Jump to content



Ζήτημα με eshop


Kostas007

Recommended Posts

Νταξει ελεος με αυτο το μαγαζι πια

ειχα αγορασει ενα τανκ και δεν εκανε

και πηγα να το αλλαξω και μου λεει οτι δε γινεται επειδη εχω ανοιξει τη συσκευασια...

εχει κανεις το νομο που λεει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

βασικά νόμο δεν ξέρω αλλά λένε η εταιρίες ότι αν ανοιχτεί η συσκευασία για να επιστράφει πρέπει να έρθει με όλα τα συνοδευτικά και με το σακουλάκι της όπως ήταν στην τιμή της αγοράς.Εγω πάλι συμφωνώ μαζί σου, δήλαδη πως θα δεις άμα κάνει... μέσα από το σακουλάκι?!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σορρυ κιολας αλλα στην προκειμενη περιπτωση φταις και εσυ εν μερει, δλδ αμα αγορασεις ενα επεξεργαστη amd ενω εχεις ιντελ μητρικη θα φταινε αυτοι?

Προσωπικα παντα ριχνω αρκετο ψαξιμο πριν αγορασω οτιδηποτε, αμα βασιζεσαι σε περιγραφες του καθε καταστηματος δεν προκειται να βγαλεις ακρη...

Link to comment
Share on other sites

θα του δώσουν δύο ρακορ επιπλέον :p

Βασικά δεν είναι έτσι.Αν το προιόν αυτό έλεγε ότι είχε μέσα τα συνοδευτικά και δεν τα έχει θα το γυρίσει με κάθε δικαίωμα και θα του πούνε και ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σορρυ κιολας αλλα στην προκειμενη περιπτωση φταις και εσυ εν μερει, δλδ αμα αγορασεις ενα επεξεργαστη amd ενω εχεις ιντελ μητρικη θα φταινε αυτοι?

Στην δικιά του περίπτωση είναι έτσι.Παράδειγμα παίρνεις μία ψύχτρα που λέει ότι έχει μέσα ένα backplate για να μπει σε ένα συγκεκριμένο σόκετ.Το backplate δεν υπάρχει.Οπότε δεν μπορεί να δουλέψει.Άρα τους την γυρίζει πίσω με την δικαιολογία ότι δεν μπορούσε να το δουλέψει.Και ο νόμος λέει ότι αν δεν υπάρχει ένα συνοδευτικό που έπρεπε να υπάρχει έχει κάθε δικαίωμα να το γυρίσει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν στην περιγραφή στο site σου δίνουν την εντύπωση ότι είναι διαφορετικό από αυτό που τελικά έχεις στα χέρια σου, δεν νομίζω ότι μπορούν να σου πουν τίποτα. Θα είναι δικό τους το λάθος.

Αν χοντρικά ισχύει το παραπάνω παράδειγμα με AMD/Intel, δεν νομίζω ότι φταίει το e-shop.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για αυτην την περιπτωση αν δεν εχω καταλαβει λαθος: http://www.thelab.gr/showpost.php?p=775624&postcount=21 οποτε σαφως και εχει μεριδιο ευθυνης ο Κώστας, αφου γραφει ξεκαθαρα "Συμβατότητα: Με αντλίες Laing DDC" στην σελιδα του προιοντος.

Να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω μετοχες e-shop και γενικως το αποφευγω οσο μπορω για τους γνωστους λογους αλλα οταν παιρνεις κατι στα τυφλα δεν φταιει μονο ο πωλητης οπως και να το κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

εγω κυριως νομικα θελω να μαθω τι γινεται...

σιγα τη συσκευασια που επαθε κατι.

ειμαι σιγουρος οτι και κλειστη να ηταν παλι ιδιες μπουρδες θα μου λεγανε...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, δηλαδή πήρες αντλία Hydor και τανκ που κάθεται μόνο πάνω σε Laing DDC.

Και στο καπάκι, δεν μας λες ότι το τανκ δεν σου κάνει γιατί έχει μια τρύπα "να" για να μπει μέσα η DDC, αλλά το ότι λείπουν 2 ρακόρ. Ξαναωραίος...

Καταραμένο E-shop...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, δηλαδή πήρες αντλία Hydor και τανκ που κάθεται μόνο πάνω σε Laing DDC.

Και στο καπάκι, δεν μας λες ότι το τανκ δεν σου κάνει γιατί έχει μια τρύπα "να" για να μπει μέσα η DDC, αλλά το ότι λείπουν 2 ρακόρ. Ξαναωραίος...

Καταραμένο E-shop...

διαβασε το πρωτο ποστ και κοψε την ειρωνια.

Link to comment
Share on other sites

Και ο επομενος που θα το παρει με ανοιγμενη συσκευασία θα ανοιξει σχετικο θεμα και θα καταριεται το eshop που πουλαει μεταχειρισμενα. :p

μεταχειρισμενο ειναι επειδη ανοιξα τη συσκευασια?χαλασε?

στην αποδειξη γραφει οτι μπορω να κανω αναιτιολογητη επιστροφη εντος 14 ημερων εφοσο βρισκεται το προιον στην αρχικη του κατασταση

Link to comment
Share on other sites

να το πας πάλι πίσω το πρωί !!! αν σε πει τίποτα πάλι τίποτε, πάρε ένα τηλέφωνο στο 1520 μη μασάς τίποτα , ο πελάτης έχει πάντα δίκιο, και ιδίως στις αγορές μεσώ ίντερνετ ,

στο λινκ που έδωσες :http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650271 αν δεν ήξερα..., θα μπορούσα να την πατήσω και εγω!! η περιγραφή δεν είναι ξεκάθαρη σαν αυτην: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650359 και σε παραπλάνησε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σορρυ κιολας αλλα στην προκειμενη περιπτωση φταις και εσυ εν μερει, δλδ αμα αγορασεις ενα επεξεργαστη amd ενω εχεις ιντελ μητρικη θα φταινε αυτοι?

Προσωπικα παντα ριχνω αρκετο ψαξιμο πριν αγορασω οτιδηποτε, αμα βασιζεσαι σε περιγραφες του καθε καταστηματος δεν προκειται να βγαλεις ακρη...

Όπως και να χει, και να πήγε να αγοράσει SATA δίσκο ενώ έχει Pentium 1, το κατάστημα οφείλει να δεχτεί πίσω εντός κάποιων ημερών (10-14-20, δε θυμάμαι ακριβώς) το προϊόν.

Το ζήτημα είναι αν και εφόσον ο νόμος αναφέρει κάποια λεπτομέρεια για την κατάσταση της συσκευασίας. Αυτό δεν το ξέρω.

Ένα τηλέφωνο στο ΙΝΚΑ είναι η λύση για να μάθει κάποιος - όχι να ανοίγουμε συνέχεια θέματα στα forum κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.