Jump to content



Grand Theft Auto IV


angel_f

Recommended Posts

Ναι το παει πολύ καλα , ουτε εγω το περιμενα ετσι . . . Βασικα υπολογιζα να το παιζει οπως η 3870 ( κανα 30ρι~) μια αναλυση πανω ομως... Λιγο και τα patches λιγο οι drivers...

Παω να κανω ενα ρεσταρτ να το τρεξω και μια default το cpu .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Default all ( e8200 2.66 ddr2 667 - 4870 stock ) 39.94fps

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yp33e2obym518sebml5i.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Clocked ( e8200 2.66@4.05ghz ddr2 1010 - 4870 800-1000) 54.28fps

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1fbuqz566ri8q5u50ek8.jpg

Θα ελεγα πως το game το εγραψε η Futuremark μαλλον και οχι η rockstar Games : P . Περαν της πλακας εχει πολυ καλο scalling αν και καπου στα 4ghz ειναι το hotspot

και γιαυτο πιστευω η vga δεν πηρε τοσο πολυ απο stock σε clocked στα 4~ghz απ'οτι πηρε στα 3.6

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

καλα η L2 δεν πρεπει να παιζει και πολυ μεγαλο ρολο σ αυτες τις αναλύσεις...

π.χ.

1) 975Χ / Ε6600 @3.0 / 9800GT

2) P45 / E8400 @3.0 / 9800GT

3)P43 / E7300 @3.0 /9800GT

ολα τα ιδια fps επαιζαν σε 1600x1200

ξερω διαφορετικα setups αλλα η L2

παιζει ρολο σε κατι 800x600 και οσο τον δυνατον λιγοτερη συμμετοχη της VGA

τλχ, ετσι νομιζω απο αυτα που εχω δει.

και οι κανιβαλοι δεν μ αφησαν να δω περισσοτερα πραγματα

" ρε μλ θα συνεχισεις να κανεις %$#$%# ή θα μ αφησεις να παιξω? "

ολο αυτο ακουγα....κανιβαλοι. :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Καλα την cache την αναφερα επειδη με ρώτησε για το cpu οχι οτι κανει την διαφορα αν και θυμαμαι παλια οταν ηθελα να σπασω το φράγμα των 60κ στον μαρκησιο του 01 ειδα τεραστιο gain απο τον 6300 στον 6600 ( 2mb vs 4 ) θα μου πεις στο 3dmark 01 τρεχανε τα runs με 600 και 900fps οποτε πχ απο τα 630 στα 680 αν βγαλουμε ενα μηδενικο δεν μενει κατι ουσιαστικο. + οτι ειναι benchmark ,

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Καλα την cache την αναφερα επειδη με ρώτησε για το cpu οχι οτι κανει την διαφορα αν και θυμαμαι παλια οταν ηθελα να σπασω το φράγμα των 60κ στον μαρκησιο του 01 ειδα τεραστιο gain απο τον 6300 στον 6600 ( 2mb vs 4 ) θα μου πεις στο 3dmark 01 τρεχανε τα runs με 600 και 900fps οποτε απο τα 630 η στα 680 αν βγαλουμε ενα μηδενικο δεν μενει κατι ουσιαστικο.

οντως

....οχι καλα κανεις και την αναφερεις, απλα εχω την εντυπωση (δεν ειμαι σιγουρος)

οτι σε real καταστασεις gaming δεν.....ειδικα οταν μπαινει μεσα πολυ η VGA...

ειχα και εγω την απορια οταν ηταν να παρω 7300 ή 8400 για το p43..

παντως στο setup σου (και μαζι με τα patches κτλ) η 4870 στο GTA (που ειναι και δυσκολο) εκανε γερο update.

δηλ. αν παιζει ετσι το GTA τι να την κανεις και την 2η ? τα παντα όλα εισαι : P

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

crossfire = status symbol : P Δεχεσαι ισως και 35% περισσοτερο καμάκι . :hehe: .

Για 35% πρεπει να σκασεις > 20000Ε...... η ΑΤΙ εχει 200Ε :hehe:

νταξ πλακα κανω, δεν παιζουν ρολο αυτα στην σημερινη μας εποχη.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

. Μου το εκανε και εμενα σημερα , ενω επαιζα απο τα 40-50fps χωρις λογο χτυπουσε 10-20fps randomly και καθε φορα που πεφταν τα frames ακουγα το raid να γουργουριζει ... :getlost:

Δοκιμάστε να απενεργοποιησετε τελειως την εικονικη μνημη ( ο υπολογιστης μου , ιδιοτητες , για προχωρημενους , επιδοσεις - ρυθμισεις για προχωρημενους )

Σε μενα δουλεψε ( win xp , catalyst 9.3 , patch 1.0.3.0 )

Δεν είναι το ίδιο πρόβλημα, στην περίπτωση μας το παιχνίδι παγώνει τελείως, δεν έχουμε frame drops. Επίσης αυτό που προτείνεις δεν βοηθάει στο δικό μας τουλάχιστον πρόβλημα, γιατί έτσι είμαι ήδη. :(

δεν εχω το κουράγιο να το δοκίμασω στα vista, Και να ξαναπάθω το ίδιο... εκει το έχω περάσει με c***ck :whip: και το update 1.0.1.0 για να παίζω τουλάχιστον όταν θέλω τα saves στο single... Χωρίς online, χωρίς social clubs και τέτοια! Και τώρα η ερώτηση ματ... Για να περάσω το patch 1.0.2.0 θα πρέπει να το ξανακάνω Install?

Edit: μάλλον το βρήκα στο νετ, ναι χρειάζεται επανεγκατάσταση.... ΛΟΛ ΑΠΛΑ!!!!:suicide2::wall::suicide:

Διάβασα διάφορες προτάσεις για το πρόβλημα σε διάφορα fora αλλά δεν βρήκα χρόνο να τις δοκιμάσω.

  1. Μία πρόταση (που δε μου φαίνεται να στέκει και πολύ) είναι αυτή.
  2. Έχεις κλείσει το clip capturing; Εγώ ναι και πάλι freezάρει αλλά δεν χάνεις να δοκιμάσεις
  3. Άλλος έγραφε ότι ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες της κάρτας αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι ισχύει. Πρότεινε ανέβασμα των στροφών του ανεμιστήρα της κάρτας.
  4. Άλλη πρόταση είναι εδώ.
  5. Άλλη πρόταση είναι εδώ, αλλά ουσιαστικά χάνεις τα savegames σου. Προσωπικά θα δοκιμάσω να κρατήσω backup και να σβήσω τα πάντα, να ξεκινήσω από την αρχή να δω αν θα γίνει το ίδιο.
  6. Κάποιος να δοκιμάσει τους 8.12 drivers. Το πρόβλημα σίγουρα έχει να κάνει μόνο με ATi users.

Αυτά έχω βρει για το θέμα. Η Rockstar δεν φαίνεται να έχει πει κάτι επίσημα ακόμα.

Για όλους όσοι θέλουν να τερματίσουν 100% το παιχνίδι, νομίζω ότι αυτός ο χάρτης εκτός του ότι είναι πολύ βολικός είναι και χρήσιμος. :yes2:

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Για όλους όσοι θέλουν να τερματίσουν 100% το παιχνίδι, νομίζω ότι αυτός ο χάρτης εκτός του ότι είναι πολύ βολικός είναι και χρήσιμος. :yes2:

Ω καλα δεν παιζει να τα κανω ολα αυτα...αυτα τα περιστερια που βρισκονται ρε παιδια?

Στις οροφες κτιριων?

Απο την στιγμη που το τερματισα δεν το παιζω και τοσο πολυ..το ψιλοβαρεθηκα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε μένα τουλάχιστον με Core 2 6550@3.25, 2GB RAM και κάρτα γραφικών ΑΤΙ HD3870, είναι 10~15 fps κάτω στα vista home premium x64 από ότι στα xp 32 που έχω...

Κατα τα άλλα, αν έχεις κανα Core quad ή i7 στα 4Ghz και υπερδιπλες καρτες γραφικών με 4~6GB ram στο σύστημα, δεν νομίζω να σε νοιάξει και τόσο:sarcastic:

ΑΑΑ επίσης στα 64bit στις ρυθμισεις μου έχει 502MB διαθέσιμη μνήμη γραφικών, ενώ στα xp 32 με τα patch μου έχει 478ΜΒ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.