Jump to content



gtx 280 Και δευτερη κάρτα για Physx


babooni75

Recommended Posts

Παιδία μπορώ να συνδέσω μεσω sli την gtx 280 ππου έχω με μια 8800gts Που κάθεται ώστε η δεύτερη να αναλαμβάνει τα Phisics?

έαν γίνεται τα 850watt του τροφοδοτικού μου θα φτάσουν;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις να μου πει συνδεσμολογία λεπτομέριες;;;;;

σε vista θα δουλέψουν δυο κάρτες με διαφορετικούς drivers !??

νομιζω τις βαζεις οπως ειναι... γιατι διαφορετικους drivers? αφου nv ειναι κ οι δυο..

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για τις 260,280,285 και 295 δεν υπάρχει παιχνίδι αυτή τη στιγμή που vα απαιτεί 2η κάρτα για physics.

Αν και εφόσον όμως θέλεις να το δοκιμάσεις τότε αφού βάλεις τις 2 κάρτες μέσα πρέπει

να συνδέσεις από ένα monitor στην καθεμιά ή στην μία monitor και στην άλλη τον adaptor για VGA.

Αυτό γίνεται για να γίνουν active οι κάρτες.

Αν δε γίνει αυτό η κάρτα (αυτή που δεν έχει monitor) λειτουργεί σε κατάσταση με μειωμένες επιδόσεις.

Βοηθά επίσης το να κάνεις extend το desktop στη 2η κάρτα.

Μετά πηγαίνεις στο control panel της nvidia και επιλέγεις την 2η κάρτα για physics.

Link to comment
Share on other sites

Αδικος ο κοπος θα ειναι.Το εχω δοκιμασει με την 260 κ 1 8800gtx.

Καταρχας για να δουλεψει πρεπει να ειναι οι καρτες 200,9,8 σειρα η καρτα φυσικης της Ageia k xρειαζεται αυτο το software physx.

Λεω οτι ειναι αδικος ο κοπος γιατι απλα δεν υπαρχουν παιχνιδια που να το υποστιριζουν,τουλαχιστον ακομα.

Μονο καποια demo test οπως αυτα tests.Σε αυτα πραγματικα δουλευει κ τα αποτελεσματα ειναι εντυπωσιακα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.