Jump to content



Recommended Posts

Πως?

Οπως ηδη προειπα δοκιμασα να τσεκαρω ολο το συστημα με το tune up utilities 2013 αλλα ενω αρχικα δειχνει να ειναι οκ με το που κανω επανεκινηση τα ιδια.

Ιος δεν πρεπει να ειναι γιατι το εχω σκαναρει με 2-3 διαφορετικα anti-virus προγραμματα.

Και δεν ειναι δικο μου το pc αλλα ενος γνωστου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα συνηθως του βγαζει και το παρακατω μυνημα σε ασχετες ωρες ειτε το κανει, ειτε οχι.

image.png

Και ρε φιλε δεν μου το κανει παντα αυτο και πρεπει να κανω αυτη τη διαδικασια?

Αυτη δεν ειναι κυριω οταν δεν ξεκινανε καν τα win7 για καποιο λογο?

Αν μπορεις και εχεις αντιμετωπιση αυτου του ειδους το προβλημα πως ακριβως το ελυσες?

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω official iso της Ελληνικής Home Premium έκδοσης για να κάνω format το laptop της μητέρας μου... Απο που μπορώ να το κατεβάσω;

Τα cd/dvd που είχε συνοδευτικά ήταν κλασσικά recovery...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε ενα λαπτοπ toshiba satellite c855-19x ποιο προγραμμα ειναι αυτο που δειχνει το αν ενεργοποιεις το wifi/bluetooth πατωντας το πληκτρο fuction +f12 ξερεται αυτο που δειχνει με το που το πατας αν θα ενεργοποιηθει ή οχι το αντιστοιχο που επιλεξεις.

Πως το ονομαζει αυτο το προγραμμα η toshiba.

Αν γνωριζει κανεις σας παρακαλω πολυ ας μου πει.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως! Αυτός είναι ο στόχος μας. Θέματα με ερωτήσεις. Σοβαρά τώρα, κάνε ένα θέμα και στο τίτλο βάλε μοντέλο λάπτοπ και πρόβλημα και μέσα στο θέμα κάνε περιγραφή ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ψάχνω official iso της Ελληνικής Home Premium έκδοσης για να κάνω format το laptop της μητέρας μου... Απο που μπορώ να το κατεβάσω;

Τα cd/dvd που είχε συνοδευτικά ήταν κλασσικά recovery...

το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να κοιτάξεις σε κάποιο site styl piratebay!

αν θες στείλε πμ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα κλειδια για εγκατασταση κρατανε μονο για 1 φορα? Εχω απο περσυ ενα laptop με προεγκατεστημενα Win 7. Αν κανω φορματ και τα ξαναπερασω, μπορω να ξαναχρησιμοποιησω το ιδιο κλειδι, ή θα το θεωρησει πλεον δηλωμενο? Σε ενα φιλο μου που το καναμε σε ενα Turbo-X Μηχανημα, δεν δεχοταν τον κωδικο μετα το φορματ...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το είδος των Windows στο οποία αντιστοιχεί το κλειδί.

Υπάρχουν retail, OEM, MSDN κ.α.

Πρακτικά, των αριθμό των ενεργοποιήσεων τον προσδιορίζει η εκάστοτε άδεια. Ειδικά σε περιπτώσεις συστήματος που είναι αγορασμένο με νέο υπολογιστή (ΟΕΜ) μπορείς να κάνεις όσες εγκαταστάσεις θέλεις, αρκεί να μην έχουν αλλάξει σημαντικά τα επιμέρους κομμάτια του.

Ακόμη και εάν κλειδώσει και δεν δέχεται νέα ενεργοποίηση, παίρνεις ένα τηλέφωνο τη Microsoft και σου το ξεκλειδώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τρόπο να βρω τι χτυπάει στο sfc. Είναι κάποια αρχεία .inf της ΑΤΙ.

Αυτά έιναι τα παρακάτω 6 (τα αρίθμησα εγώ):

Beginning Verify and Repair transaction

1) Cannot verify component files for atiilhag.inf-LanguagePack, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture = [l:10{5}]"el-GR", VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)

2) Cannot verify component files for atiilhag.inf-LanguagePack, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture = [l:10{5}]"en-US", VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)

3)Cannot verify component files for atiilhag.inf.Resources, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture = [l:10{5}]"el-GR", VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)

4)Cannot verify component files for atiilhag.inf.Resources, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture = [l:10{5}]"en-US", VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)

5)Cannot verify component files for atiilhag.inf, Version = 6.1.7601.17514, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture neutral, VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type = [l:24{12}]"driverUpdate", TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)

6)Cannot verify component files for atiriol6.inf, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture neutral, VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type = [l:24{12}]"driverUpdate", TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)

Verify complete

Το έχει και κανένας άλλος αυτό το θέμα με τους 13.1 whql; Μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα στη λειτουργία των windows; Μπορεί να διορθωθεί; Σε όλα λέει: manifest is damaged (FALSE)

Ετοιμάζομαι να περάσω τα 8 στο νέο SSD. Θα έχει και εκεί το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να λειτουργήσουν κανονικά με 4GB, αλλά θα χρησιμοποιούν τα 3 και κάτι. Δε σε πειράζει όμως, πάλι καλύτερα από 2 είναι :).

Εναλλακτικά, βάζεις μια κάμερα στο PC και κολλάς μπροστά της 4GB RAM. Θα τα δει ολόκληρα, ανάλογα με την απόσταση πάντα :tomato:

επίσης ανάλογα με την έκδοση Win7 που έχεις, μπορείς να εγκαταστήσεις win7 x64 με τον ίδιο σειριακό αριθμό

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να λειτουργήσουν κανονικά με 4GB, αλλά θα χρησιμοποιούν τα 3 και κάτι. Δε σε πειράζει όμως, πάλι καλύτερα από 2 είναι :).

Εναλλακτικά, βάζεις μια κάμερα στο PC και κολλάς μπροστά της 4GB RAM. Θα τα δει ολόκληρα, ανάλογα με την απόσταση πάντα :tomato:

επίσης ανάλογα με την έκδοση Win7 που έχεις, μπορείς να εγκαταστήσεις win7 x64 με τον ίδιο σειριακό αριθμό

Nα "δει" 4 θέλει, όχι αν δουλεύει το PC. Ούτε ότι έχει 2 λεει πουθενά...!!

Link to comment
Share on other sites

Nα "δει" 4 θέλει, όχι αν δουλεύει το PC. Ούτε ότι έχει 2 λεει πουθενά...!!

[offtopic]

"Βλέπω" μνήμη δεν είναι δόκιμος όρος. Αν θέλεις αν είμαστε κατά το δυνατόν κυριολεκτικοί, και τα 4 "βλέπει", απλά το λειτουργικό κρατάει ένα κομμάτι που οι εφαρμογές δε μπορούν να χρησιμοποιήσουν που διαφέρει και ανάλογα με το hardware.

Επειδή δεν ξέρω αν έχει 1, 2, 4, ή 64GB κάλυψα τις περιπτώσεις που τον αφορούν άμεσα.

Κοιτώντας την ποσότητα χρήσιμης πληροφορίας που περιέχονται στα δύο σου μηνύματα δεν έχω καταλάβει αν γράφεις για τρολλάρισμα ή για να συνεισφέρεις...

[offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.