Jump to content



Ομαδικη Dell PE1950 Perc5/i PCI-e SAS RAID 256Mb


Qlim4X

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

φάγαμε άκυρο από τον πωλητή.

δεν τα στέλνει τελικά...

+ ότι θα έπρεπε να ψάχνουμε μπαταρίες και ιστορίες.

έχει κάνεις άλλος κάνα λινκ για να μην μείνουμε στην απέξω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τον δικό μου από ευρώπη ebay. Επιλογές υπήρχαν Ιταλία και κάπου πιο πάνω προς το κρύο αλλα δεν θυμάμαι χώρα ο άθλιος. θα βρω τον πωλητή και θα σας στείλω λίνκι.

όμως δεν πήγε 100 δολάρια. Contoller, bbu, 2 καλώδια μου πήγαν 200ευρόπουλα νομίζω.

EDIT

http://shop.ebay.de/merchant/rem-en-lode_W0QQ_nkwZQQ_armrsZ1QQ_fromZQQ_mdoZ

Αυτός είναι ο πωλητής. Σένιος από εξυπηρέτηση οπότε κοιτάτε το πορτοφόλι σας. Σημείωση δεν είχε λαμάκι οπότε έκανα πατέντα. Είχε bbu όμως και παρήγγειλα και καλώδια έξτρα προς 12ευρό το ένα.

Link to comment
Share on other sites

πριν κανα 2ωρο παρέλαβα από txcesssurplus (USA) τον δικό μου... $129+$30 μεταφορικά ΜΕ BBU... και είναι και συνεργάσιμος (πήρα από λάθος 99$ χωρίς BBU κ μου έστειλε έξτρα paypal invoice 30$ κ μου έστειλε άλλο item με bbu, συν δήλωσε όσο του είπα την αξία)

μια βδομάδα κ ήταν εδώ... 6 ευρώ τέλος παρουσίασης...

Link to comment
Share on other sites

ε τα ξέρεις ρε man, του λες να δηλώσει μικρή αξία, κ κάνεις το σταυρό σου... κ ΠΟΤΕ courrier... ταχυδρομείο απλό κ σήμανση gift, ή warranty replacement kλπ κλπ

από ότι είδες το δικό μου πέρασε από τελωνείο κ του χτύπησαν απλά ένα τέλος 6 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

πριν κανα 2ωρο παρέλαβα από txcesssurplus (USA) τον δικό μου... $129+$30 μεταφορικά ΜΕ BBU... και είναι και συνεργάσιμος (πήρα από λάθος 99$ χωρίς BBU κ μου έστειλε έξτρα paypal invoice 30$ κ μου έστειλε άλλο item με bbu, συν δήλωσε όσο του είπα την αξία)

μια βδομάδα κ ήταν εδώ... 6 ευρώ τέλος παρουσίασης...

και εγώ από αυτόν πήρα τον controller πριν από κανά μήνα.. Και επίσης πλήρωσα και εγώ τα κερατιάτικα τα 6 ευρώ :mad:

Link to comment
Share on other sites

σε μεγαλη παραγγελια, πχ 10 κομματια το βλεπω απιθανο να γλιτωνουμε τελωνειο, οποτε ξαφνικα to 3o απο αυτα που ποσταρες delijohn γινεται ενδιαφερον. Αν πχ ο τυπος ριξει την τιμη στα 100 το κομματι, και τα μεταφορικα για 10 κομματια ειναι τετοια που /10 βγαινουν 15 ευρω πχ στο κομματι και ερθει στα 115 κατι γινεται...

Το θεμα ειναι οτι δεν εχει BBU, και ειναι και μεταχειρησμενος. Ενω ο αμερικανος που πηρε και ο Βουδας, με καινουριο κομματι και με BBU ερχεται στα 120 ευρω χωρις καν powerbuy, και αντε να φας και κανα 6ευρο ακομα δασμο που ετυχε στο βουδα, να περασει κανονικο τελωνιο πολυ χλωμο αν ειναι μονο 1 κομματι...

Αρα δε συμφαιρει ο γερμανος...

Ο ιταλος που τον δινει 149 και εχει μικρα; μεταφορικα, ειναι καινουρια τα κομματια του, αλλα τι τιμη να κανει...πρεει να τη ριξει πολυυυυ για να γινει συμφερον και παλι δεν εχει BBU.

Τελικα ειναι τοσο πιο συμφερουσα η αγορα απο US (που ομως θα γινει τοσο χαλια αν ειναι πολλα τα κομματια και περασει τελωνιο) που νομιζω δνε εχει νοημα το powerbuy, καλυτερα ο καθενας μονος του απο τον Txcesssurplus και μετα 2 καλωδιακια απο Γερμανια/honk kong και τελος... με κανα 150αρι ολα μεσα θα τη βγαλει ο καθενας που ειναι συμπαθητικη τιμη, με BBU και ολοκαινουριος...

Link to comment
Share on other sites

όσοι κοιτάτε την αγορά αλλά δεν τον έχετε άμεσα ανάγκη μήπως να περιμένετε την έλευση του Sata 3?

δεν εχει καμια λογικη αυτο. Καταρχην θα πρεπει να περιμενουμε να βγει.....μετα θα πρεπει να περιμενουμε να βγαλει η dell τετοιο controller, και μετα να περιμενουμε να βγουν καλυτεροι και να παλιωσουν οι "καινουριοι για να μπορουμε να τους βρουμε φτηνα στο ebay...δηλαδη μιλαμε για κανα διχρονο....αντε γεια, και δεν εχουμε καν sata3 δισκους anyway να τους εκμεταλευτουμε...

Ο λογος που αγοραζουμε αυτον τον controller ειναι οτι η τιμη ειναι τζαμπα, κανονικα κανει 700$ και τον παιρνουμε 150...δε μας ενδιαφερει καθολου το futureproofing του, αμα σε 2-3 χρονια υπαρχει αντιστοιχη περιπτωση sata3 και αν τοτε εχουμε τετοιους δισκους ας τα ξαναδωσουμε τα 150$ χαλαλι...θα τα εχει βγαλει τα λεφτα του ο τωρινος και με το παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.