Jump to content



Grand Theft Auto IV


angel_f

Recommended Posts

Τι εννοεις. Γενικα το λαπτοπ ειναι πολυ γρηγορο. Εχει 5400 500GB σκληρο. Ειναι λογικο να μην το παιζει? κανει κατι σαν φρεναρισματα αλλα και λαγκαρισματα

Έγινε επεξεργασία από _K_Marios_
Link to comment
Share on other sites

Ο σκληρός είναι αργός.. οι σχετικά πιο γρήγοροι είναι αυτοί στις 7200 στροφές. Και γενικώς σε λαπτοπ βάζουν ότι πιο αργό και κομμένο για οικονομία...

Επίσης ΚΑΙ ο επεξεργαστής ΚΑΙ η κάρτα γραφικών είναι |κομμένες" εκδόσεις...

Σίγουρα δεν εξηγείται να μη σου παίζει ούτε στο low αλλά γενικώς σαν game το ξεζουμίζει το pc σου...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το Region not supported by LIVE πως λυθηκε σ εσας τελικα?

Δοκιμασα να βαλω τις περιοχες των λογαριασμων σε USΑ αλλα και παλι το ιδιο πραγμα γινεται.

Θα ημουν ευγνωμον αν μπορουσατε να βοηθησετε... :help1:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ηθελα να ρωτησω για αυτο panagiotis15.

Παιδια εβαλα ακομα και σε 800χ600 την ανάλυση και ολα low και off το vysnc και οι αλλες ρυθμισεις ενα και οπως σας ξανα ειπα κανει ενα φρεναρισμα η οθονη οχι λαγκαρισμα για λιγο συνεχιζει μετα κανονικα και μετα ξανα. τι μπορει να φταιει? για ατι σε windows 7 64 ο τελαυταιοσ driver 9.9 ειναι beta μηπως φταιει αυτο? εσεις με τι driver το παιζεται?

Παιδια αν ξεπεράσω το resource usage τι γινεται?

κανω διαφορους συνδιασμουσ και τρέχω το benchmark και ειχα βαλει medium/low/low/low/ και μετα εβαλα medium/medium/medium/medium και εβγαλα καλυτερο αποτελεσμα. πως γινεται?

Έγινε επεξεργασία από _K_Marios_
Link to comment
Share on other sites

Τότε που είχα φτιάξει λογαριασμό νομίζω ότι τη διαφορά την κάνει να χρησιμοποιήσεις mail στο οποίο έχεις δώσει στοιχεία ότι είσαι αμερικανός πολίτης καθώς και να φτιάξεις λογαριασμό στο GFWL από το αμερικάνικό site και όχι το ελληνικό. Λεπτομέρειες δυστυχώς δεν θυμάμαι, αλλά μπορείς να το ψάξεις με βάση αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό:

1) Go to http://www.gamesforwindows.com/en-US.../livejoin.aspx

2) Go to LIVE -> Join Live

3) Click Join Now

4) Here you can either sign in with a Live Passport (such as a Hotmail account) or you can enter a non-Passport account on the right-hand side of the page

If you are in an unsupported territory you must not enter a passport account. Use a different e-mail account such as one from Gmail or other free service. On the next page you will be able to choose any supported territory, allowing you to play the DoW2 Beta in territories that are not supported by LIVE

http://forums.relicnews.com/showthread.php?t=219695

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ηθελα να ρωτησω για αυτο panagiotis15.

Παιδια εβαλα ακομα και σε 800χ600 την ανάλυση και ολα low και off το vysnc και οι αλλες ρυθμισεις ενα και οπως σας ξανα ειπα κανει ενα φρεναρισμα η οθονη οχι λαγκαρισμα για λιγο συνεχιζει μετα κανονικα και μετα ξανα. τι μπορει να φταιει? για ατι σε windows 7 64 ο τελαυταιοσ driver 9.9 ειναι beta μηπως φταιει αυτο? εσεις με τι driver το παιζεται?

Παιδια αν ξεπεράσω το resource usage τι γινεται?

κανω διαφορους συνδιασμουσ και τρέχω το benchmark και ειχα βαλει medium/low/low/low/ και μετα εβαλα medium/medium/medium/medium και εβγαλα καλυτερο αποτελεσμα. πως γινεται?

Πράσινο:

Καταλαβαίνω τι εννοείς.

Δεν δοκιμάζεις άλλους drivers; Ή κάνε το παιχνίδι install σε κανέναν εξωτερικό δίσκο (ethernet πχ),τον οποίο κάνεις για πιο γρήγορο από τον internal του laptop.

Μπλέ:

Αν εννοείς την μνήμη της κάρτας κτλ,νομίζω δεν μπορείς να κάνεις save τα settings.

Πορτοκαλί:

Καλή ερώτηση! Το ίδιο είχα παρατηρήσει και εγώ όταν είχα τον pentium.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ξεπεράσω το resource usage τι γινεται?

κανω διαφορους συνδιασμουσ και τρέχω το benchmark και ειχα βαλει medium/low/low/low/ και μετα εβαλα medium/medium/medium/medium και εβγαλα καλυτερο αποτελεσμα. πως γινεται?

Καταρχάς για να ξεπεράσεις το resource σημαίνει ότι το τρέχεις με κάποια παράμετρο, γιατί το παιχνίδι από μόνο του δεν σε αφήνει. Αν το ξεπεράσεις είναι αρκετά πιθανό να κρασάρει το παιχνίδι ενόσω παίζεις.

Όταν λες καλύτερα αποτελέσματα, μιλάμε για διαφορές πάνω από 5fps; Γιατί το benchmark δεν είναι τόσο ακριβές οπότε +-5 μπορείς να το δεις και με τις ίδιες επιλογές...

Link to comment
Share on other sites

Πράσινο:

Καταλαβαίνω τι εννοείς.

Δεν δοκιμάζεις άλλους drivers; Ή κάνε το παιχνίδι install σε κανέναν εξωτερικό δίσκο (ethernet πχ),τον οποίο κάνεις για πιο γρήγορο από τον internal του laptop.

Δηστυχος δεν εχω εξωτερικο. Εσεις παιδια σε windows 7 64bit με τι drivers ati τρεχετε το παιχνιδι?

Τι αλλο μπορει να φταιει? Γιατι αυτος ειναι ο βασικος λογος που δεν μπορω να παιξω.

Καταρχάς για να ξεπεράσεις το resource σημαίνει ότι το τρέχεις με κάποια παράμετρο, γιατί το παιχνίδι από μόνο του δεν σε αφήνει. Αν το ξεπεράσεις είναι αρκετά πιθανό να κρασάρει το παιχνίδι ενόσω παίζεις.

Όταν λες καλύτερα αποτελέσματα, μιλάμε για διαφορές πάνω από 5fps; Γιατί το benchmark δεν είναι τόσο ακριβές οπότε +-5 μπορείς να το δεις και με τις ίδιες επιλογές...

τι εννοεις με καποια παραμετρο?

ετρεξα αρκετες φορες ομως και εβγαλε τα ιδια αποτελεσματα. επισης ειναι παραξενο οτι και παρα πολυ χαμηλα να εχω τα γραφικα και παρα πολυ ψυλα με texture high και τα αλλα οσο μου επιτρεπει και κανοντας διαφορους συνδιασμους το benchmark δεν μου βγαζει αποτελεσματα κατω απο 18fps αλλα και να τα κατεβάσω αρκετα δεν μου τα ανεβαζει πανω απο 25. γιατι συμβαινει αυτο?

αν θελετε μπορω να ανεβάσω εικονες με τα αποτελέσματα για να καταλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

... και τρεχει windows 7 64bit. Αλλα κολλαει.

3) GTA4 στιγμιαία κολλήματα

Go to start bar and type "services" Inside the search bar, and click on "services"

now go down to "Windows Event log" , now what you need to do is Right click it and go to properties

now go to "Start up type" and select DISABLE,

Restart PC

(Προσοχη ετσι δε λειτουργει το norton ghost και πρεπει να το ξανακανετε ENABLE)

Πηγη: insomnia.gr

Το προβλημα με το Region not supported by LIVE πως λυθηκε σ εσας τελικα?

Δοκιμασα να βαλω τις περιοχες των λογαριασμων σε USΑ αλλα και παλι το ιδιο πραγμα γινεται.

Θα ημουν ευγνωμον αν μπορουσατε να βοηθησετε... :help1:

Δοκιμασες να αλλαξεις τα regional settings στα windows σου;

Λουσου με ultrex και θα δεις ;)

Link to comment
Share on other sites

3) GTA4 στιγμιαία κολλήματα

Go to start bar and type "services" Inside the search bar, and click on "services"

now go down to "Windows Event log" , now what you need to do is Right click it and go to properties

now go to "Start up type" and select DISABLE,

Restart PC

(Προσοχη ετσι δε λειτουργει το norton ghost και πρεπει να το ξανακανετε ENABLE)

Πηγη: insomnia.gr

Θα το δοκιμάσω και θα σας πώ. Αυτη η διαδικασία τι αλλάζει στα windows και σταματει τα κολληματα οπως λενε?

δεν εφιαξε.

το defintion τι κανει?

επισης θα ηθελα να ρωτησω γιατι σε καποια τεστ που κανω διχνει για την καρτα γραφικων οτι εχω 2000= μνημη?

στο can you run it συγκεκριμνα

παιδια δεν μπορω να βρω το offline για να κάνω save

Έγινε επεξεργασία από _K_Marios_
Link to comment
Share on other sites

το defintion τι κανει?
Ειναι το motion Blu-r!
επισης θα ηθελα να ρωτησω γιατι σε καποια τεστ που κανω διχνει για την καρτα γραφικων οτι εχω 2000= μνημη?

στο can you run it συγκεκριμνα

Και εμενα το ιδιο..Μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις με καποια παραμετρο?

Υπάρχουν κάποιοι παράμετροι με τις οποίες μπορείς να ξεκινήσεις το παιχνίδι. Λεπτομέριες μπορείς να δεις εδώ και η παράμετρος που είχα στο μυαλό μου ήταν η -nomemrestrict. Προφανώς για να μην την ξέρεις δεν την χρησιμοποίησες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ηθελα να ρωτησω για αυτο panagiotis15.

Μια παρενθεση για την δικη μου περιπτωση. Δουλεψε μονο οταν εβαλα στον λογαριασμο του social και του windows live ID, e-mail φτιαγμενο απο gmail. Τα στοιχεια που εδωσα δεν ειχαν καμια σχεση με Ελλαδα. Αντιθετα εβαλα στοιχεια απο US of A.

Το προβλημα που ειχα αρχικα ειχε δημιουργηθει επειδη ειχα δωσει για e-mail ενα .....yahoo.gr.

Ευχαριστω για την βοηθεια στον MasterCommander και tragikos.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κατι με το yahoo; Ή γενικα με συγκεκριμενα emails ....

Εγω παλι που εχω δωσει mail σε .gr , regional settings \ location \ Greece, κανενα προβλημα ... :/

Παντως για να αλλαξεις το "Country/Region" πεδιο του gamer profile στο gfwl, αρκει να το αλλαξεις απο τα regional settings των windows σου.

Απο κει το διαβαζει ...

Έγινε επεξεργασία από javaneze:
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ δεν μπορω να κανω offline profile. Δεν υπαρχει η επιλογη αυτη σε εμενα. Επισης εκανα clean uninstall και δεν εχω βαλει Patch ακομα και δεν κανει το φρεναρισμα ποθ εκανε/

Edit. με το πρώτο patch αν και εχω πεσμενα fps δεν εχω το φρενάρισμα

Για να κανετε save:

Η επιλεγετε ενα email διαφορετικο απο hotmail. εκανα με το gmail και δούλεψε κανονικα με region Ελλάδα.

Η ξεκιναει το παιχνιδι πατατε στο guide μετα create a new profile μετα κατεβάζετε την σελιδα λιγο πιο κατω και επιλεγετε to create a local profile βαζετε εκει ενα ονομα και ειστε ετοιμη.

Έγινε επεξεργασία από _K_Marios_
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.