Jump to content



DirectX 10 για Windows XP από την KM-Software


n1ck0s

Recommended Posts

Ειναι που κανει check το DX του υπολογιστη και βγαζει τα στοιχεια στο screenshot.Αμα το πατησεις ειναι σα να ξαναξεκινας το dxdiag.

Σ'εμένα έγραφε 10 στο απλό και 9 στο 64bit, γι'αυτό ρωτάω. Μη γίνεται καμιά στραβή με την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Crysis?

Αυτο ετσι κι αλλιως επαιζε DX10 με αλλαγή cvars.

Το Stalker Clear Sky παιζει κανονικότατα παντως...πρακτικα οι διαφορες ειναι πολυ μικρες.

δηλαδή δεν αξιζει να το βαλει κανεις μονο για το CS. Aπλα εγω απο περιέργεια το εκανα.

-Στο Enhanced Dynamic Lighting (DX10) ειναι ακομα πιο χοντρες οι ακτινες. Στο γενικοτερ φωτισμο δεν έχει και μεγαλες διαφορες απο το προηγουμενο.

-Ο καπνος δεν κανει γραμμες

-και αυτο που μπορει να παρατηρησει καποιος ευκολα ειναι το νερό. Που κανει κατι κυμματακια.

αυτα θα εκανε και σε Vista.

λένε οτι κανει και μαυρες τις σκιες...αλλα αυτο εγω δεν το καταλαβα...μπορει.

βασικα για να καταλαβεις τις σκιες πρεπει να εχεις 2 pc και να τα βλεπεις ταυτοχρονα ή πρεπει

να σαι πολυ αρρωστακι.

Στο Farcry2 στο benchmark δεν το αναγνωριζει το DX10 και ουτε μου βγαζει περισσοτερα FPS

αλλα μεσα στο παιχνιδι παει πιο γρηγορα. δηλ σιγουρα 5-7 fps μεσο ορο πανω πηγε.

Στο Assasins Creed δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω ολες οι οδηγιες ειναι στα ρωσικα.

μαλλον θα πρεπει να βαλεις και αυτο

http://letitbit.net/download/e0fb09248949/assassinscreed-dx10.7z.html

οποιος θελει μπορει να δοκιμασει και το

Hell Gate London , μαλιστα εχει και οδηγιες στο game fix μεσα που κατεβαζεις μαζι με το KM-Software.

αλλο χρονο δεν ειχα..το ΣΚ ισως να ξανασχοληθω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Crysis?

Αυτο ετσι κι αλλιως επαιζε DX10 με αλλαγή cvars.

Το θεμα ειναι να παρεις τα γραφικα του dx10 η να δεις αν παιζει τελικα το dx10 σε XP ?

company of heroes? δεν εχει Dx10 αυτο ;

lost planet?

crysis....

δε μου ρχονται αλλα

Link to comment
Share on other sites

  • Ass.Creed πριν το patch 10.2
  • Bioshock
  • Call of Juarez
  • Company Of Heroes - series-
  • Crysis -series-
  • DMC4
  • Flight Simulator X -series-
  • Far Cry 2
  • Hellgate London
  • Gears OF War
  • Clear Sky
  • Lost Planet
  • Unreal Tournament 3
  • World In conflict
  • Universe At war

ειναι να απορεις πως η M$ προσπαθει να μας πεισει για Vista ..

Link to comment
Share on other sites

Rε παιδιά, soft water στο Clear Sky έχω και στα XP32 χωρίς πρόσθετα.

χεχε...νταξ.

καναμε ενα λαθος. (το εκανα delete)

άνθρωποι ειμαστε. :p

Μπερδεψα ποιες επιλογες ξεκλειδωσαν...δες την προηγουμενη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς ήμουν άτυχος. Τα παιχνίδια με πετάνε desktop ή παίρνω μπλε οθόνες από τον driver της nVidia. Ίσως και να φταίει που ο driver είναι ο beta. Όταν ξαναβρώ χρόνο formatάκι (το windows restore μου έδωσε άκυρο) και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.