Jump to content



LG TFT 26" W2600HP-BF από 919 στα 499!!!!


Recommended Posts

Τι στο καλό γκαβός είμαι ?

Εμένα γιατί μου φαίνονται όλα εντάξει ?

Βέβαια δεν έκανα το τεστ του EVEREST αλλά το EISO Monitor Test και βλέπω όλες τις διαβαθμίσεις των χρωμμάτων ΟΚ....

Μέχρι και το 1 - 254 όλα μια χαρά...:inlove:

Χωρίς ICC και με ICC δεν βλέπω καμμιά διαφορά.... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα! Παίζει και να τσίμπησα την τελευταία :p την παρήγγειλα την Παρασκευή.

Απλά την ξεπακέταρα και την σύνδεσα, είναι τεράστια και αρκετά φωτεινή. Δε ρύθμισα τπτ γιατί έπρεπε να τσακιστώ πίσω στη δουλειά.

Το serial αρχίζει από 804Μ (είναι rev.1) και έχει dvi αντί hdmi...περίεργο...άλλος κανείς? Όχι οτι με χαλάει κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα! Παίζει και να τσίμπησα την τελευταία :p την παρήγγειλα την Παρασκευή.

Απλά την ξεπακέταρα και την σύνδεσα, είναι τεράστια και αρκετά φωτεινή. Δε ρύθμισα τπτ γιατί έπρεπε να τσακιστώ πίσω στη δουλειά.

Το serial αρχίζει από 804Μ (είναι rev.1) και έχει dvi αντί hdmi...περίεργο...άλλος κανείς? Όχι οτι με χαλάει κιόλας...

Δεν είχε ποτέ HDMI...Δες και πιό πάνω κάποια φωτό από τους κοννεκτορες που δίνει ο alexis2044...

Link to comment
Share on other sites

Γέμισε ο τόπος 26άρες LG...:hehe:

Λογικά μέσα στην εβδομάδα που έρχεται θα ξαναστοκάρει.

Τώρα βέβαια εαν η τιμή παραμείνει η ήδια δε ξέρω, ειδικά εαν φέρουν την Version 2...

Aν μπορεί κάποιος από τα παιδιά που είναι στο πλαίσιο και εδώ να μας ενημερώσει αν η νέα παραλαβή θα είναι με το καινούριο καλό revision θα είναι μεγάλη εξυπηρέτηση, καθώς υποθέτω υπάρχει πολύς κόσμος που δεν τον παίρνει να τρέχει Αθήνα στην LG για αλλαγές firmware.

Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή από επαρχία στην Αθήνα για Software Upgrade δεν είναι πρόβλημα - αρκεί να έχεις την συσκευασία διαθέσιμη...

Εγώ από ΠΑΤΡΑ την έστειλα και την πήρα πίσω μιά χαρά.

Βέβαια πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να μείνεις χωρίς οθόνη για μερικές ημέρες.

Αλλωστε όλα ΔΩΡΕΑΝ είναι - οπότε ποιό είναι το πρόβλημα ?

Θα έρθει σπίτι σου η Courier - θα παραλάβει - πάει ΑΘΗΝΑ για UPgrade - έρχεται ξανά η Courier σπίτι σου να σου την παραδώσει, και όλα μέλι γάλα... :worship:

Link to comment
Share on other sites

Kallileo

δοκιμασε τα settings απο το prad και πες μας αν βλέπεις βελτίωση

Brightness 0, Contrast 70, Gamma 0, R=43, G=39, B=50

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-lg-w2600hp-part12.html

Το εχω δοκιμασει και πριν την αναβαθμιση...

Απλα δεν βλεπω καμια απολυτως διαφορα με πριν και μετα...

Ειτε εγω κανω κατι πολυ λαθος ή ολοι οι κατοιχοι στο φορουν εχουν δυσχρωματοψια.:flag:

Νομιζω καταλαβαινω γιατι την πουλανε 500 ευρω...

Βαλτε την LG διπλα-διπλα σε μια οθονη laptop και ανοιξε την λιστα των φορουμ του TheLab.

Παρατηρεστε την διαφορα στο πορτοκαλι αναμεσα στις δυο οθονες...

Έγινε επεξεργασία από kallileo
Link to comment
Share on other sites

Eκτός από την Δυσχρωματοψία υπάρχει και η υπερχρωματοψία....:p

Μήπως έχεις ?... :hehe:

Πέρα από την πλάκα βλέπω ότι κάθε οθόνη έχει την δική της Factory Default Ρύθμιση...

Αντέγραψε από τα Service menu που ανέβασαν διάφοροι εδώ μέσα τις ρυθμίσεις μήπως σου κάτσει καλύτερα...:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω την αναβαθμιση σημερα...αλλα δεν βλεπω καμια απολυτως διαφορα.

Τα γραμματα που στο TheLab που ειναι πορτοκαλι....παραμενουν κοκκινα.:o

Θα ρωτησω το αυτονοητο...μπηκες μεσα στο μενου να δεις την εκδοση του f/w?????:tomato:

Link to comment
Share on other sites

FΦαινεται οτι τα ατομα στο σερβις δινουν διαφορετικα gain σε καθε οθονη κατα την αναβαθμιση.Εγω καθως περιμενα στο σερβις ρωταω ενα παιδι τεχνικο που ηταν εκει ακομα να γινει η αναβαθμιση??και μου λεει δεν ειναι απλο ξερεις τη διαδικασια εχει η 2600hp??φαινεται οτι μολις περασουν το f/w κανουν και ρυθμισεις μετα.π.χ σε εμενα τα gain ειναι ολα στο 381 δες και φωτο που εχω βαλει πριν μερικες σελιδες.Δοκιμασε αυτες τις ρυθμισεις και δες αν εχει διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.