Jump to content



E-shop και P5k


crio

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Εγώ όταν έστειλα μια P5B RMA, την πήγα στο e-Shop point και ο υπάλληλος την έβγαλε έξω (την μητρική, LOL) την τσέκαρε με το μάτι για σπασίματα/στραβώματα και την πήρε. Επειδή δεν είχαν ίδιες μου έδωσαν πιστωτικό και πήρα την DFI της υπογραφής και 60 eura στο χέρι.

Έχω ψωνίσει 3-4 φορές από e-shop αλλά με αυτά που ακούω θα το αποφύγω για critical αγορές (mobo, HD, CPU, VGA, RAM).

Όταν μου έρχετε mobo με ανοιχτή συσκευασία τρελαίνομαι. Που ξέρω εγώ ποιος την είχε πάρει πριν και την ξέσκισε στο o/c και μετα την έστειλε RMA? Βέβαια, για να είμαι δικαιος, και στο Πλαίσιο δίνουν ανοιχτές συσκευασίες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πραγματικά δεν με πειράζει αν είναι ανοιχτή η συσκευασία , αυτό που θέλω είναι εάν παραδώσει το πνεύμα το ΧΧΧΧΧ εξάρτημα που αγόρασα και είναι εντός εγγύησης να μου το αλλάξουν όπως είναι υποχρεωμένοι .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα.

Η σαπουνόπερά "E-shop και P5k" οδεύει προς το τέλος.

Αλλά ας πάρω τα πράγματα απο εκεί που είχα μείνει.

Πριν 15 μέρες την έδωσα πίσω και περίμενα.Μετά απο συνεχή τηλέφωνα και μετά απο 4 μέρες μου λέει το πρωί ένα υπάλληλος ότι θα αλλαχτεί και του λέω θα πιστωθεί και μην βγάλεται άχνα ξέρω ότι έχω το δικαίωμα και κλείνω.01/08/2008Τα απογευμα χτυπά το κινητό και βλέπω το νούμερο του e-shop.Σηκώνω το τηλ και ακούω τον υπάλληλο να λέει πάλι το παλιό παραμύθι είναι εκτός εγγύησης κτλ κτλ κτλ.Αφου παίρνω ανάποδες αρχίζω να του τα χώνω να του λέω ότι είναι ντροπή τους αυτό το παραμύθι και του λέω ότι θα κάνω καταγγελία στην γ.γ.κ. και του εξιστορώ πάλι το συμβάν και μου λέει μόνος του μετά απο λίγο ότι θα το ξανακοιτάξει....

02/08/2008 12:24

E-SHOP.GR TMHMA SERVICE : ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ PER.522550 ΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΣΤΑ 86.00,ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΕΤΕ ΝΕ ΝΕΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ.

Tωρα το ότι εδω και μία εβδομάδα ακυρώνω το ένα προιόν μετά το άλλο για να βρω διαθέσιμο είναι άλλο θέμα:D

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες και κύριοι καλησπέρα.

Η σαπουνόπερά "E-shop και P5k" οδεύει προς το τέλος.

Αλλά ας πάρω τα πράγματα απο εκεί που είχα μείνει.

Πριν 15 μέρες την έδωσα πίσω και περίμενα.Μετά απο συνεχή τηλέφωνα και μετά απο 4 μέρες μου λέει το πρωί ένα υπάλληλος ότι θα αλλαχτεί και του λέω θα πιστωθεί και μην βγάλεται άχνα ξέρω ότι έχω το δικαίωμα και κλείνω.01/08/2008Τα απογευμα χτυπά το κινητό και βλέπω το νούμερο του e-shop.Σηκώνω το τηλ και ακούω τον υπάλληλο να λέει πάλι το παλιό παραμύθι είναι εκτός εγγύησης κτλ κτλ κτλ.Αφου παίρνω ανάποδες αρχίζω να του τα χώνω να του λέω ότι είναι ντροπή τους αυτό το παραμύθι και του λέω ότι θα κάνω καταγγελία στην γ.γ.κ. και του εξιστορώ πάλι το συμβάν και μου λέει μόνος του μετά απο λίγο ότι θα το ξανακοιτάξει....

02/08/2008 12:24

E-SHOP.GR TMHMA SERVICE : ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ PER.522550 ΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΣΤΑ 86.00,ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΕΤΕ ΝΕ ΝΕΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ.

Tωρα το ότι εδω και μία εβδομάδα ακυρώνω το ένα προιόν μετά το άλλο για να βρω διαθέσιμο είναι άλλο θέμα:D

86 ευρω την ειχες παρει?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό το κόλπο με τα στραβωμένα pins θα πρέπει να τελειώνει επιτέλους.

Το βλέπω όλο και πιο συχνά τελευταία.

Υπάρχει κατά τη γνώμη μου κατασκευαστικό πρόβλημα στο socket της Intel.

Είναι προβληματικό και ευαίσθητο και εύκολα παραμορφώνεται αν σφίξουμε λίγο παραπάνω τις διάφορες ψύκτρες ή τα block του εμπορίου.

Προσοχή λοιπόν όταν πηγαίνουμε μητρικές για RMA, στο e-shop (αλλά και αλλού είδα ότι επικαλούνται στραβωμένα pins), ότι το προιόν που παρέλαβαν δεν φέρει φυσικές φθορές (πχ σπασίματα, στραβά pins κτλ).

Υποτίθεται ότι είναι δική τους υποχρέωση να καταγράψουν τις φθορές, πριν παραλάβουν ένα προιόν, αλλά αν τους το τονίζουμε δεν βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Να το ξεθαψω??ΝΑΙ! ο λογος ειναι γιατι σε ενα θεμα με την πωληση του e-shop και πρασινα κουκουναρια ,, δειτε εδω..Σε διαδικασία πώλησης το e-shop - ( HWBOX ) O/C on first boot χαμος για αλλη μια φορα λιγω ελλεψει να παρεκτρεπουνε καποιοι :D

Και παλι ομως μπραβο σε ολους που βοηθησαν σε αυτη την περιπτωση του φιλου ''crio'' και ετσι πρεπει να μην τα βαζουν με Λαμπιτες!:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.