Jump to content



42LG5000 full hd


gar

Recommended Posts

ναι και το shop senter 835 http://www.shopcenter.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=305986&pcode=H002_I00305986

Για δειτε παλι την 42 στο ιδιο http://www.shopcenter.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=305989&pcode=H002_I00305989

Και η 37 απο 500 πηγε στα 533 http://www.shopcenter.gr/pegasus/h002/showproduct.php?code=305992&pcode=H002_I00305992

Καλα δεν παιζοντε 40 ευρο πανω σε μια μερα. τελικα ο νομος της προσφορας και της ζητησης καλα κρατει.

Οσοι παραγγειλατε τελικα, ποσο θα την παρετε τωρα?

οχι πως εχει μεγαλη διαφορα και παλι η πιο low τιμη ειναι αλλα με 40 περνεις και μια βαση τοιχου που λεει ο λογος.

Και εγω προλαβα και ειδα την αλλαγη τιμης σημερα το πρωι.....για να πω την αληθεια ΑΚΥΡΩΣΑ και την παραγγελια..... Αφου θα παρω που θα παρω LCD TV ( σκεφτηκα ) δεν παω καλυτερα να "πατησω" στα "μονοπατια" της Samsung . "Τσονταρισα" λιγα "χαρτζιλικια":red: παραπανω και αγορασα απο ΠΛΑΙΣΙΟ την Samsung LE40A656A1F :D , στα 999€........

Να παραθεσω φυσικα πως πρωτα "ετρεξα" να δω και την 42LG5000 στο πιο κοντινο "Κοτσοβολο" ...... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Μου πήραν τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν οτι θα τη στείλουν από βδομάδα γιατί η lg κάνει απογραφές κλπ.... αυτή είναι πάντως η χειρότερη χρονική περίδοδος για παραγγελίες. ολο αργίες απογραφές και ''φόρτος των ημερών'' ακούω.

Link to comment
Share on other sites

moar info plz! Γιατί δεν λες σχόλια? Τόσο χάλια είναι? :(

Ειλικρινα σκεφτηκα να παραθεσω τα σχολια μου..... αλλα αυτοματως θα δημιουργησω απογοητευση στους μελλοντικους αγοραστες ........

Το μονο σχολιο που θα κανω ειναι: Οσοι εχετε περιοριστει στα συγκεκριμενα !!!€ ....χμμμ ειναι αρκετα καλη αγορα.....Οσοι μπορειται να βαλετε κατι παραπανω ..... απλα ΜΗΝ την παρετε...;)

Εγω που ειδα την 42LG5000 και την LE40A656A1F να "παιζουν" ακριβως απο ιδια "πηγη"....... ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ συγκριση και αυτο που με "ενοχλεισαι" περισσοτερο ειναι το "τρεμουλιασμα" της LG :(........ Δεν θα αναφερθω στα ακριβοτερα "τερατακια" .....γιατι δεν τολμουσα να δω καν τις τιμες.....χεχεχεχε :)

Υ.Γ Παντως οι PHILIPS CINEON & AUREA ειναι κορυφη βρε παιδες....:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε συγκρίνεις όμως 500+ με 1000+

Πρωτα απ' ολα δεν συγκρινα..... αντιθετως εκκρεινα να βαλω αυτα τα 500+ επιπλεων ....για να νιωθω πιο "ανετα" με την αγορα που κανω..... ( δεν σκοπευω να αλλαζω TV καθε 3 και λιγο )

Δευτερον εκκρεινα σωστο να μην ψωνισω ΜΟΝΟ βαση τιμης ....που για ΜΕΝΑ σημαινει πως πρωτα θα δω και υστερα θα αγορασω ;)

Επειτα το οποιο σχολιο ειναι αποκλειστικα βασισμενο στα ΔΙΚΑ μου γουστα...... ( αλλος μπορει να δει την LG σαν "θεο" ......εγω ΟΧΙ )

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ' ολα δεν συγκρινα..... αντιθετως εκκρεινα να βαλω αυτα τα 500+ επιπλεων ....για να νιωθω πιο "ανετα" με την αγορα που κανω..... ( δεν σκοπευω να αλλαζω TV καθε 3 και λιγο )

Δευτερον εκκρεινα σωστο να μην ψωνισω ΜΟΝΟ βαση τιμης ....που για ΜΕΝΑ σημαινει πως πρωτα θα δω και υστερα θα αγορασω ;)

Επειτα το οποιο σχολιο ειναι αποκλειστικα βασισμενο στα ΔΙΚΑ μου γουστα...... ( αλλος μπορει να δει την LG σαν "θεο" ......εγω ΟΧΙ )

Δίκιο έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε μου δεν εχω φορεσει.

Και σου ευχομαι να μην χρειαστει με την χαζομαρα να καθεσαι μπροστα σε μια υπερτεραστια οθονη :sick:

Τωρα αν εχεις αποσταση θεασης πανω απο 5 μετρα στις 4x'' οκ!

Link to comment
Share on other sites

Και σου ευχομαι να μην χρειαστει με την χαζομαρα να καθεσαι μπροστα σε μια υπερτεραστια οθονη :sick:

Τωρα αν εχεις αποσταση θεασης πανω απο 5 μετρα στις 4x'' οκ!

Ρε δωστε ( " ) στον λαο!!! οποιος εχει εμπηρια απο μεγαλη οθονη δεν μπορει να παει σε μικροτερη.

και οποιος εχει την μικροτερη μετα απο λιγο θελει την μεγαλητερη. γενικα οσο πιο μεγαλο τοσο πιο καλο, ρωτηστε οπια γυναικα θελεται.

πιστευω οτι πραγματικα μια μεγαλη οθονη δεν σε κουραζει ουτε προκειτε να σου κανει κακο στα ματια. (δεν ειναι crt ) και απο τα 3-4 μετρα ειναι καλα για 42 το ειχα για 4 μηνες και σε 2 ωρες το ειχα συνηθησει. αντιθετος οταν επρεπε ξανα να παρω την 32 μου φαινοταν σαν σπιρτοκουτο και ακομα δεν μπορω να την συνηθησω και ας εχει περασει κανα εξαμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε δωστε ( " ) στον λαο!!! οποιος εχει εμπηρια απο μεγαλη οθονη δεν μπορει να παει σε μικροτερη.

και οποιος εχει την μικροτερη μετα απο λιγο θελει την μεγαλητερη. γενικα οσο πιο μεγαλο τοσο πιο καλο, ρωτηστε οπια γυναικα θελεται.

πιστευω οτι πραγματικα μια μεγαλη οθονη δεν σε κουραζει ουτε προκειτε να σου κανει κακο στα ματια. (δεν ειναι crt ) και απο τα 3-4 μετρα ειναι καλα για 42 το ειχα για 4 μηνες και σε 2 ωρες το ειχα συνηθησει. αντιθετος οταν επρεπε ξανα να παρω την 32 μου φαινοταν σαν σπιρτοκουτο και ακομα δεν μπορω να την συνηθησω και ας εχει περασει κανα εξαμηνο.

Εχεις απολυτο δικιο, ο περισσοτερος κοσμος εχει μεινει στην εποχη των CRT οι πλασμα και οι LCD δεν βγαζουν την ακτονοβολια τον CRT.

Ενα link για υπολογισμο αποστασης http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancemetric.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα ακτινοβολιας...και οταν πας να διαβασεις ενα βιβλιο παλι κουραζεις τα ματια σου προσπαθωντας να συγκεντρωθεις για βαζοντας μικρα γραμματα...ιδιο ισχυει για τις οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα ακτινοβολιας...και οταν πας να διαβασεις ενα βιβλιο παλι κουραζεις τα ματια σου προσπαθωντας να συγκεντρωθεις για βαζοντας μικρα γραμματα...ιδιο ισχυει για τις οθονες.

Αρα συμφωνεις μαζι μου γιατι μεγαλη οθονη = μεγαλα γραμματα - μικρη οθονη = μικρα γραμματα κανε αντικατασταση στο πανω και δες.

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως αν καθεσαι μακρυα οσο μεγαλυτερη τοσο το καλυτερο. Ετυχε να δουλεψω Internet τελευταια σε μια 32αρα 1366χ768 στα 2,5 μετρα και ηταν πολυ κουραστικη εμπειρια. Προτιμω 120" προβολεα στα 5 μετρα...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο, ο περισσοτερος κοσμος εχει μεινει στην εποχη των CRT οι πλασμα και οι LCD δεν βγαζουν την ακτονοβολια τον CRT.

Ενα link για υπολογισμο αποστασης http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancemetric.html

Για απόσταση 4.5 μέτρων, προτείνει τηλεόραση 110"!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.