Jump to content



Recommended Posts

Υπαρχει καποιος τροπος για να χτησιμοποιηουμε το XP Mode σε αυτες τις πρωιμες εκδοσεις? Επειδη ολο διαβαζω για την υπαρξη του, αλλα δεν βρισκω καποιο how to για την υλοποιηση του.

ψάξε στις προηγούμενες σελίδες

κάπου έχω ποστάρει λινκς απο την MS για ότι χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

ψάξε στις προηγούμενες σελίδες

κάπου έχω ποστάρει λινκς απο την MS για ότι χρειάζεσαι

το προγραμμα virtual PC

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/

και το XP mode beta

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0e8fa9b3-c236-4b77-be26-173f032f5159&displaylang=en

Link to comment
Share on other sites

θελω σε seven 64 να κανω καποιες δοκιμες και πρεπει να απενεργοποιησω τον 1 πυρηνα ενος athlon 4400+ .Γνωριζει κανεις καποιο ευκολο τροπο να γινει αυτο? ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία από morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

αν οι δοκιμές είναι για εφαρμογή τότε ανοίγεις την εφαρμογή και πας στη διαχείριση οπού βρίσκεις το .exe της........πατάς δεξί κλικ και στην επιλογή affinity έχεις επιλεγμένο μόνο το κουτάκι με τον αριθμο 0.

αν θες γενικά να δουλέψουν με 1 πυρήνα τα 7...τότε msconfig >boot >advanced options >number of processors.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας... Εγκατέστησα τα windows 7 build 7201 και έχω μία απορία...

Μου εμφανίζεται όταν πάω να δώ τους σκληρούς μου ένα partition που λέγετε system resorved... ξέρετε τι είναι και αν κάνει να το διαγράψω;

Link to comment
Share on other sites

"Windows 7 creates this hidden or recovery partition to store system files and bootable files that are required to boot your computer in recovery mode. "

100mb σε καινε τοσο πολυ;

Δηλαδή αν το διαγράψω θα έχω πρόβλημα;

Με ενοχλεί γιατί φαίνεται στα linux και δεν το θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιησεις τα UAC prompts για συγκεκριμενες εφαρμογες τι λυση υπαρχει? Εχω βρει ενα Norton UAC tool aλλα στα 7 δεν εγκαθισταται και στα vista απλως δεν κανει τιποτα.

Γνωριζετε εσεις κατι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιησεις τα UAC prompts για συγκεκριμενες εφαρμογες τι λυση υπαρχει? Εχω βρει ενα Norton UAC tool aλλα στα 7 δεν εγκαθισταται και στα vista απλως δεν κανει τιποτα.

Γνωριζετε εσεις κατι καλυτερο?

Έχω κάνει οδηγό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

αλλο προβλημα guys δεν εχω sync με iphone και itunes..ολα αυτα σε 7229...γιΑ ριχτε κανα λινκ

kaspersky ηταν το προβλημα απλα μπλοκαρε τo apple mobile device service..οποτε no fault στα win7 γραψτε ακυρο..αν και στο λαπτοπ με το ιδιο ακριβως config με kaspersky active δεν ειχε κανενα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι καθαρα για να μου φυγει η απορια...φυσικα τωρα εβγαλα τα 7 αλλα.... πως μπορεις να κανεις το "show desktop" εικονιδιο/κουμπι να εμφανιζεται διπλα απο το start οπως ειναι στα χρ/βιστα στο quick launch toolbar και οχι διπλα απο το ρολοι???

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι καθαρα για να μου φυγει η απορια...φυσικα τωρα εβγαλα τα 7 αλλα.... πως μπορεις να κανεις το "show desktop" εικονιδιο/κουμπι να εμφανιζεται διπλα απο το start οπως ειναι στα χρ/βιστα στο quick launch toolbar και οχι διπλα απο το ρολοι???

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062644094&postcount=536

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.