Jump to content



Grand Theft Auto IV


angel_f

Recommended Posts

Η Ατι δε δικαιολογειται να μην απαντησει... με καλυτερο boost απο την nvidia.

Στην τελικη για δικο της GPU ειναι γραμμενο το GTAIV...

Έχει βγάλει τους 8.12 RC3. Διορθώνει αρκετά προβλήματα αλλά από αύξηση σε fps δεν έχει καμιά τρελή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για το link! Πραγματικά είδα διαφορα! Ειδικά στις σκιές... πολύ καλύτερες.

Η μέγιστη ανάλυση που μου επιτρέπει το παιχνίδι είναι 1152x864.:suicide2:

Με όλα τα distance στην default ρύθμιση και low/medium γραφικά το παιχνίδι κέρδισε κατα μέσο όρο 5 καρέ με καλύτερη εικόνα. Σε ανοιχτούς χώρους πλέον έχω 20-25 καρέ.

Το παιχνίδι είναι πραγματικά κορυφαίο! Αναρωτιέμαι πως θα είναι αν βάλω όλα τα γραφικά στο high...:worship:

Link to comment
Share on other sites

5fps/40 (12%) δεν ειναι κατι τραγικο απο 8400 σε ι7... Μιλαμε για 1920*1200 καθως οι αλλες αναλυσεις δεν με νοιαζουν.

Οκ προφανως παιζει ρολο και παλι καλα που υπαρχει βελτιωση (1.5 χρονια μετα την εισοδο των 4cores στην αγορα).

Το θεμα ειναι πως οριζει κανεις την λεξη "βελτιωση"...

ενα 12% (ή 5 fps) για ενα τελειως διαφορετικο συστημα με IMC και 2 πυρηνες παραπανω (ασχετα με τα 600Mhz λιγοτερα) δεν το μεταφραζω "παρτε ολοι ι7"

Και απο τον Yorkie εχει 2-3 fps... ψιχουλα... Μπορει αυτο να μεταφραζεται σε ενα "φανταστικο" 7% αλλα τα 38-39 fps δεν μπορω να τα ξεχωρισω απο τα 41... Σορυ κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να κανω save?

Μονο μεσω net γινεται?:unsure:

Μπορείς,αρκεί να κάνεις offline profile στο windows live.

Btw δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το movie capture γιατί τρώει κι αυτό το κατιτίς του...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς,αρκεί να κάνεις offline profile στο windows live.

Btw δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το movie capture γιατί τρώει κι αυτό το κατιτίς του...

Σωστος...δεν ειχα κανει offline profile..:p:p γιαυτο δεν μπορουσα...thanks.. :victory:

Link to comment
Share on other sites

Καποιες διαπιστώσεις σε vista x64.. (nvidia drivers beta (προς gamma..) 180.84)

Eίτε έχεις τον 920 στα 3ghz είτε στα 4ghz η διαφορά είναι απειροελάχιστη (σχεδόν μηδενική)

cpu usage έχω 35-38%..

Δεν "βλέπει" το overclocking στις κάρτες γραφικών με SLI enabled..

Eίτε τις είχα default είτε τσίτα, το ίδιο μου έβγαζε το benchmark

Mε μονή gtx260 έβλεπε διαφορά (και σημαντική..)

Το παιχνίδι γενικότερα θέλει Patch ΚΑΙ drivers - δεν ξέρω τι παίζει με τις Ati, αλλά καλό θα ήταν να περιμένουμε λίγο, πριν ασχοληθούμε

Για την "ιστορία" , σε 1920*1200 και όλα τσίτα (το view distance με αφήνει να το βάλω έως 28)

Με i7 920 στα 4ghz:

Single gtx260 default --> 45,5fps

Single gtx260@720/1500/2500 --> 55 fps

SLI gtx260 (default & o/ced) ---> 67 fps

Link to comment
Share on other sites

Kbilly σου παίζει το SLI???

Nομίζω πως οι ίδιοι είπαν ότι δεν υποστηρίζεται...:wassat:

Πάντως το patch είναι έτοιμο και περιμένουν εγκριση από τη Microsoft απ' ότι ακούγεται...

Το game πάντως είναι κορυφή!!!:upside:

Link to comment
Share on other sites

Aπό 45,5 σε 67fps είναι μεγάλη διαφορά, οπότε "κάτι" πρέπει να γίνεται.. αν και περίμενα να είναι ακόμα μεγαλύτερη σε 1920*1200

Λίγο το έβαλα το παιχνιδι, αλλά φαίνεται και μέσα ότι η διαφορά είναι πολύ αισθητή με SLI

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το γιατί όταν ανεβάζω τις κάρτες με sli δεν ανεβαίνουν και τα fps..

Λες και είναι fixed -Βάρεσε "τοίχο"? Πρώτη φορά συναντώ κάτι τέτοιο..

Όπως και νά'χει, θέλει Patch..

Link to comment
Share on other sites

Καποιες διαπιστώσεις σε vista x64.. (nvidia drivers beta (προς gamma..) 180.84)

Eίτε έχεις τον 920 στα 3ghz είτε στα 4ghz η διαφορά είναι απειροελάχιστη (σχεδόν μηδενική)

cpu usage έχω 35-38%..

Σε Ε2180 και ati 2600xt σε vista x86 sp1 απο 2.4 που είχα το cpu σε 3(μνήμες σταθερά 800 με 5άρια-αλλαζε διαιρέτης-), σε 800*600 απο 19fps πήγε στα 34...Οπότε σε παρόμοια μηχανήματα, θέλει και cpu. :victory:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έπαιξα πρώτη μέρα κι ομολογώ ίδρωσα.. από το install μέχρι το play έχασα την μπάλα! Σε λίγο καιρό ρε παιδιά θα συμπληρώνουμε κι αίτηση από το περίπτερο! :TD:

Πέρα από αυτό... με το σύστημα της υπογραφής απλά δεν μπορώ να το παίξω! Θα μου πεις.. περίμενες να το παίξεις? Είχα μια μικρή ελπίδα αφού είχα δει και τα minimum&recommended settings..

Όλα στο low, οι δείκτες όλοι στο 0, η κάρτα στο stereo για να μην κουράζεται καν στο 5.1 και πάλι... τα 1280x1024 απλά περιμένω να έρθουν πότε πότε! :lazy: Μην συζητήσω για alt-tab ή να το κλείσω.. :shutup: Θέλω 5-10 λεπτά για να επανέρθει όλο το σύστημα αφού κλείσει.. Οπότε απλά μπάινει στην άκρη, κι όταν έρθει η αναβάμθιση.. όοοταν κι άμα μετά την εξεταστική, ίσως το παίξω! :drool:

Link to comment
Share on other sites

Το average ειναι παραπλανητικο.....βγαζω 50 fps average και στο παιχνιδι σερνομαι απο 20 εως 40 ειμαι....εναι πολυ βαρυ παιδες! ΕΛΕΟΣ εχουμε μηχανηματα ΤΕΡΑΤΑ και δεν μπορουμε να παιξουμε μια βλακεια! Στο 360 ειναι πιο playable απο εμενα ! Ελεος! το χβοχ 360 ειναι 3τιας μηχανημα....Αγοραζουμε υπερ καρτες και σερνομαστε παλι!

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να πω με το συστημα της υπογραφης και δεν παιζεται το παιχνιδι ετσι και αλιως ειμαι που ειμαι στα ολα low και δεν παλευεται το θεμα. και αντε εγω δεν ριχνω πολλα λεφτα στο pc μου καμια αλαγη καρτας και τιποτα αλο. αλα η αλοι που ριχνουν χιλιαρικα δεν τους υπολογιζουν ελεος ποια! φτιαχνεις ενα pc με κοπο και ερχεται ενα παιχνιδι μεταφορα απο κονσολα και στο γονατιζει τελιως.

1. πολυ βαρυ χωρις λογο

2. η καμερα τρεμοπαιζει συνεχεια

3. ειναι κακη αντιγραφη απο κονσολες

4. απουσεια lan game play

5. περιμενουμε το patch μην πως και δουμε ασπρη μερα.

6. περιμενουν αυτοι! να πουλησουν αυτο το παιχινδι?

7. ελπιζω να δουν την γκαφα που εκανα? και να το διορθωσουν το θεμα αν μαζευεται

Έγινε επεξεργασία από BILL5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.