Jump to content


The Dreambox Corner


dubber

Recommended Posts

Για να μαζευόμαστε, είμαστε πολλοί?

Εγώ μόλις χτες απόκτησα ένα DB 800 HD PVR και όπως είναι φυσικό είμαι χαμένος στο διάστημα :)

Κανείς άλλος ομοιοπαθής?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Καλά ε, μιλάμε για ultimate γκαντεμιά. Δεν πρόλαβα να ποστάρω και το DB δεν ξαναμπούταρε ποτέ! Μιλάμε έχω λιώσει :D

Ήρθε το παιδιί που μου το εγκατέστησε (Χριστουγεννιάτικα!) και το πήρε για S/W update.

Οπότε εντυπώσεις από αύριο :(

Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμιά λέμε!

Πάντως, στις 12 ώρες που λειτουργούσε, μόνο θετικά έχω. Με 3 LNB κλειδώνω 3 δορυφόρους και τα κανάλια που πιάνω είναι... άπειρα!

Φυσικά είναι enhanced με κλειδιά για τα "καλά" τα δικά μας :crazy_pilot: και παίζει άψογα χωρίς διακοπές ή άλλα προβλήματα.

Αύριο νομίζω θα έχω το DB πάλι εδώ οπότε θα συνεχίσω το σκάλισμα.

(εδώ που τα λέμε μάλλον εγώ του έβγαλα τα μάτια αφού μέχρι τις 5 το πρωί την είχα δει linux guru και του έκανα διάφορα από telnet για να του κάνω mount έναν usb δίσκο ώστε να κάνει σε αυτόν εγγραφή)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον ίδιο εδώ και μερικούς μήνες. Δεν ασχολούμαι και πολύ μαζί του. Τον πήγα σε ένα φιλαράκι, το πέρασε Gemini και τα απαραίτητα extra του και πλέων παίζει όπως πρέπει !! Αν είχαμε και τα HD κανάλια θα ήταν και ο πρώτος. Αχ nagra 3.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 3 DM500-S και αυτός που μου τα σέταρε μου τα έχει κλειδωμένα :( και το χειρότερο δεν μπορώ να τον βρω με τίποτα.... μπορούμε να κάνουμε τπτ για αυτό; μόνο με pm αν είναι εκτός κανόνων λειτουργίας.

Πάντως αυτό που προσέχω που και πού είναι ότι μόλις ανοίγει ένα και παίζει λίγο το internet πέφτει με την μία και περιμένω να κάνει reboot το router :\

Επίσης κάποια κανάλια απλά εξαφανίστηκαν και δεν ξέρω πως να τα ξαναβάλω :|

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα Skyitalia και τα premiere που έχουν το πολύ όγκο από κανάλια με HD περιεχόμενο είναι κωδικοποιημένα σε Nagravision 3 όπου σημαίνει αναμονή προς το παρών.

Υπάρχουν πολλά site που έχουν πληροφορίες στα όρια της νομιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αρχίζω και εξοικειώνομαι κάπως και μόνο θετικά σχόλια έχω για τον δέκτη.

Έχω ανοίξει και διάφορα κανάλια επιπλέον από εχθές και είμαι λίγο χαμένος :) Μέσα και αρκετά HD. Τηλεόραση με εκπομπή 1080, μιλάμε δεν παίζεται...

Επίσης άρχισα να χρησιμοποιώ και το streaming που κάνει μέσω δικτύου κι έτσι από το σαλόνι έχω TV και μέσα στο δωμάτιο με τον projector οπότε σήμερα Derby μέσω VLC :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και εξοικειώνομαι κάπως και μόνο θετικά σχόλια έχω για τον δέκτη.

Έχω ανοίξει και διάφορα κανάλια επιπλέον από εχθές και είμαι λίγο χαμένος :) Μέσα και αρκετά HD. Τηλεόραση με εκπομπή 1080, μιλάμε δεν παίζεται...

Επίσης άρχισα να χρησιμοποιώ και το streaming που κάνει μέσω δικτύου κι έτσι από το σαλόνι έχω TV και μέσα στο δωμάτιο με τον projector οπότε σήμερα Derby μέσω VLC :D

Γράψε και τί ώρα κοιμήθηκες για όλα αυτά...:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.