Jump to content



42LG5000 full hd


gar

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

την είδα χτες με 4670 over hdmi και 1080 movie (kungfu panda)

- desktop ψιλοαπαράδεκτο σαν απεικόνιση αλλα και δεν είδε με τη μία το σωστό size

+ video πάρα πολύ καλή εικόνα για τα λεφτά της (αν και η ταινία αυτη δεν ενδείκνυται για ασφαλές συμπέρασμα)

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΙΣΗ

Αν συνδέσω μεσώ HDMI το HTPC και από την τηλεόραση πάρω την οπτική και την βάλω στο HOME-CINEMA θα περάσει ο 5,1 ήχος?

δε ξέρω αλλά υποψιάζομαι πως όχι... μιας και έχοντας 2 ηχεία η tv θα το κάνει stereo εσωτερικά το σημα... χτες που αρχικά συνδέσαμε το htpc με την 4670 που αναφέρω (hdmi) στην αρχή default ήχου ήταν η ati και η τηλεόραση (στέλνοντας as is τον ήχο) έπαιζε θόρυβο από τα ηχεία... (edit: αυτό σημαίνει ότι δε τον επεξεργάζεται κ απλά δε μπορούσε να τον παίξει? dunno)

Link to comment
Share on other sites

εγώ που είδα το matrix μου φάνηκαν όλα πόλοι καλά σε 1080p

δηλαδή δεν θα περνάει ο 5,1 ήχος.... θα πρέπει να συνδέσω από την κάρτα ήχου στο home cinema..

αλλά δεν έχω άλλη είσοδο ελεύθερη για 5,1

Link to comment
Share on other sites

Η οπτική έξοδος περνάει το σήμα της πηγής χωρίς επεξεργασία... δλδ αν έχεις είσοδο 5.1 μέσω HDMI τέτοιο σήμα θα φύγει για τον προενισχυτή, αν έχεις στέρεο σε 2xRCA το ίδιο κ.ο.κ..

Link to comment
Share on other sites

την είδα χτες με 4670 over hdmi και 1080 movie (kungfu panda)

- desktop ψιλοαπαράδεκτο σαν απεικόνιση αλλα και δεν είδε με τη μία το σωστό size

το αρχικο σεταπ για hdm1 ειναι οντως απαραδεκτη..τα εχει ολα τερμα δεξια..εχει vivid σαν επιλογη οποτε με φτιαξιμο ερχεται τελειως στα μετρα σου και εχει πολυ καλη απεικονιση..

και εγω στην αρχη λεω , δε μπορει να ειναι ετσι αλλα εχει και πολλες επιλογες για φτιαξιμο..

Link to comment
Share on other sites

το αρχικο σεταπ για hdm1 ειναι οντως απαραδεκτη..τα εχει ολα τερμα δεξια..εχει vivid σαν επιλογη οποτε με φτιαξιμο ερχεται τελειως στα μετρα σου και εχει πολυ καλη απεικονιση..

και εγω στην αρχη λεω , δε μπορει να ειναι ετσι αλλα εχει και πολλες επιλογες για φτιαξιμο..

Προσωπικά με το δικό μου HTPC έχω ελαφρώς καλύτερα αποτελέσματα με αναλογική σύνδεση (RGB). Με HDMI δούλεψε μια χαρά αλλά τα χρώματα δεν είναι τόσο καλά IMHO.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά :help1: μια ερώτηση...έχω αυτήν http://www.skroutz.gr/s/54928/LG-32LG5600-32%2522.html?keyphrase=32+lg5600

και την έχω συνδέση με την κάρτα γραφικών μου μέσω DVI->HDMI καλώδιο και πέρασε εικόνα αλλά δεν έχω ήχο στην τηλεόραση!Κάποια λύση!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίες καταχωρούνται μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του forum (Το παζάρι) και πουθενά αλλού. Αν μία αγγελία καταχωρηθεί σε λάθος κατηγορία του forum οι Administrators/Moderators θα την μετακινήσουν στην σωστή θέση. Αν αγγελία καταχωρηθεί σε λάθος κατηγορία του forum από μέλος που δεν πληρεί τους παραπάνω όρους, η αγγελία θα διαγραφεί. Αν ο χρήστης συνεχίσει την καταχώρηση αγγελιών, θα αποκλείζεται(ban).

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίες καταχωρούνται μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του forum (Το παζάρι) και πουθενά αλλού. Αν μία αγγελία καταχωρηθεί σε λάθος κατηγορία του forum οι Administrators/Moderators θα την μετακινήσουν στην σωστή θέση. Αν αγγελία καταχωρηθεί σε λάθος κατηγορία του forum από μέλος που δεν πληρεί τους παραπάνω όρους, η αγγελία θα διαγραφεί. Αν ο χρήστης συνεχίσει την καταχώρηση αγγελιών, θα αποκλείζεται(ban).

Ποσες " ειναι ? και τι τιμη ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.