Jump to content



Recommended Posts

εγώ παίρνω κάτι μπλε οθόνες που και που στο τελείως άσχετο με μήνυμα λάθους dxgmms1.sys είτε με το κλασσικό stop 0x00000xxxx.

όσο και αν έψαξα στο γούγλη δε βρήκα κάτι..........οι BSOD εμφανίζονταν και μετά από πεντακάθαρη εγκατάσταση χωρίς κανένα πρόγραμμα επάνω και χωρίς κάποιο σύστημα που να υποδεικνύει πού μπορεί να είναι το πρόβλημα.

το να χτυπάει βέβαια το dxgmms1.sys βέβαια δείχνει ίσως και κάρτα γραφικών αλλά την τσέκαρα και σε άλλο σύστημα και τζίφος.

άλλοι γράφουν και για μη σταθερό overclock αλλά κατέβασα και το σύστημα πολύ παρακάτω από εκεί που έπαιζε μήνες σταθερότατο (που ποτέ δε το max-άρω στα όριά του)....

αν ξέρει κανείς κάτι ας ρίξει καμιά ιδέα

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Windows Seven x64

και CS4 x64

ανοίγω Raw/Neff και με το που κάνω Straighten Tool καμπουμ!

x86 cs4 τα ίδια

το πρόβλημα εμφανίστηκε αφού το άφησα να κάνει Update drivers και utils ό,τι έκρινε αυτό

το χει συναντήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Εxω εγκαταστήσει την 7127.0.090507-1820_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής...

Βέβαια δεν είχα γενικά κανενός είδους προβλήματα με τα Win7 και μάλλον θα τα αγοράσω όταν βγούν επίσημα... :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ξανακάνει upgrade...:

1) Πρέπει να κάψω το .iso σε dvd, να bootάρω από αυτό και να επιλέξω upgrade ή μπορεί να γίνει και με αυτό τον τρόπο;

2) Τα εγκαταστημένα προγράμματα και οι ρυθμίσεις αυτών θα διατηρηθούν ή πρέπει να στηθούν όλα πάλι από την αρχή;

ΥΓ:

upgrade RC7100->RC7127

Link to comment
Share on other sites

Απλά προς ενημέρωση, προχώρησα σε upgrade σύμφωνα με τον τρόπο που υποδεικνύει το link στο πιο πάνω post και όλα πήγαν καλά - η δε διάρκεια της διαδικασίας ήταν περίπου στα 40 λεπτά.

Όλα τα προγράμματα και οι ρυθμίσεις αυτών υπάρχουν ανέγγιχτα, οπότε i is happy!:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι πολύ κοντά το format στο laptop μου, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να βάλω τα 7, αλλά επειδή στο site της Lenovo δέν βλέπω τπτ drivers, μήπως υπάρχει κανείς με T400 που τα έχει περάσει ? Και άν ναί τα βλέπει όλα κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις υπομονή πέρασέ τα και χρησιμοποίησε τους drivers που υπάρχουν ήδη για vista. Εγώ αυτό θα κάνω για το δικό μου laptop (Toshiba L300), και με αυτό το σκεπτικό τα είχα βάλει την πρώτη φορά και στο desktop....

Αν παίξουν όλα καλώς...αν δεν παίξουν, back to vista. ...Άλλα θέλει υπομονή όπως είπα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα θέμα, να φάω ένα ΣΚ για αυτή τη δουλεια γιατί πνίγομαι, για αυτό ρωτάω μήπως το έχει κάνει κάποιος.

Και απο το desktop μου ξέρω ότι οι περισσότεροι drivers ρων vista παίζουν άλλα επειδή είναι της δουλειάς μου ,θέλω να ξέρω άν τα βασικά θα παίξουν.

Link to comment
Share on other sites

γενικά τα win7 κάθονται πολύ καλά σε laptop netbook.

μόνες δυσκολίες που συνάντησα προς το παρόν αλλά λύνονται σχετικά εύκολα είναι web camera,wireless & bluetooth driver τα οποία κατά 99% με τους αντίστοιχους των vista και παράκαμψη των προτεινόμενων από τα 7 θα παίξουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..

Εγω εδω εχω ενα προβλημα..

Ενω εχω βαλει το dvd των 7 μεσα και κανω επανεκκινηση,παρ οτι εχω ρυθμισει το boot device priority να ξεκιναει απο το dvd,μου βγαζει στην οθονη το μηνυμα press any key to boot from cd or dvd..

Παταω λοιπον κουμπακι,δειχνει να φορτωνει τα 7 αλλα με πεταει στην κεντρικη γαλαζοπρασινη εικονα που εχει ενα σαν λουλουδι και ενα πουλι και δεν εχει καθολου γραμματα..

Αντιθετα,ενω τρεχω τα ΧΡ και πεταω μεσα το dvd μου ξεκιναει σαν προγραμμα και λεει insatll now.Παταω λοιπον εκει,και οταν επιλεγω custom install και μου βγαζει τους σκληρους δισκους δεν μπορω να διαγραψω εντελως κανεναν ωστε να γινει clean install...

Κανεις ιδεα?

υ.γ.:Για θεμα συμβατοτητας με το hardware του υπολογιστη κανενας λογος :D

Link to comment
Share on other sites

Με την 7100 είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με το wireless. Έχανε την κάρτα του wifi όταν κατέβαζε κάποιο μεγάλο αρχείο η κάποιο torrent. Μόνη λύση ήταν το restart. Ευτυχώς με αναβάθμιση σε 7127 όλα οκ. Το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

Απλά το αναφέρω για οποιονδήποτε μπορεί να αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με τα 7100.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.