Jump to content



Ποια τραπεζα για Paypal???


Recommended Posts

Παρεμπιπτόντως να αναφέρω ότι η Eurobank προσφέρει πλέον στους κατόχους e-Banking μία άυλη e-prepaid, δηλαδή μόνο τον αριθμό και την ημερομηνία λήξης, αποκλειστικά για τηλεφωνικές και ηλεκτρονικές αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεθάψαμε το συγκεκριμένο και δεν έχουμε άλλο τραπεζοθρέντ να ρωτήσω και γω.

Γίνεται να κάνεις ανάληψη χρημάτων από τον λογαριασμό σου(ταχ. ταμιευτήριο) χωρίς να έχεις το βιβλιάριο μαζί σου? Με ταυτότητα,δίπλωμα ή διαβατήριο? το έχω αφήσει στο χωριό και έχω ξεμείνει από λευτα

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεθάψαμε το συγκεκριμένο και δεν έχουμε άλλο τραπεζοθρέντ να ρωτήσω και γω.

Γίνεται να κάνεις ανάληψη χρημάτων από τον λογαριασμό σου(ταχ. ταμιευτήριο) χωρίς να έχεις το βιβλιάριο μαζί σου? Με ταυτότητα,δίπλωμα ή διαβατήριο? το έχω αφήσει στο χωριό και έχω ξεμείνει από λευτα

ναι μπορείς, αρκεί να ξέρεις τον αριθμό λογαριασμού.
Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεθάψαμε το συγκεκριμένο και δεν έχουμε άλλο τραπεζοθρέντ να ρωτήσω και γω.

Γίνεται να κάνεις ανάληψη χρημάτων από τον λογαριασμό σου(ταχ. ταμιευτήριο) χωρίς να έχεις το βιβλιάριο μαζί σου? Με ταυτότητα,δίπλωμα ή διαβατήριο? το έχω αφήσει στο χωριό και έχω ξεμείνει από λευτα

Δεν δουλευει με ΑΤΜ το Ταχ.Ταμ? o_O

Link to comment
Share on other sites

ταυτότητα + αριθμό λογαριασμού είσαι οκ, και εγώ είχα τύχει σε περίπτωση να είμαι σε χωριό στη Θεσσαλονίκη για 1 εβδομάδα που να μην έχει τίποτα, αλλά είχα ρευστό πάνω μου (όχι και η καλύτερη λύση σε περίπτωση κλοπής).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Εγώ επειδή πρόσφατα έγινα 18 και έκανα όλη τη διαδικασία με άνοιγμα λογαριασμού κλπ,όταν πήγα στην τράπεζα(Εθνική) μου έβγαλαν πρώτα μία prepaid και μετά την κανονική μου κάρτα που έχω τα λεφτά.Αυτή η πρώτη κάρτα,η prepaid είναι/θεωρείται paypal ή πρέπει να πάω από την τράπεζα να βγάλω/ανοίξω paypal;;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Anastasia Tsarika έγραψε:

Εγώ επειδή πρόσφατα έγινα 18 και έκανα όλη τη διαδικασία με άνοιγμα λογαριασμού κλπ,όταν πήγα στην τράπεζα(Εθνική) μου έβγαλαν πρώτα μία prepaid και μετά την κανονική μου κάρτα που έχω τα λεφτά.Αυτή η πρώτη κάρτα,η prepaid είναι/θεωρείται paypal ή πρέπει να πάω από την τράπεζα να βγάλω/ανοίξω paypal;;;

Ολες κανουν για paypal.

Η prepaid δεν αξιζει γιατι μπορεις να τη φορτισεις μονο μεσο καταθεσης και θα εχεις παντα αυτο το ενα ευρω προμηθεια. Βαλε του λογαριασμου κατευθειαν για να βαζεις λεφτα απο οπου θες χωρις επιβαρυνση και ακομα και αν ειναι κλειστη η τραπεζα βρισκεις online ATM και εχεις τα λεφτα ετοιμα στο ιδιο δευτερολεπτο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν βάζω χρήματα στο paypal (τοπ απ)...κανω μια αγορά 30 ευρώ...εχω δέσει ένα λογαριασμό και τραβάει από εκεί τα 30 ευρώ....θέλω να έχω την δυνατότητα επιλογής και 2ου...γίνεται; κατι δεν καταλαβαίνω;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

γεια σας περιμενω να γινω 18 για να φτιαξω paypal και θα ηθελα να ρωτησω αν paypal μπορουν να μου φτιαξουν απο την τραπεζα αμα δεν μπορω απο την ιστοσελιδα? και μαζι και με τον λογαριασμο στην τραπεζα ξερετε αν κανουν πολλη ωρα για να τα φτιαξουν?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Spanakis said:

γεια σας περιμενω να γινω 18 για να φτιαξω paypal και θα ηθελα να ρωτησω αν paypal μπορουν να μου φτιαξουν απο την τραπεζα αμα δεν μπορω απο την ιστοσελιδα? και μαζι και με τον λογαριασμο στην τραπεζα ξερετε αν κανουν πολλη ωρα για να τα φτιαξουν?

Πρώτα θα φτιάξεις εσύ λογαριασμό στο paypal και μετά θα συνδέσεις κάρτες ή λογαριασμούς τράπεζας. Δεν έχει λόγο να το κάνει η τράπεζα, προσωπικός σου λογαριασμός είναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.