Jump to content


Rampage αγνώστου ταυτότητας


speedster

Recommended Posts

Επεσε στα χερια μου μια μητρική που έγραφε ASUS RAMPAGE FORMULA.

Υποτίθεται ότι ειναι με το x48 πάνω και καλύτερο ελεγκτή. Ωστόσο κάπου εδώ αρχίζουν να διαφέρουν ορισμένα πράγματα. Απουσιάζει η δεύτερη lan υποδοχή, δεν εχει υποδοχή για lcd poster ενώ τόσο το αυτοκόλλητο στο southbridge όσο και το κουτάκι της supreme fx II λείπουν...

To everest δεν την αναγνωρίζει ως rampage, ενώ το cpu-z αναγνωρίζει ότι πρόκειται για rampage με χ38 όμως αντί για x48. Για northbridge βλέπει τον ich9r. Ακόμη παρατηρώ ότι λείπουν τα Led ενδείξης υψηλού voltage πάνω στην μητρική.

Ξέρει κανείς τι έχει συμβεί; τι κομμάτι ειναι αυτο; και γιατι το βλέπουν ως x38 beachwood. Ζητώ τα φώτα σας γιατι ανησυζώ μήπως πήρα φόλα κομμάτι...:unsure::unsure::unsure:

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένη ειναι. φωτογραφιες σου παραθέτω ακολούθως αν και ειναι σχετικά crowded το σύστημα.

Φαίνεται ότι δεν έχει το καπάκι η κάρτα ήχου και πως λέιπει η μια LAN

http://farm4.static.flickr.com/3006/3102833167_78ef6098d3.jpg?v=0

Logo printed on mobo

http://farm4.static.flickr.com/3028/3103662270_054ba15d3a.jpg?v=0

No Republic of games logo at the southbridge

http://farm4.static.flickr.com/3087/3102832011_b37d53dc14.jpg?v=0

Link to comment
Share on other sites

Μαν εχεις παρει P5e και εχουν περασει bios απο rampage..Ετσι ηταν και η δικια μου...

Απλα δες αν το rampage που γραφει ειναι αυτοκολλητο η οντως ειναι το pcb απο rampage.

Αν και το pcb η p5e το μοιραζοταν με την μαξιμους φορμουλα..Οποτε λιγο χλωμο το κοβω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν φαινονται οι φωτο... ισως εκανες κατι λαθος... με ff ειμαι

Τα διόρθωσα τα λινκ...

Τσέκαρα το site της ASUS και ταιριάζει η πίσω όψη της μητρικής με την P5E..( Επίσης θυμήθηκα ότι από την "Rampage" λείπουν και τα κουμπια για επανεκκινηση κτλ..)

Τα dimm slots ειναι κίτρινα μαύρα... άρα πρόκειται για p5E...:rant: :rant:

πως κινούμαι τώρα; τι μπορώ να κάνω; είναι άνθρωπος που πουλάει γενικα πράγματα στα sites...

Και μου έφαγε και στην ανταλλαγή μια ASUS STRIKER EXTREME...

Link to comment
Share on other sites

εδώ μέσα πουλάει?

δώστον στεγνά όποιος είναι και ανέφερε και τα site.......πολλά μέλη εδώ γράφουν και αλλού.

πόσο στην πούλησε?

Σε πολύ γνωστό site για ...ξενύχτηδες... μου είχε πεί οτι και αυτός την είχε πάρει από έναν φίλο του αλλά ποτέ δεν μου είπε το λόγο που ήθελε να τις ανταλλάξουμε...σκεφτόμουν να περάσω κι εγώ σε crossfire και έτσι ανταλλάξαμε μητρικές χωρίς χρηματική διαφορά.

Να μην αναφερθώ στο ότι μου είχε πεί οτι δεν κλοκάρει γενικά και τώρα πουλάει τη συνθεση του αυτές τις μέρες λέγοντας ότι δουλευε τον επεξεργαστή του στα 4400 με νερό αντι για την ονομαστική των 3000.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ως αλέκος από θεσσαλονίκη με το όνομα desteni στο insomnia. Δεν έχω επικοινωνήσει βέβαια μαζί του αφού πήρα τη μητρική γιατι εμπλεξα με δουλειές...Αλλά με όσα λέτε τσαντίστηκα τόσο που σας τα δίνω χύμα τα στοιχεια...

τι να πω..έχω χάσει πάσα ιδέα...κρατάω μια επιφύλαξη μήπως και αυτός την είχε πατήσει καθώς μου είπε ότι την είχε πάρει από φίλο του.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εφαγες μεγαλη ταπα κατα την γνωμη μου...

καλο ειναι να τον κανεις ρομπα και στο Insomnia...

κατι τέτοιοι τυποι καλο ειναι να λοιπουν απο τα φορουμ...

η αποδειξη αγορας που σου εδωσε τι λεει πανω?

Link to comment
Share on other sites

χωρις να βριζεις η να χαρακτηριζεις γραψε με το νι και το σιγμα τι εκανε ο τυπος και στο ινσομνια.Ελεος δηλαδη,εχουμε θρεντς με παραπονα απο καταστηματα ,τωρα θα φοβομαστε και να αγορασουμε.Προτεινω και συστημα feedback μελων για τις αγγελιες.Εγω μια φορα απο τις αγοραπωλησιες μου στο λαμπη ειμαι 100% ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

την ψάχνει ακόμη...δεν κυνηγησα να την πάρω γιατί ήμουν επαναπαυμένος αφού τον έβλεπα συχνά να δίνει πράγματα και επειδή εμπλεξα με κάποιες προοδους. αλλά θα του ζητήσω να δω τι θα μου στείλει... ειμαι πολύ περίεργος...

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω και συστημα feedback μελων για τις αγγελιες.

To έχουμε πει και θα το λέμε συνέχεια. Οι αγγελίες είναι απλά μια διευκόλυνση που παρέχεται as is και με 100% δικιά σας ευθύνη. Δεν έχουμε σκοπό να ασχοληθούμε περισσότερο με τις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λυπάμαι γιαυτό που σου συνέβη...

Ψάχνοντας να βρώ στο insomnia αγγελίες από το άτομο που ανέφερες, η μόνη πρόσφατη αγγελία για πώληση μητρικής από αυτόν, είναι μία για Asus P5E (παραθέτω το ακριβές κείμενο της αγγελίας που βρήκα) :

μητρικη asus p5e

ειναι σε αριστη κατασταση στο κουτι της με αποδειχη αγορας κι εγυηση γι 1,5 χρονια ακομα πλοειτε 100 ευρο η ανταλασεται με αλλη μητρικη αναλογον δηνατοτιτον αλεκος θεσ/νικη

Δεν γνωρίζω όμως εάν ο τίτλος ή το κείμενο της αγγελίας μπορούν να γίνουν edit, δηλαδή αν ήταν έτσι εξαρχής ή το άλλαξε στην πορεία....

Σε ποιά φάση ενημερώθηκες για το ακριβές μοντέλο μητρικής? Από την αγγελία ή από προσωπική συνομιλία ?

Έχεις κάνει κάποια προσπάθεια επικοινωνίας με τον τύπο μέχρι στιγμής ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι σε αριστη κατασταση στο κουτι της με αποδειχη αγορας κι εγυηση γι 1,5 χρονια ακομα πλοειτε 100 ευρο η ανταλασεται με αλλη μητρικη αναλογον δηνατοτιτον αλεκος θεσ/νικη

φιλε speedster ειναι κριμα να του κανεις ζημια του Αλεκου μας.Ολοι ξερουμε οτι οι φιλολογοι δεν πληρωνονται καλα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.