Jump to content



Grand Theft Auto IV


angel_f

Recommended Posts

ρε σεις...δεν υπαρχει πιο χαζη αποστολη απο αυτη με τον γκει που κανει τζόκινγκ...μου χει σπασει τα νευρα...ο τυπος δεν ξερει τι θελει...μια θελει να τον εχεις απο αποσταση...και μια να σαι απο πισω του...

αν το χει βγαλει καποιος ας μας πει

Πας στα 10 μετρα πισω του και κατω απο μια γεφυρα του την πεφτει ενας . Παει να την κοπανησει οταν τον κυνηγας με μια βεσπα , τσιμπας και εσι ενα βεσπακι που σου εχει το γκειμ εκει διπλα και κυνηγιεστε στην πολη και στα παρκακια τριγυρω . :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ συνάντησα προβλήματα με το νέο patch; Από εκεί που έπαιζα το παιχνίδι σε αρκετά καλά γραφικά smoothly, πλέον μετά από 2-3 λεπτά το παιχνίδι παγώνει χωρίς κανένα σφάλμα και χωρίς να μπορώ να χρησιμοποιήσω alt-tab, ctrl-alt-delete :wall:

Link to comment
Share on other sites

Εγω γύρω στο 40% είμαι και βαριέμαι να το συνεχίσω :p

Υπάρχει καμια λιστα με stunts και τέτοια?

Στον computer στο Internet cafe πληκτρολογισε www.whattheydonotwantyoutoknow.com :devil::devil:εχει τις τοποθεσιες στο χαρτη των Flying Rats, Unique Stunt Jumps, First Aid Kits, Body Armor, Random Encounters,Car Theft Locations, Window Cleaning Platforms, Friend Activities.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^^εχω την εντυπωση σε κοβω με hd tv και γκειπαντ αραχτος? η κανω λαθος? χαχα..

@παντως οσο προχωρας οι αποστολες ειναΙ ζορι..βεβαια εχω οπλιστει σαν τον ραμπο δεν με σταματα τιποτις...τι rpg τι κοντοκανες..χαμος ενα οπλοστασιο μαζι μ εχω..

Link to comment
Share on other sites

φοβερη δουλεια το 1.03 Patch μου βγαζει 45-48fps σε 1920χ1080(που πριν σε τετοια αναλυση ηταν unplayble) οταν με τα 1.02 1.01 σε 1280χ1024 μετα βιας επιανε τα 40

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

^^εχω την εντυπωση σε κοβω με hd tv και γκειπαντ αραχτος? η κανω λαθος? χαχα..

@παντως οσο προχωρας οι αποστολες ειναΙ ζορι..βεβαια εχω οπλιστει σαν τον ραμπο δεν με σταματα τιποτις...τι rpg τι κοντοκανες..χαμος ενα οπλοστασιο μαζι μ εχω..

οχι George , απλα ηθελα να δω τι διαφορα υπαρχει 1920Χ1200 vs 1920 χ 1080 στο 24ρι. :p και 60hz φυσικα vs 70.

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια την αστυνομια μεχρι ποσα αστερακια την εχετε φτασει?

Θελω να την παω στα 6(που ερχεται ο στρατος)αλλα μεχρι 4 μπορω...:(

Καβατζωσα και ενα hummer μπατσικο..:rofl:

Link to comment
Share on other sites

εμενα σε ενα μισιον μου σκασε και ο στρατος(ρεο)..δεν θυμαμαι αστερια γινοταν το ελα να δεις...τους αρχισα στα Rpg και τελος....το χαμερ κανει δουλεια δεν διαλυεται με τιποτα..απλα ειναι ογκωδες οπου και να μπεις με πολλα βρισκεις παΝΤΟΥ..και το θετικο περναει καποια αμαξια απο πανω...:D

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο Patch, υπάρχει ένα θέμα με κάποιους ΑΤΙ users (μαζί και με μένα:suicide2:)...

Μετά την εγκατάσταση του, ενώ όλα για λίγο παίζουν μια χαρά, μετά από λίγο κολλάει σαν τρελό και φυσικά γινεται unplayable... Τι να κάνω όμως που θέλω να παίζω και ονλαην τώρα που έχω τερματίσει το single player... Καμία ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ σε αυτούς τους άτυχους. Δες αυτά τα θέματα στο Steam:

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=829280

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=827274

προς το παρόν δεν έχω κάποια επίσημη απάντηση από την Rockstar που να βοηθάει, ελπίζω το επόμενο patch να διορθώσει το πρόβλημα.

Προσωρινή λύση για μένα είναι να ξαναπεράσεις το patch 1.0.2 και να ξεχάσεις το online :shutup:

Επίσης για μένα στα Vista παίζει κανονικά, αλλά τα frames εκεί είναι κατά 10-15 λιγότερα απ'οτι στα XP

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω το κουράγιο να το δοκίμασω στα vista, Και να ξαναπάθω το ίδιο... εκει το έχω περάσει με c***ck :whip: και το update 1.0.1.0 για να παίζω τουλάχιστον όταν θέλω τα saves στο single... Χωρίς online, χωρίς social clubs και τέτοια! Και τώρα η ερώτηση ματ... Για να περάσω το patch 1.0.2.0 θα πρέπει να το ξανακάνω Install?

Edit: μάλλον το βρήκα στο νετ, ναι χρειάζεται επανεγκατάσταση.... ΛΟΛ ΑΠΛΑ!!!!:suicide2::wall::suicide:

Έγινε επεξεργασία από Halomaniac
Link to comment
Share on other sites

. Μου το εκανε και εμενα σημερα , ενω επαιζα απο τα 40-50fps χωρις λογο χτυπουσε 10-20fps randomly και καθε φορα που πεφταν τα frames ακουγα το raid να γουργουριζει ... :getlost:

Δοκιμάστε να απενεργοποιησετε τελειως την εικονικη μνημη ( ο υπολογιστης μου , ιδιοτητες , για προχωρημενους , επιδοσεις - ρυθμισεις για προχωρημενους )

Σε μενα δουλεψε ( win xp , catalyst 9.3 , patch 1.0.3.0 )

Link to comment
Share on other sites

Καπως πιο playable απο την 3870 ( 3870 = 30fps # 1680 x 1050 , patch 1.2 cat 8.12~9.2 )

4870 1gb @ default 1920x1080 # c2d 8200@4.0ghz~ # patch 1.0.3.0 # catalyst 9.3 # 2gb ddr2 1000~

gtaivg.jpg

πολυ καλα παει ε?

λες αμα ειναι στα 3,6 το cpu να χασει πολυ

αμα κατεβασεις καμια μπαρα π.χ. το view distance

και βαλεις textures very high..... το χει λες?

Link to comment
Share on other sites

Nαι ανετα , παρακατω βλεπεις τα settings που εχω καταληξει 24/7 ingame βλεπω 45ρια με minimum 30frames σε ομιχλη νωρις το πρωι και με φωτα . Very high ειναι αλλη φαση το game παντως ... Θα τρεξω και με το cpu στα 3.6 καποια στιγμη να δουμε τι απωλεια θα εχει.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

cpu 4,05ghz ddr2 1010, vga default ( default για να ταιριαζει με το πρωτο run )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

58839896.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

cpu 3.6 ghz ddr2 900 , vga default (2 runs γιατι μου φανηκε καπως μεγαλο το cpu gain και ηθελα να βεβαιωθω πως δεν throtlarise η κατι αλλο)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11080049.jpg

74482650.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

cpu 3.6 ghz ddr2 900 , vga 800-1000 ( default 750-900)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

86647347.jpg

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nαι ανετα , παρακατω βλεπεις τα settings που εχω καταληξει 24/7 ingame βλεπω 45ρια με minimum 30frames σε ομιχλη νωρις το πρωι και με φωτα . Very high ειναι αλλη φαση το game παντως ... Θα τρεξω και με το cpu στα 3.6 καποια στιγμη να δουμε τι απωλεια θα εχει.

thx

ωραιος και με dual...μια χαρα παει, θα το χουν βελτιωσει και πολυ απο το Δεκεμβρη που το χα δει.

+

εμενα τα View Distance: 20

Detail Distance: 22 περιπου

και το shadow density 0 μου φανηκαν μια χαρά

για να κερδισω μερικα fps να τα βαλω στα textures(very high)

Εdit : Το χαμηλωσες κι ολας ωρε!!!

cpu 3.6 ghz ddr2 900 , vga default (2 runs γιατι μου φανηκε καπως μεγαλο το cpu gain και ηθελα να βεβαιωθω πως δεν throtlarise η κατι αλλο)

οχι normal ειναι - εγω περιμενα και λιγο περισσοτερο μ αυτα που θυμόμουν - και παλι παει καλα !!

και τοτε που το δοκιμαζα απο 3.0 - 4.0 (Ε8400/8800GTX - E7300/9800gt κτλ κλτ)

εκανε καλο scaling - αντιδραει το συγκεκριμενο πολυ στην συχνοτητα.

για αυτο αναρωτιομουν με την συχνότητα ποσο να κατέβαιναν τα fps

απλα εγω θα κατεβασω κι αλλο τα Distances

και θα κλεισω και το density (που δεν μου λέει τπτ)

για να εχω textures very high. - ( και ολα τα αλλα high να ειναι για μενα ειναι ok)

thx Athens 2k4 !

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.