανεις support το 1/4 χτυπήματα που γλυτώνεις με την ασπίδα... Κάνει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχετε γκιαρ παντως χέστε το dual και βάλτε μια ασπιδα και απλα απολαυστε το παιχνιδι.

Εγώ 3-4 γενικα βαζω ασπιδα και εχω κοντά στα 880 σε ολα τα resist. αν φτάσω το 1κ ισως την πετάξω αλλά προς το παρών δεν αξιζει.

Στατς δικα μου ειναι 8400 / 18κ dps / 880 ρεζ / 54κ life

Μια χαρά ζεις με ασπίδα, απλά για να λιώνεις τα πάντα με dual πρεπει να εχεις αρκτό gear για να κανεις support το 1/4 χτυπήματα που γλυτώνεις με την ασπίδα... Κάνει μεγάλη διαφορά.

Dolly, εσύ αγοράζεις gear από το rmah, συνεπώς θα έχεις πράγματα που θες κατόπιν παραγγελίας :p ...με ασπίδα όλα καλά αλλά θες κάποιον από πίσω (wiz, dh) για να κάνουν το ξεκαθάρισμα...

ο DH [MENTION=11594]sayan2[/MENTION] με ξενέρωσε απίστευτα. Μόλις ο wiz πετάει το incinerate και μεταμορφώνεται σε ray gun αλά death star, είναι όλα τα λεφτά...κατά τα άλλα θέλει το Kite του όπως ο DH...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Κανενας αλλος τροπος να παιξει καποιος χωρις αυτο το build δεν υπαρχει? Δεν εχω loh εγω καθολου αλλα εχω καλα res (buffed 970-1100) και armor 9300 buffed

Χωρίς loh πως παιρνείς hp μέσα στον χαμό?Με rend και το rune για hp,whirlwind με blood funnel ή στηρίζεσαι στο revenge?

Link to comment
Share on other sites

ongratulations on your successful auction in Diablo III!

Item name 1 Destruction Affliction

Time of transaction 30 June 2012 11:53 AM BST

Sale price €45.00

Transaction fee €1.00

Applicable taxes €0.00

Your proceeds €44.00

αυτα ειναι :D

Πραγματικα εκπληκτικο!

Καποιος εδωσε 50-60ε για να αγορασει ενα παιχνιδι κ τωρα δινει αλλα τοσα για να αγορασει 1 item για 1 χαρακτηρα μεσα στο παιχνιδι....

Simply stunning.... :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εκπληκτικο!

Καποιος εδωσε 50-60ε για να αγορασει ενα παιχνιδι κ τωρα δινει αλλα τοσα για να αγορασει 1 item για 1 χαρακτηρα μεσα στο παιχνιδι....

Simply stunning.... :suicide:

κάτι λένε ότι η βλακεία είναι ανίκητη....μόνο αν ένα όπλο κάνει 1-2 ευρό συμβιβάζομαι (αλλά δεν θα πάρω να μου λείπει,, 60 ευρό ήταν πολλά)...κατά τα άλλα είναι Μoney lost...

Link to comment
Share on other sites

Στο χαμο μεχρι ακτ2 αντεχω με ignore pain λιγο kiting κ revenge κ wotb και με το shout για dmg. Στο 3 1 φορα δοκιμασα σε ενα κιτρινο πακ κ την ηπια 5-6 φορες(βεβαια ηταν με shielding) κ τελικα εκανα quit κ γυρισα στο 2 παλι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω μέχρι 2 ευρώ οπότε trust με θέλει ΠΟΛΥ δουλειά ακόμα το γεαρ μου!

Ασε που εχω δώσει 9 ευρω τοταλ!

σιγά σιγά γιατί δεν είναι εύκολο, και πάνω απο 2 δεν σκάω που εχουν τα καλα :/

πχ είμαι με 54κ αλλά shoulders / gloves δεν εχω vit... δεν έχω ασπίδα με resists, το chest μου ειναι για τον πέο κλπ.

Απλά γενικά guidelines δινω, δεν έχω πετάξει 200 ευρώ σε gear :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω μέχρι 2 ευρώ οπότε trust με θέλει ΠΟΛΥ δουλειά ακόμα το γεαρ μου!

Ασε που εχω δώσει 9 ευρω τοταλ!

σιγά σιγά γιατί δεν είναι εύκολο, και πάνω απο 2 δεν σκάω που εχουν τα καλα :/

πχ είμαι με 54κ αλλά shoulders / gloves δεν εχω vit... δεν έχω ασπίδα με resists, το chest μου ειναι για τον πέο κλπ.

Απλά γενικά guidelines δινω, δεν έχω πετάξει 200 ευρώ σε gear :D

ναι αλλά εμείς παίζουμε με ΟΛΑ τα gear random...βέβαια μου έκατσαν κάτι καλά στο act2 δεν λέω, αλλά θέλει δουλίτσα... :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα καπελακι για πωληση. Στρ 75 vit 148 67 res to all. Αν ενδιαφερει κανεναν για αγορα μου λεει...

όχι ότι ενδιαφέρομαι αλλά αν δεν έχει socket το helm...απλά δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εκπληκτικο!

Καποιος εδωσε 50-60ε για να αγορασει ενα παιχνιδι κ τωρα δινει αλλα τοσα για να αγορασει 1 item για 1 χαρακτηρα μεσα στο παιχνιδι....

Simply stunning.... :suicide:

Δεν γνωρίζεις όμως αν έχει πουλήσει είδη item κ έχει μαζέψει 50 ευρω κ απλά αγοράζει μ αυτά. Το ίδιο πράγμα ειναι με τα gold

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.