Jump to content



42LG5000 full hd


gar

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

σε τηλεφωνική επικοινωνία με το κατάστημα μου ειπαν πως εχουν 195 παραγγελίες για 42αρες και οτι τα πρώτα κομμάτια θα τα παραλάβουν από παρασκευή....οπότε ζήσε μάη μου...:suicide2:

ας ωψεται η κατα 150 ε τουλάχιστον φθηνότερη τιμή της, αλλιώς θα την είχα ακυρώσει 100 φορές.

Link to comment
Share on other sites

η λύση βρεθηκε

http://www.megamarket.gr/lg42lg5000-p-61172.html?osCsid=ae87c9402b59d9454af248e2b25e9891

στα 600 με δωρεάν μεταφορικά.

αντε γιατι μας επρηξαν αυτοι απο το shop center 10 μερες και ακόμα τιποτα.αυριο ακυρώνω.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν πως σήμερα ή το αργότερο μέχρι αύριο θα την έχω :yu:

Μόλις τη συνδέσω θα σας πω εντυπώσεις :snap:

το ίδιο έγινε και με εμένα μόλις τώρα. από αυριο θα την έχω.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

με πήρανε και από το megamarket και μου είπαν τελικά από βδομάδα, όπότε έφαγαν ακυρο.

Ασχετο αλλά πήγα στον κωτσόβολο χθές και την είδα να πέζει απο dvd. μου φανικε απίστευτη!

απίστευτη ήταν όμως και η τιμή της.......κρατιέστε?? 1050 ευρώ!!!!!

δεν πάνε καλά οι άνθρωποι.

αφού άρχισα να έχω υποψίες πλεον οτι θα μας φέρουν κανένα κλόνο από το shop center. μα 500 ευρώ ακριβότερα?

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα σκεφτηκα να παραθεσω τα σχολια μου..... αλλα αυτοματως θα δημιουργησω απογοητευση στους μελλοντικους αγοραστες ........

Το μονο σχολιο που θα κανω ειναι: Οσοι εχετε περιοριστει στα συγκεκριμενα !!!€ ....χμμμ ειναι αρκετα καλη αγορα.....Οσοι μπορειται να βαλετε κατι παραπανω ..... απλα ΜΗΝ την παρετε...;)

Εγω που ειδα την 42LG5000 και την LE40A656A1F να "παιζουν" ακριβως απο ιδια "πηγη"....... ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ συγκριση και αυτο που με "ενοχλεισαι" περισσοτερο ειναι το "τρεμουλιασμα" της LG :(........ Δεν θα αναφερθω στα ακριβοτερα "τερατακια" .....γιατι δεν τολμουσα να δω καν τις τιμες.....χεχεχεχε :)

Υ.Γ Παντως οι PHILIPS CINEON & AUREA ειναι κορυφη βρε παιδες....:D

Μια και πρόσφατα, γύριζα και γω για LCD και είδα αρκετές, θα συμφωνήσω με τον Στράτο, να προσθέσω ότι το μαύρο από όσες LG είδα (κυρίως scarlet παίζανε) ήταν από τα χειρότερα και μου φάνηκε να έχουν το πιο έντονο backlight bleeding σε ενοχλητικό σημείο πέρα από την εγγενή αδυναμία που έχουν όλες οι LCD. Γενικά στα specs σκίζουνε οι LG αλλά μου φάνηκε μέτριο το αποτέλεσμα ειδικα για κάτι που θα το έχεις πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

οτι πληρωνεις παιρνεις...

αυτο που βλεπω ομως ειναι οτι η LG δινει τη δυνατοτητα σε εναν που ΔΕΝ ειναι τοσο ψαγμενος και δεν τον ενδιαφερουν αυτες οι διαφορες και το μαυρο σε ολες να του φαινεται το ιδιο....να απολαμβανει και το full hd του απο τα 3 μετρα..

θελω να πω οτι με 600Ε για καποιον που δε το ψυριζει τοσο , ειναι μια χαρα οθονη.Οσο σκαλιζεις τοσο πιο πανω ανεβαινεις.Αυτο το ξερουμε ολοι

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 LG LCD TV's ...Μια 47αρα Full HD αγορασμενη πριν κανα ετος στα 1200 ευρω και μια 32αρα Full HD (32LG5600) αγορασμενη πριν κανα μηνα περιπου στα 560 ευρω

Για την τιμη τους ειναι απλα ΑΨΟΓΕΣ. Τοσα μεγαλα προβληματα στο μαυρο εγω προσωπικα δεν εχω δει ποτε ... ιδιως στην 32αρα που ειναι και μοντελο τελευταιας σειρας εχει και ρυθμιση του μαυρου (δεν το χω ψαξει ακομα καθολου)

Πολυ ευχαριστημενος με LG...οκ εαν την βαλουμε διπλα σε μια sony bravia LCD των 3000+ ευρω θα δειχνει χαλια αλλα στην τελικη το θεμα ειναι να βλεπουμε αυτο που δειχνει η TV Και οχι να ψειριζουμε το ΠΩΣ το δειχνει

Sorry, 47αρα ειναι και οχι 46αρα ... 47LF66 το μοντελο ... τωρα εχει 900 ευρω αποτι ειδα

Link to comment
Share on other sites

επειδη εγω παντα πριν αγορασω οθονη παντα θελω να τη βλεπω πρωτα...

πηγα και την ειδα σημερα στον Κωτσοβολο...

Δε θα σας πω εντυπωσεις ομως γιατι εκει οι πηγες σηματος ειναι διαφορετικες απο αυτες του σπιτιου:p

Link to comment
Share on other sites

Μια και πρόσφατα, γύριζα και γω για LCD και είδα αρκετές, θα συμφωνήσω με τον Στράτο, να προσθέσω ότι το μαύρο από όσες LG είδα (κυρίως scarlet παίζανε) ήταν από τα χειρότερα και μου φάνηκε να έχουν το πιο έντονο backlight bleeding σε ενοχλητικό σημείο πέρα από την εγγενή αδυναμία που έχουν όλες οι LCD. Γενικά στα specs σκίζουνε οι LG αλλά μου φάνηκε μέτριο το αποτέλεσμα ειδικα για κάτι που θα το έχεις πολλά χρόνια.

Αυτο το "backlight bleeding" ειδα και εγω και ξενερωσα ;) ......... Στην SAMSUNG δεν υπαρχει αυτο και το "καμαρωνω" ειδικα οταν η TV "παιζει" FullHD ταινιες και ( Xbox360 + PS3 ) .......xexexexe :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.