Jump to content



Ομαδικη Dell PE1950 Perc5/i PCI-e SAS RAID 256Mb


Qlim4X

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Alex οπως ειπε και ο Jaco πρεπει να ρωτησεις αν στελνει Ελλαδα. Το θεμα τελωνειου δεν ειναι τοσο απλο... απο οτι εχω καταλαβει απο προσφατες αγορες δικες μου και φιλων, εχουν γινει πιο αυστηρα τα πραγματα... δεν ξερω αν ενα "gift" φτανει...

Link to comment
Share on other sites

Αν στέλνει ελλάδα ειμαι και εγώ μέσα 1 controller,1 bracket,1 cable.

Αλλά νομίζω για 20 κομμάτια θα μας πιάσει το τελωνείο.

Εγώ πρόσφατα πήρα απο αμερική 1 lian li motherboard tray,1 ψυγείο και κάτι ψιλοπράγματα και τελωνείο πλήρωσα 6 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

οφφ-τοπικ mode on/

Αν στέλνει ελλάδα ειμαι και εγώ μέσα 1 controller,1 bracket,1 cable.

Αλλά νομίζω για 20 κομμάτια θα μας πιάσει το τελωνείο.

Εγώ πρόσφατα πήρα απο αμερική 1 lian li motherboard tray,1 ψυγείο και κάτι ψιλοπράγματα και τελωνείο πλήρωσα 6 ευρώ.

Αυτο το πληρωσα κι εγω πριν 15 μερες ως "Εξοδα παρουσιασης" (καπως ετσι το ελεγαν).... τωρα τι μπορει να σημαινει αυτο, ακομα το ψαχνω. Προφανως ειναι καποια καινουργια μορφη 'φορο-εισπραξης' για να κλεινουν μαυρες τρυπες.

οφφ-τοπικ mode off/

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ενδιαφέρομαι

θα ήθελα τελική τιμή για ολόκληρο το σετ να σας πώ 100% εάν θέλω

ολόκληρο σετ:

1) dell perc 5/i

2) 2 sas-to-sata cables

3) λαμάκι (αν αυξάνει το κόστος δε το θέλω)

4) backup-battery

Για το 4 όσοι την έχουν αν μπορούν να μας δώσουν τα στοιχεία μπας και μπορούμε να πάρουμε καμιά generic και γλυτώσουμε κανένα κερατιάτικο.

Πάντως η κάρτα δουλεύει μια χαρά και χωρίς τη μπαταρία με κάποιο πείραγμα νομίζω. Άσχετα απο το τελευταίο, εγώ την θέλω :)

Προσφέρομαι εάν χρειαστώ να φέρω τίποτα απο UK (Φεβρουάριο όμως) στην Αθήνα. Θα έχω άδεια βαλίτσα :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι κι εγώ μέσα 1000% ειδικά αν το κόστος δεν ξεπερνά τα 80-100 ευρώ! :clap:

Χωρίς να θέλω να φανώ απαιτητικός όμως, καλό θα ήταν να βρούμε και καλωδιάκια και μπαταριούλες!!!!:flex: Όχι τπτ άλλο.. αλλά με ebay έχω μάυρα μεσάνυχτα παρόλο που έχω paypal και χρεωστική, απλά δεν το έχω τολμήσει ποτέ.. οπότε αν μας έρθουν έτσι, θα μέινω με τον perc στο χέρι!!!! :innocent:

(Άρα σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Θοδωράκη το φαρμακοποιό από πάνω μου! :tongue: )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τις μπαταρίες, ας κάνει κάποιος ένα κόπο να πάρει τηλ την dell Ελλάδος να ρωτήσει πόσο τις χρεώνουν...

Αν είναι 30-40€ δηλαδή στα κομμάτια να πάει, θα είναι και καινούργιες, με την τιμή που έχουν οι controller βγάζετε τα σπασμένα για τις μπαταρίες, καλώδια και brackets και μένουν και ρέστα για φραπέδες και τυρόπιτα, όταν συναντηθείτε για το μοίρασμα... :p

πάλι κάτω από 80-90€ θα είστε για το φουλ πακέτο... δεν είναι άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεξα τελικα... τον παρηγγειλα σημερα. perc+battery+cable+bracket+shipping=116euro. τελος

ps. μιλαω για new oem σφραγισμενο οχι system pulled ή refubrished ;)

θα γελάω αν είναι DeadOnArrival :D

τουλάχιστον οι perc του 50άρικου είναι tested

εγγύηση απο πού?

Link to comment
Share on other sites

Link?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=120355480894

θα γελάω αν είναι DeadOnArrival :D

τουλάχιστον οι perc του 50άρικου είναι tested

εγγύηση απο πού?

ουστ ρε γκαντεμη..:tongue::tongue: (χωρις παρεξηγηση:hug:)

ps. δωσε ενα link με perc 50αρικου..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.