Jump to content



Recommended Posts

Στην ουσία η Υπηρεσία αυτή ανιχνεύει τις εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνότερα ώστε να φορτώνονται ταχύτερα στο λειτουργικό και τα παράθυρα να ανοίγουν χωρίς περιττές καθυστερήσεις. Ωστόσο μπορεί τα Windows να αποφασίζουν ποιες από τις εφαρμογές χρησιμοποιείτε αλλά είναι στο χέρι σας να διαμορφώσετε την υπηρεσία ώστε να δουλέψει προς όφελός σας. Ο υποφάκελος Prefetch που βρίσκεται μέσα στο φάκελο Windows περιέχει όλα τα αρχεία που φορτώνονται και αναγνωρίζονται άμεσα από το όνομά τους με ίδια κατάληξη. :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και πάλι δεν μου απαντάς είναι καλύτερο να είναι ενεργό ή όχι και γιατί?

Εμένα στο άσχετο και χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα ο δίσκος δείχνει ότι διαβάζει αλλά δεν ξέρω τι αφού δεν εχω φορτώσει απολύτως τίποτα.

Αν απενεργοποιήσω αυτή την υπηρεσία θα σταματήσει ή όχι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

ενω εχω το scheduler στο off παρατηρω οτι παντα ειναι 0% fragmented οι δισκοι μου και μετα απο κανενα τεταρτο που δεν κουναω το ποντικι ακουγονται οι δισκοι και μου τη σπανε.

Τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι εντελως ρομπα:

Τα αρχεια οταν εισαι στο windows explorer και θες να τα μετακινησεις με αλλη σειρα απο αυτη που δινουν τα windows (αλφαβητικα κτλ) ξερει κανεις πως γινεται?Στα ΧΡ γινοταν κανονικα με απλο drag and drop αλλα εβαλα σε εναν τα 7αρια και τωρα δεν την παλευει...

ΥΓ Δεν εννοω με μετονομασια αυτο το εχω προτεινει ηδη αλλα δεν θελει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχα προχθες το προσεξα κι εγω και με τσαντιζει πολυ ρε μαν.

Δυστυχως δεν υποστηριζεται ριζικα απο οτι λεει η ... Lisa- Support Engineer

Windows 7 Explorer and drag and drop icons to reposition them.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια ερώτηση έχω ρε παιδιά.Αν μπορείτε να μου την λύσετε.Έχω ένα pc αυτή τη στιγμή σχετικά παλιό.Πρόσφατα πήρα ένα καινούργιο pc.Η ερώτησή μου είναι για τα 7αρια.Ρίξτε λίγο μια ματιά και ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός.

Όταν εγκατέστησα τα 7αρια στο παλιό μου πρότεινε αυτόματη ενεργοποίηση...Πάτησα ναι και μάλλον είχαν ενεργοποιηθεί. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πώς να σβήσω από το παλιο pc τα 7αρια έτσι ώστε να μην φαίνονται στην Microsoft και να τα βάλω στο καινούργιο και να τα δηλώσω...Είναι γνήσια και δεν έχω λεφτά να πάρω άλλα συνεπώς θέλω να τα βγάλω από το ένα και να τα βάλω στο άλλο...

Ευχαριστώ προκαταβολικά...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια ερώτηση έχω ρε παιδιά.Αν μπορείτε να μου την λύσετε.Έχω ένα pc αυτή τη στιγμή σχετικά παλιό.Πρόσφατα πήρα ένα καινούργιο pc.Η ερώτησή μου είναι για τα 7αρια.Ρίξτε λίγο μια ματιά και ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός.

Όταν εγκατέστησα τα 7αρια στο παλιό μου πρότεινε αυτόματη ενεργοποίηση...Πάτησα ναι και μάλλον είχαν ενεργοποιηθεί. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πώς να σβήσω από το παλιο pc τα 7αρια έτσι ώστε να μην φαίνονται στην Microsoft και να τα βάλω στο καινούργιο και να τα δηλώσω...Είναι γνήσια και δεν έχω λεφτά να πάρω άλλα συνεπώς θέλω να τα βγάλω από το ένα και να τα βάλω στο άλλο...

Ευχαριστώ προκαταβολικά...:)

Τι έκδοση είναι; ΟΕΜ, DSP ή RETAIL;

Έγινε επεξεργασία από popeye
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σώθηκες...Τί είναι αυτό, από πού το βλέπω..;;;:hmm:

Πήγαινε έναρξη > πίνακας ελέγχου > σύστημα και κάτω-κάτω εκεί που γράφει "τα Windows ενεργοποιήθηκαν" έχει έναν αριθμό που μέσα του περιέχει μια από τις 3 λέξεις που λέω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ατύχησες!

Μόνο τα Retail μπορείς να τα εγκαταστήσεις σε άλλο PC. (Μπορείς να τα εγκαταστήσεις αλλά δεν θα ενεργοποιούνται στο άλλο PC).

Τα ΟΕΜ αφού έκανες το λάθος και τα ενεργοποίησες δεν ενεργοποιούνται σε άλλο PC.

Πάρε τηλέφωνο την Microsoft hellas και πες τους το. Ίσως να σου δώσουν καινούργιο product key. Bέβαια το βλέπω λίγο "χλωμό".:wall:

Link to comment
Share on other sites

Μα ζητούσε αυτόματη ενεργοποίηση κατά την εγκατάσταση και έλεγε προτείνετε...Τικάρισα την επιλογή διότι φοβόμουνα μην κάνω κάτι λάθος...Κρίμα...

Πάρε τους τηλ. και πες ότι σου χάλασε η μητρική και την άλλαξες. Και ότι προσπαθείς να τα ενεργοποιήσεις στην καινούργια αλλά έχουν κλειδώσει στην χαλασμένη.

Μπας και σου δώσουν καινούργιο κλειδί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.