Jump to content



Recommended Posts

Καλημέρες! ;)

Επειδή σας βλέπω ψοφάτε για pvp και επειδή δεν προκείται ποτέ να γίνει με τον χοντρούλη jay wilson...πάρτε μια γεύση πως ήταν το πραγματικό pvp (για όσους δεν θυμούνται ή γι'αυτούς που δεν το γνώρισαν ποτέ) και πως είναι τώρα:innocent:

Diablo 2

http://youtu.be/wnpV9e_4sC4

Path of Exile (ο πραγματικός διάδοχος του τώρα)

http://youtu.be/2rTVaGWh1go

Στις 23 του μήνα open beta:jump:

Link to comment
Share on other sites

τώρα με το PVP σκεύτομαι την επιστροφή μου. Αλλά από την άλλη το πρόγραμμα μου είναι FULL. Ίσως παίζω λίγο part time θα δίξει. Αν και έχω χάσει πολλά επισόδια και έχω μείνει και 23-24lvl

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε αυτό. 100M τα πιάνει;

Ο Monk που έχω είναι ακόμη χαμηλά, να αλλάξω το build σε arcane resist ή να το πουλήσω και να μείνω σε lightning;

Όλα τα κομμάτια που έχω τα έχω πάρει το πολύ 5M (το καθένα) την προηγούμενη βδομάδα...

post-5181-1416076946,5922_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο πραγμα ειδικα για τοσο μικρο mf. Μαλλον θα αρχισω να παιζω κ γω mp3 κ θα κοψω το mp5. Βεβαια στο mp5 μου επεσε ενα ρινγκ attsp crit chance crit dmg vit + socket και res all το οποιο βεβαια κ κρατησα.

Παιδια ερωτηση: Ποσο να πουλησω κατι Immortal King's Irons που εχω με:

188 str

129 int

75 res all

9.5 crit chance

και τα κλασικα life regen και reducement melee damage 6%

Με str υπαρχουν πολλα γυρω στα 30m. Με int δεν υπαρχει κανενα τοσο ψηλα και πουλανε κατι 50αρια με 50-80 int. Τι προτεινετε?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! ;)

Επειδή σας βλέπω ψοφάτε για pvp και επειδή δεν προκείται ποτέ να γίνει με τον χοντρούλη jay wilson...πάρτε μια γεύση πως ήταν το πραγματικό pvp (για όσους δεν θυμούνται ή γι'αυτούς που δεν το γνώρισαν ποτέ) και πως είναι τώρα:innocent:

Diablo 2

Infernal Diablo 2 PvP Bone Necro: "Fun with Stevo" - YouTube

Path of Exile (ο πραγματικός διάδοχος του τώρα)

Path of Exile (0.9.13) PVP Gameplay Footage - YouTube

Στις 23 του μήνα open beta:jump:

παντως βλεπω πως σε ενα θεμα του diablo οταν γραφεις εδω μεσα μαν παντα διαφημηζεις αυτο το προιον.δεν μπορω να καταλαβω το γιατι.

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αν όντως κάποιος έπαιζε το D2 τότε, μπορεί και παίζει το D3 τώρα..απλά δεν υφίσταται και μαλλόν κοροιδεύει τον εαυτό του...:zzz:

Το κάνω για όσους γούσταραν το D2 όπως ήταν και ίσως ψάχνουν την συνέχεια του...απλά ;)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σοβαρά..αν μπορέσουν να αφαιρέσουν το AH, να φτιάξουν unique builds, να φτιάξουν τα items, ώστε να μην έχουν όλοι το "echoing fury" και επίσης κάτι καινούριο απ'το να κάνουν μια "φτηνή" αντιγραφή στα acts και τα mobs που υπήρχαν στο D2..Τότε φίλτατε το ξανασυζητάμε :turn:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ολοι το echoing fury... Οι dh δεν μπορουν :p Περα απο την πλακα ομως δεν ειναι πια το echo οτι ηταν καποτε που πραγματι ολοι το ειχαν. Εγω τωρα προσπαθω να το διωξω να παρω κανενα αλλο της προκοπης.

Link to comment
Share on other sites

200hours played, paragon level 75. Άρα για paragon 100 είναι γύρω στις 350-450 ώρες played game

200 ωρες και εισαι 75? Μαλλον ειχες πολυ δυνατη παρεα και ελιωνες μαζι τους σε μεγαλα mp :)

Γενικα οι ωρες που αναφερεις ειναι πολυ λιγες για αυτα τα lvl σε μεσο ορο!

Link to comment
Share on other sites

paragon 0-75 = ~200hours

άρα 0-100 = ~370-420 hours

mp1: 50-55m/h

mp2: 60m/h

mp3: 50-52m/h (m = million experience)

όλα αυτά με 31% gem @ head , hellfire ring (35% + hellfire ring @ follower ) + 24% leoric signet @ follower

αυτά κάθισα και έβγαλα χθες από τις μετρήσεις που έκανα και τις δοκιμές

Zfour - Community - Diablo III o char μου με dps unbufed

buffed είμαι στα 280 και με ring κανονικό αντί για το xp είμαι στα 300-310κ dps

βοήθεια από φίλους όχι τόση όσο το experience στο game και στο auction house

Link to comment
Share on other sites

paragon 0-75 = ~200hours

άρα 0-100 = ~370-420 hours

mp1: 50-55m/h

mp2: 60m/h

mp3: 50-52m/h (m = million experience)

όλα αυτά με 31% gem @ head , hellfire ring (35% + hellfire ring @ follower ) + 24% leoric signet @ follower

αυτά κάθισα και έβγαλα χθες από τις μετρήσεις που έκανα και τις δοκιμές

Zfour - Community - Diablo III o char μου με dps unbufed

buffed είμαι στα 280 και με ring κανονικό αντί για το xp είμαι στα 300-310κ dps

βοήθεια από φίλους όχι τόση όσο το experience στο game και στο auction house

Εχεις και το leoric αλλα και παλι μου φαινονται πολυ λιγες. Τελοσπαντων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! ;)

Επειδή σας βλέπω ψοφάτε για pvp και επειδή δεν προκείται ποτέ να γίνει με τον χοντρούλη jay wilson...πάρτε μια γεύση πως ήταν το πραγματικό pvp (για όσους δεν θυμούνται ή γι'αυτούς που δεν το γνώρισαν ποτέ) και πως είναι τώρα:innocent:

Diablo 2

Infernal Diablo 2 PvP Bone Necro: "Fun with Stevo" - YouTube

Path of Exile (ο πραγματικός διάδοχος του τώρα)

Path of Exile (0.9.13) PVP Gameplay Footage - YouTube

Στις 23 του μήνα open beta:jump:

Ναι καθόλου παρμένο από την αρχική pvp δου d3 που όταν ήταν ακόμα στη beta...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και το leoric αλλα και παλι μου φαινονται πολυ λιγες. Τελοσπαντων!

οι ώρες που θα δεις είναι με αρκετό ah farming , roaming αριστερά και δεξιά και ofc δεν είχα από την αρχή ούτε gear ούτε τα hellfire rings. άρα θεωρητικά να είναι και κάτω απο 170h pure farming

αλλά και με 217 στα 77 πιστεύω καλά είναι

1qogie.jpg

2myu3ih.jpg

κάντε μου παιδιά ένα pc εδώ παρακαλώ

25a88.jpg

Έγινε επεξεργασία από paularas
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εδώ και 2-3 μέρες το σιχάθηκα το παιχνίδι άσχημα...έχω φτάσει στο σημείο να χρειάζομαι 200Μ items με αποτέλεσμα να ψάχνω στο AH κάνωντάς με από παίχτη -> ΕΜΠΟΡΟ και ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ.... sorry αλλά αυτό δεν είναι game... Για αυτό λοιπόν θα αφήσω τον barb μου όπως είναι στα 160Κ (με andariels) 155K (με mempo) / 50Κ life θα παίζω mp3/mp4 και με καμιά παρέα δυνατή κάνα mp8/mp10 για την πώρωση και όταν τον φτάσω τον barb 100paragon θα παίζω για πλακίτσα...

Στο κάτω κάτω μόνο αυτό μας έμεινε να κάνουμε...

Επίσης στην παραπάνω απόφαση συνέβαλλε το γεγονός ότι σόλαρα mp10 με το gear που έχω και το build (hota + bloodthirst + αλλαγές μεταξύ witching hour και lamentation στα δύσκολα)...δηλαδή τι θα κερδίζω αν έχει ο barb Μου 200K dps, ls 6%, και σε mp10 πέφτουν οι ίδιες μούφες (ή και τρομερά αντικείμενα 1/1000) που πέφτουν στο mp3??? (και να πρέπει να ξοδέψω 4bil για να το φτάσω - γελοίο ε; ).

Δηλαδή είναι αστείο (sorry γελοίο είναι ο σωστός χαρακτηρισμός) να βρίσκω όπλο rare με 1.3 hits per second 1100dps +250str με τρύπα και να κάνει 7,5Μ και το αντίστοιχο echoing να κάνει 60-70Μ (μπορεί και παραπάνω) επειδή έχει 1,41-1,45 hits per second...και να μου δίνει 2-3Κdps παραπάνω ή και να το ισοφαρίζει...Sorry ιδιοκτήτες echoing αλλά μιλάμε για ένα υπερτιμημένο όπλο που απλά το θέλουν όλοι...

PvP τώρα...εγώ δεν είμαι πολύ ενθουσιώδεις με το PvP..το παιχνίδι δεν είναι για pvp αλλά για coop όπως είπε και ο designer του παιχνιδιού... Θα παίξω έτσι για τον χαβαλέ με την παρέα αλλά δεν ελπίζω να με κάνει να χαρώ το παιχνίδι παραπάνω...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.