Jump to content



Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ φιλε.. θα το κοιταξω.. να ρωτησω κατι άσχετο..υπάρχει κανενα free (ή οχι) πρόγραμμα που θα με βοηθήσει να κρατήσω ενα image της υπάρχουσας εγκατάστησης ανεπαφη σαν back up ( ίσως σε καποιο αλλο partition του σκληρου)..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλε.. θα το κοιταξω.. να ρωτησω κατι άσχετο..υπάρχει κανενα free (ή οχι) πρόγραμμα που θα με βοηθήσει να κρατήσω ενα image της υπάρχουσας εγκατάστησης ανεπαφη σαν back up ( ίσως σε καποιο αλλο partition του σκληρου)..

me acronis true image ισως?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνουν απο MSDN :

Windows 7 Ultimate (x86) - DVD (English) Includes: Ultimate; 08-04-2009

Size: 2,385.99 (MB)

File Name: en_windows_7_ultimate_x86_dvd_x15-65921.iso

Date Posted (UTC): 8/6/2009 9:59:56 AM

SHA1: 5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

ISO/CRC: C1C20F76

Available to Levels: MSDN OS (VL); VS Pro with MSDN Pro (VL); VS Pro with MSDN Premium (Empower); MSDN OS (Retail); VS Pro with MSDN Pro (Retail); MSDN Universal (Retail); VSTS Team Suite (VL); VSTS Architecture (VL); VSTS Development (VL); VSTS Test (VL); VS Pro with MSDN Premium (VL); MSDN Universal (VL); VSTS Database (VL); VS Pro with MSDN Premium (Retail); VSTS Test (Retail); VSTS Development (Retail); VSTS Architecture (Retail); VSTS Team Suite (Retail); VSTS Database (Retail); BizSpark Admin; BizSpark; Visual Studio Professional with MSDN Embedded;

:jump:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φιλε.. θα το κοιταξω.. να ρωτησω κατι άσχετο..υπάρχει κανενα free (ή οχι) πρόγραμμα που θα με βοηθήσει να κρατήσω ενα image της υπάρχουσας εγκατάστησης ανεπαφη σαν back up ( ίσως σε καποιο αλλο partition του σκληρου)..

acronis true image home 2009

ναι δουλευει αλλα οχι μεσα απο το λειτουργικο.,δεν ξεκιναει να γραφει ...

θα παρεις image ξεκινωντας με το acronis boot cd και το restore γινεται παλι με τον ιδιο τροπο.

απο DOS.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως βλέπεις πια ακριβώς release των windows 7 τρέχεις?

START-all programs-accesories-cmd (run as administrator)

slmgr -dlv και enter

η δεξι κλικ στο my computer και properties

με τον Α τροπο βλεπεις περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

χμμμ

αυτο δουλευει μονο με ενεργοποιημενα ΟΕΜ

στο run

γραψε winver

θα βγει καποιο winver.exe

πατα επανω του

το θέμα είναι πως τα έχω ενεργοποιήσει... αλλα θέλω να δω άμα έχω την 7600.16385.090713-1255 έκδοση. και αφού το έχω ενεργοποιήσει γιατί μου λέει Evaluation copy. Expires 2/3/2010?

post-10229-1416074080,5332_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι πως τα έχω ενεργοποιήσει... αλλα θέλω να δω άμα έχω την 7600.16385.090713-1255 έκδοση. και αφού το έχω ενεργοποιήσει γιατί μου λέει Evaluation copy. Expires 2/3/2010?

ειναι αυτο που σου εγραψα

τα εχεις ενεργοποιησει με loader που ομως οπως θα δεις αργοτερα δεν θα κρατησει.

ετσι τα ειχα και γω,στις ιδιοτητες του συστηματος μου ελεγε activated και με το slmgr -dlv μου ελεγε οτι εμεναν 16 μερες μεχρι την ενεργοποιηση.

μεχρι που το περιποιηθηκα αναλογως με bios mod.

και κατι αλλο,μερικα loaders κανουν το slmgr -dlv να μη δουλευει και να βγαζει error.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.