Jump to content



42LG5000 full hd


gar

Recommended Posts

Μπράβο ρε narayan, σε ευχαριστούμε. Εμείς ακόμα τη περιμένουμε και τα λόγια σου είναι ενθαρρυντικά. Αυτό που λες είναι ότι για τα λεφτά της είναι μια τίμια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply
ωπα κατσε..d-sub port δεν εχει..απλως απο dsub το μετετρεψες σε hdmi..αυτο μου λες.σωστα ;

ξανα....κατσε λιγο!

η tv εχει μια servise port που μιάζει σαν τις com του pc , και απο κάτω ακριβώς έχει pc in. αυτή η θύρα πέρνει το βίσμα d-sub δηλαδή αυτό το μπλε καλώδιο που συνδέονται οι παλίες οθόνες του πισι με τις παλιές κάρτες γραφικών(που και αυτή μοιάζει με com).

δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός αλλά να και μια φοτό τι εννοώ:

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d6/D_Sub_15pin.jpg&imgrefurl=http://commons.wikimedia.org/wiki/File:D_Sub_15pin.jpg&usg=__eUUIqf_D8ySN33wjIrD_AkyUl3o=&h=942&w=1509&sz=917&hl=el&start=4&um=1&tbnid=QPA2fCld4yi9-M:&tbnh=94&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dd-sub%26um%3D1%26hl%3Del%26rls%3Dcom.microsoft:*:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GPEA_elGR288%26sa%3DN

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δινει σημα σε αυτην την οθονη μια ΑΤΙ 4670 και με ελαχιστο ψαξιμο στις ρυθμισεις ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Σε τι ακριβός δεν σου αρεσει? (καλα ρε παιδια μονο σε μενα αρεσει?!)

ΗΡΘΕ και σε μένα μαζί με το sound system.

πολύ καλή με την πρώτη μάτια και έδεσε άψογα με το home cinema.

σε σχέση με την 46αρα scarlet μπορώ να πω ότι έχει τα μισά λεφτά άλλα και ότι είναι αντάξια της.

σε ταινίες έχει πολύ καλή πιστότητα και δεν είδα ghosting η tearing παρόλο που δεν έχει 100hz σαν την scarlet

απλά value for money.

:help1:

καμιά πρόταση για ati με hdmi για να συνδέσω htpc Και να γλιτώσω d-sub?

:help1:

έχω την εξής συνδεσμολογία.

tv to dvd with optical for sound

dvd to tv with hdmi for video

πως θα συνδέσω το pc πάνω και θα έχω και ήχο surround?

:help1:

πια είναι η απόσταση θέασης μιας 42αρας?

Link to comment
Share on other sites

:help1:

καμιά πρόταση για ati με hdmi για να συνδέσω htpc Και να γλιτώσω d-sub?

εγω με την 3850 εχω παρε convertor απο dvi σε hdmi..Οποτε παιρνεις ενα καλωδιο hdmi και εναν converter.Αν εννοεις αυτο

:help1:

έχω την εξής συνδεσμολογία.

tv to dvd with optical for sound

dvd to tv with hdmi for video

πως θα συνδέσω το pc πάνω και θα έχω και ήχο surround?

ο ενισχυτης δεν εχει εισοδους για aux1 - aux2? να συνεδεες την καρτα ηχου με τον ενισχυτη σου.Εγω ετσι το εχω κανει.Βεβαια stereo speakers εχω , οχι surround.

πια είναι η απόσταση θέασης μιας 42αρας?

Απο οσο ξερω κοντα στα 2,8 - 3 μετρα?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και του φιλαράκου μου. Σας μεταφέρω τις εντυπώσεις του. Το μεσημέρι την παρέλαβε, μέχρι να τη στήσει και να τη συνδέσει έφαγε κάμποσο χρόνο και επειδή έπρεπε να φύγει για δουλειά δεν την επεξεργάστηκε όπως θα ήθελε. Οι πρώτες εντυπώσεις του από τα αναλογικά κανάλια δεν ήταν καλές. Μου είπε ότι δεν είχε τη καθαρότητα που είχε με την προυγούμενή του (19άρα samsung). Φυσιολογικό, αφού έχεις ένα σήμα 720χ576 (νομίζω) και το κάνεις σε 1920χ1080. Ένα dvd που έβαλε του φάνηκε αρκετά καλή η εικόνα. Τώρα το βράδυ που σχόλασε και πήγε τρέχοντας να την απολαύσει, έμεινε ικανοποιημένος και από τα αναλογικά.

Με pc δεν την έχει συνδέσει ακόμα, αλλά από αυτά που ακούω εκεί θα αποδίδει καλύτερα.

Το συμπέρασμα είναι ότι για τα λεφτά της αξίζει και παρααξίζει. Σας ευχαριστούμαι πολύ όλους. :T:

Link to comment
Share on other sites

να σας πω ότι σήμερα είδα ο ίδιος την τηλεόραση και εμένα ακόμα και στα αναλογικά μου φάνηκε μια χαρά. έχω δει πολύ χειρότερα. Μια χαρά ωραιότατη εικόνα. Σίγουρα υπάρχουν καλύτερες, αλλά όπως λέω είχε μια χαρά εικόνα. Μεγειά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο κίνηση κ input lag πώς πάει δεν μας είπατε οι ιδιοκτήτες; Γιατί είδα στα praktiker μερικές toshiba panasonic & lg δίπλα σε philips και οι εικόνες των lg αλλάζανε σχεδόν 1 sec μετά... Και εντελώς διαφορετικό flow η εικόνα των philips απο των υπολοίπων.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.