Jump to content



Recommended Posts

Microsoft Word. Αν δε το έχεις, κατέβασε το openoffice, θα στο ανοίξει μια χαρά.

Είναι αυθεντικά, αλλά δεν έχουν Word μέσα. Κανα λινκ.Nα φανταστώ εννοείς δοκιμαστικές εκδόσεις.;Γιατί αυτά είναι με πληρωμή νομίζω.

Και πάλι ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδες. Θελω να παρω ενα απλο pc (της ταξης των 400-500 ευρω) που θα μπει σε γραφειο και σε δικτυο με αλλους 4 υπολογιστες, με δικτυακους εκτυπωτες κτλ κτλ.

Μου ειπαν να μην παρω Win 7 Home premium γιατι δεν τα πανε καλα με την δικτυωση (δεν ειναι καταλληλα για δικτυο) και να προτιμησω Win 7 Professional. Οντως ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον και με τα home premium θα κάνεις δουλειά. Αν θυμάμαι καλά η διαφορά ανάμεσα στα pro και τα home premium είναι ότι τα δεύτερα δεν έχουν τις υπηρεσίες διακομιστή.

Link to comment
Share on other sites

Προσαρμοσμένη είναι καλύτερα κατά την γνώμη μου.

ok

Core 2 Duo T5200 εχει. Αρα να προτιμήσω 64μπιτο λειτουργικό;

Ελεγα για 7ρια αλλά στα 7 δεν τον υποστηρίζει η hp...

Να το ρισκάρω ή να βάλω βιστα 64μπιτα;

Αξίζει τον κόπο η αλλαγή από τα 32μπιτα XP?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις 4GB ram βάλε 32bit. Μάλιστα θα έλεγα ότι εφόσον δεν βάζεις windows 7 64bit τα 32bit είναι μονόδρομος.

2γιγα ραμ εχω.

Aρα πάω για βιστα 32μπιτα καλύτερα; Αξίζει η αλλαγή απο τα XP;

Να μην ρισκάρω 7ρια;

Link to comment
Share on other sites

2γιγα ραμ εχω.

Aρα πάω για βιστα 32μπιτα καλύτερα; Αξίζει η αλλαγή απο τα XP;

Να μην ρισκάρω 7ρια;

Αφού έχεις 2GB RAM βάλε τα Win7 32-bit.

Γιατί να βάλεις Vista; Για να έχεις συνέχεια προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι δεν ταιριαζει 100% στο συγκεκριμενο thread αλλα νομίζω οτι μπορεί να βοηθήσει καποιους.

Προσπάθησα να εγκαταστήσω τους τελευταιους IRST 10.1.0.1008 απο Intel στα Windows 2008 R2.

Μετά την εγκατάσταση του .NET Framework 4.0, εγκατέστησα και τους οδηγούς.

Ναι μεν οι οδηγοί δουλεύουν σωστά, αλλά το service του IRST δεν ξεκινάει (ούτε χειροκίνητα) όπως επίσης και το iastorUI πετάει συνέχεια error και δεν ξεκινάει η εφαρμογή.

Στο νετ δεν βρήκα κάτι σχετικό παρά μόνο αναφορές για το ίδιο πρόβλημα με Windows 7, οπότε είπα να γράψω τη λύση που δούλεψε για μενα.

Ξήλωμα του IRST και στη συνέχεια ξήλωμα του .NET Framework 4.0. Restart.

Εγκατάσταση του .NET Framework 3.5 απο τα Features των Windows 2008 R2.

Restart.

Εγκατάσταση του KB982526 (SP1 για το .NET Framework 3.5).

Restart.

Εγκατάσταση των IRST 10.1.0.1008 σε compatibility mode Windows Vista SP2 και Run As Administrator στην εγκατάσταση.

To service ξεκινάει πλέον κανονικά και το UI επίσης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.