Jump to content



E-shop και P5k


crio

Recommended Posts

Εννοω να μην κρατησεις την μητρικη.

Αν πλεον μπορεις να την επιστρεψεις στο e-shop και να την περασουν για ελεγχο, εχει καλός.

Αλλιως εγω θα μιλαγα με αντιπροσωπους να δω τι γινεται σε αυτην την περιπτωση.

Δεν την παίρνουν στο e-shop για έλεγχο.Μου έίπανε ότι κόπηκε λέει στον οπτικό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Αυτο ειναι τελεσιδικο?

Αν ειναι ετσι μπες στο σιτε της asus.gr και κοιταξε αν μπορεις να βγαλεις ακρη.

Να παρεις ενα τηλεφωνο και να τους εξηγησεις τι εγινε.Απλα, ομορφα και ωραια.

Link to comment
Share on other sites

CRIO αυτό που λέω είναι ότι το μονό πράγμα που πονάει ένα μαγαζί είναι να μην αγοράζεις τίποτα από αυτό. Αυτό είναι η δύναμη του καταναλωτή.

και να χασει τα λεφτα του?

το e-shop θα εχει αλλους 200.000 πελατες...δε το νοιαζει οι 200 που ειναι στο thelab

Link to comment
Share on other sites

Κόιτα για τον έμπορο όσο και μικρή να είναι η ζημία πονάει. Αν είναι μικρή και δεν διορθωθεί θα γίνει σίγουρα μεγάλη. Αν είναι με την μία μεγάλη και δεν διορθωθεί θα του κλήσει το μαγαζί. Εδώ βλέπουμε καθημερινά προβλήματα με το RMA του συγκεκριμένου μαγαζιού. Είναι λοιπόν αυτονόητο πως αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμό, η αγορά θα το μάθει και οι 200 θα γίνουν 500 1000 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Θα είχε πλάκα πάντως να την έπαιρνες πίσω, να ίσιωνες τα pins μόνος σου, να έβγαζες

κάποιες καλές φωτογραφίες και μετά να την πήγαινες σε ένα άλλο eshop point χωρίς να τους αναφέρεις τη προϊστορία....

...ε ρε θα είχε πλάκα να είχε την ίδια κατάληξη η μητρική μετά...

Link to comment
Share on other sites

Ηθικο διδαγμα...: Πριν Πατε για RMA στο Ε-shop..Βγαλτε φωτογραφιες το ελατωματικο hardware...τυπωστε τις φωτογραφιες..και να τις εχετε για αποδειξεις...:hehe:

Οποτε εαν τα διαλυσουν μονοι τους οι αχαιρευτοι...να μπορειτε να εχετε αποδειξεις και να τους κανετε Ρεζιλι στο Μαγαζι..:hi:

Link to comment
Share on other sites

εγω μια φορα ειχα μια μητρικη με στραβωμενα pins και η μητρικη αποδεδειγμενα δε δουλευε αφου δεν επαιρνε ρευμα ο επεξεργαστης και δεν ανοιγε καν το pc...το πηγα σ ενα γνωστο μου που δουλευει στο e-shop point της πολης μου,τα ισιωσε και η μητρικη δουλεψε κανονικα..αν την εστελνε ετσι οπως ηταν αθηνα σιγα μη μου τη φτιαχνανε..θα λεγανε οτι ειναι εκτος εγγυησης και μεχρι εκει.....

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος με μια P5k και μ εενα psu που ειχα παρει απο εκει και ηταν ελαττωματικα, πρωτα τα τραβηξα ενα σωρο φωτογραφιες, serial numbers κτλ και μετα τους τα πηγα και πισω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.