Jump to content



Ξέρεις από HOL;


astrolabos

Recommended Posts

Γιατί τόσο χαμηλό download από rapidshare;

Εγώ με otenet κλειδώνω στα 12 και κατεβάζω με 1.6

Αλλά χρησιμοποιώ download manager και κάθε αρχείο το κατεβάζω σε 16 κομμάτια.

:OT::sorry: BΡε φιλε...εγω που πιανω 6 mbps τι να κανω...:o να καψω τον ΟΤΕ ? :giveup: οχι και χαμηλο download..μην τρελενομαστε... :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
:OT::sorry: Ρε φιλε...εγω που πιανω 6 mbps τι να κανω...:o να καψω τον ΟΤΕ ? :giveup: οχι και χαμηλο download..μην τρελενομαστε... :happy:

"ΡΕ" φίλε... δεν λέω ότι συγχρονίζει άσχημα. Αλλά ότι είναι χαμηλά τα νούμερα download του από rapidshare.

Άμα συγχρόνιζε πχ στα 16Mbit/s, θα έπρεπε να κατεβάζει με 16/8=2MB/s και όχι με 1,3 με 1,5 που γράφει.

Γι'αυτό τον ρώτησα. Μήπως είναι πλασματικό το νούμερο συγχρονισμού του.

(οφτόπικ)

Link to comment
Share on other sites

"ΡΕ" φίλε... δεν λέω ότι συγχρονίζει άσχημα. Αλλά ότι είναι χαμηλά τα νούμερα download του από rapidshare.

Άμα συγχρόνιζε πχ στα 16Mbit/s, θα έπρεπε να κατεβάζει με 16/8=2MB/s και όχι με 1,3 με 1,5 που γράφει.

Γι'αυτό τον ρώτησα. Μήπως είναι πλασματικό το νούμερο συγχρονισμού του.

(οφτόπικ)

ε?μήπως πρέπει να τσεκάρεις ξανά τη σχέση ταχύτητας σε Kb και κλειδώματος σε Mbps?Μια χαρά κατεβάζει με 1.3-1.5 σε 16άρα γραμμή....το θεωρητικό μέγιστό του είναι 1.6

Link to comment
Share on other sites

Μια τυπική 16Mbps γραμμή ισούται με (16.000.000 / 8*1024*1024)= 1,9MBytes/sec

Αφαιρούμε τα headers του ATM: 1,9 * 48/53 = 1,72MBytes/sec

Μετά από αυτό πρέπει να αφαιρεθούν τα headers-trailers του ethernet frame, του ip packet, του tcp/udp segment, οπότε θα έλεγα ότι η γραμμή σου πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

:OT::sorry: BΡε φιλε...εγω που πιανω 6 mbps τι να κανω...:o να καψω τον ΟΤΕ ? :giveup: οχι και χαμηλο download..μην τρελενομαστε... :happy:

δυστυχώς, Περιστέρι και Καλαμάκι είναι 2 πονεμένες περιοχές εντός Λεκανοπεδίου όσον αφορά τις ταχύτητες. Αλλά μην γελαστείς ότι με εναλακτικό θα πας καλύτερα, στο λέω από φίλο που την έχει πατήσει.

@ Astro : με αυτό το thread θα τα ακούσεις όλα. Και κάθε περίπωση είναι διαφορετική. Παντού υπάρχουν ευχαριστημένοι και δυσαρεστημένοι πελάτες. Αλλά αν δεν δοκιμάσεις, δεν θα μάθεις ποτέ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με έχει τρομάξει ο φράγμας και την φοβάμαι την 4νετ

Κατσε ρε φιλε... Δηλαδη επειδη υπαρχει ενας κλαψας που κανει θεμα, οπου σταθει κι οπου βρεθει τι θα πει αυτο?

Και με τα win2003 και το raid του που παλευε 3 μηνες (και 6 thread) να το στησει, μας ειχε πρηξει, αλλα δεν ειδες ολο τον κοσμο να σταματαει τα raid επειδη τους τρομαξε ο φαρμας...

8 μηνες 4νετ και πραγματικα κανενα προβλημα. Περα απο 4 τηλεφωνα (αριθμητικα) απο διαφημιστικες εταιριες που μαλλον ειχε διαρρευσει απο την 4νετ.

Στο Ηρακλειο που εχουμε κι εκει, συγχρονιζει λιγο παρακατω (15) αλλα η μανα μου που εχει ξεπατωσει το τηλεφωνο σε Σαλλλλλονικες κλπ κλπ δεν μου εχει παραπονεθει για κατι 2 χρονια τωρα. (6-7 μηνες στο ιδιοκτητο)

Αλλο ο Φαρμας κι αλλο ο νορμαλ κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη σε αποθαρρύνω κι εγώ να έρθεις στη 4νετ. Μια χαρά πάει τωρα (από 500 έως 1,2mb ανάλογα με την ώρα και το από που κατεβάζω), αλλά αν μαζευτεί πολύς κόσμος θα μπουκώσει, οπότε πήγαινε σε hol :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ίσως να μίλαγες με την τεχνική υποστήριξη?

από την στιγμή που συγχρονίζει στα 17-18 που λες, η ταχύτητα εξαρτάται από τον παροχέα... δηλαδή την hol

καλα ναι θα παρω,απλα σκεφτηκα μηπως ειναι κατι απλο που δεν εχω ρυθμισει εγω.

Link to comment
Share on other sites

bear εχω ΧΟΛ 1 μηνα τωρα στα8ερο και νετ και ειμαι συνδεμενος στα 17,5 και κατεβαζω στα 17,5! (η γραμμη μου πρεπει να τραβαει και στα 20 απλα δεν μιλησα ακομα μαζι τους για να κλειδωσει παραπανω) δεν εχω κανενα προβλημα ουτε στο dsl ουτε και στο σταθερο σαν ποιοτητα κλπ κλπ , ολα σουπερ

Link to comment
Share on other sites

ASTRO μιλάμε για 12 μήνες δέσμευση. Το ρίσκο είναι μεγάλο. Μας παίρνουν από Αθήνα με forthnet, tellas και Hol και είναι σαν να μιλάμε με επαρχία.

Βάλε μια σύνδεση ΟΤΕ στα 4ΜΒ για να έχεις μια σωστή και αρκετά φθηνή υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Μας παίρνουν από Αθήνα με forthnet, tellas και Hol και είναι σαν να μιλάμε με επαρχία

δεν καταλαβα τι θες να πεις με το παραδειγμα αυτο :baby:

αντωνη γιατι λες οτι ειναι νωρις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.