Jump to content



42LG5000 full hd


gar

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Αλεξη , αν ειναι το καλωδιο θα σημαινει οτι το παρων καλωδιο θα ειναι χαλασμενο.οχι οτι χρειαζεται καλυτερης ποιοτητας καλωδιου..

δηλαδη ας επαιρνες ενα ιδιο να δοκιμαζες..κανα 5ευρο..αντι για 40ευρο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

όταν συνδέω το dvd με την tv μέσω HDMI δεν δίνει σήμα με τίποτα λες και δεν είναι συνδεδεμένα.

1) φταίει η TV

2) το DVD

3) το καλώδιο

πάντως όταν βαζω scart όλα παίζουν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

το DVD χλωμο , γιατι με το ιδιο καλωδιο δε δινει σημα ουτε και στο pc , σωστα ;

με DVI->HDMI adapter

πάλι δεν παίρνω σήμα.

όποτε η η TV είναι η το καλώδιο.

TV λίγο χλωμό γιατί κανείς άλλος δεν έχει πρόβλημα

αύριο μεθαύριο περιμένω τα supra καλώδια και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα....!

βασικα εχω ξανα αναφερθει σε αυτο..

εχω 16:9....βαζω 1920χ1080 αναλυση και δεν ειναι ακριβως στο μεγεθος της οθονης.

αλλα τραβηγμενα λιγο..δλδ το my computer φαινεται εκτος οθονης..Οποτε παταω just scan απο το menu της οθονης και το κανει jet..

ειναι φυσιολογικο αυτο ; Εχω δοκιμασει 2 καρτες..με τελαυταιους drivers..

το screen scalling ειναι στο 0%

Με VGA καλωδιο δε πρεπει να ειχα τετοιο προβλημα..Αλλα εκει εκαναν σκια τα ειδωλα των εικωνιδιων.Πρεπει να ειναι θορυβος καλωδιου..

Και αυτο ειναι σπαστικο γιατι :

1) σε 16:9 δε παιζει αλλα μολις παταω just scan παει 15:10 η κατι τετοιο..(δε θυμαμαι ακριβως)

2) σε ορισμενα παιχινιδια οταν βγαινω στην επιφανεια εργασιας μου το γυρναει παλι ετσι(εικονιδια εκτος οθονης) και πρεπει να πατω just scan)

καμμια ιδεα παιδια ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα....!

βασικα εχω ξανα αναφερθει σε αυτο..

εχω 16:9....βαζω 1920χ1080 αναλυση και δεν ειναι ακριβως στο μεγεθος της οθονης.

αλλα τραβηγμενα λιγο..δλδ το my computer φαινεται εκτος οθονης..Οποτε παταω just scan απο το menu της οθονης και το κανει jet..

ειναι φυσιολογικο αυτο ; Εχω δοκιμασει 2 καρτες..με τελαυταιους drivers..

το screen scalling ειναι στο 0%

Με VGA καλωδιο δε πρεπει να ειχα τετοιο προβλημα..Αλλα εκει εκαναν σκια τα ειδωλα των εικωνιδιων.Πρεπει να ειναι θορυβος καλωδιου..

Και αυτο ειναι σπαστικο γιατι :

1) σε 16:9 δε παιζει αλλα μολις παταω just scan παει 15:10 η κατι τετοιο..(δε θυμαμαι ακριβως)

2) σε ορισμενα παιχινιδια οταν βγαινω στην επιφανεια εργασιας μου το γυρναει παλι ετσι(εικονιδια εκτος οθονης) και πρεπει να πατω just scan)

καμμια ιδεα παιδια ;

H AIΩΝΙΑ ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ ΤΗΣ NVIDIA! την πιο αθλια ΑΤΙ να παρεις με 20 ευρω το desktop θα στο εχει jet μονη της!

Link to comment
Share on other sites

H AIΩΝΙΑ ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ ΤΗΣ NVIDIA! την πιο αθλια ΑΤΙ να παρεις με 20 ευρω το desktop θα στο εχει jet μονη της!

ΝΑ ΚΑΕΙ ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ Η nvidia!!!!!!!

το θεμα ειναι οτι με ΚΑΘΟΛΟΥ αθλια ATI καρτα που ειχα πριν (3850) μου κανει τα ιδια :D

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΚΑΕΙ ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ Η nvidia!!!!!!!

το θεμα ειναι οτι με ΚΑΘΟΛΟΥ αθλια ATI καρτα που ειχα πριν (3850) μου κανει τα ιδια :D

Tiνα πω τωρα, εγω με nvidia ειχα παντα προβλημα στην hdtv samsung που εχω και με τα χιλια ζορια την εφτιαχνα! Οσες ατι δοκιμασα απο περσι ολες ηταν jet....3850 δεν ειχα παρει για να ξερω ! Αλλα 3870, 3870χ2 4850 no problem ακομη και μια 9800 pro που ειχα βαλει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.