Jump to content



Παρουσιαση Logitech Illuminated Keyboard


rory

Recommended Posts

Με την ευκαιρια αλλαγης πληκτρολογιου και μιας και το παρακατω προιον ειναι εξαιρετικο θα ηταν καλο να γινει μια παρουσιαση.

Ας αρχισουμε με μερικες εξωτερικες φωτογραφιες:

dsc02164zz7.jpg

w640.png

dsc02167jw7.jpg

w640.png

ας παμε και σε μερικες απο το εσωτερικο:

dsc02170sj1.jpg

dsc02171nu1.jpg

Τα περιεχομενα της συσκευασιας:

Πληκτρολογιο

Software CD

Οδηγος χρησης

Οδηγος γρηγορης εκκινησης και λεπτομεριες εγγυησης(3 ετη)

Μερικες φωτο:

dsc02172sh6.jpg

dsc02191ir1.jpg

w640.png

Ας περασουμε ομως στο κυριο θεμα μας!

Απο την πρωτη κιολας επαφη με το πληκτρολογιο μπορει καποιος να καταλαβει την διαφορα του απο τα κοινα και μη πληκτρολογια.Η πρωτη εντειπωση που μας δινει ειναι οτι ειναι ενα πληκτρολογιο... laptop!!!

dsc02176ui8.jpg

w640.png

dsc02181bc3.jpg

w640.png

Αψογος,λητος,πολυ λεπτος σχεδιασμος(μολις 9,3mm παχος!!! κ διαστασεις 45,5χ19) και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

Αυτα ομως δεν λειτουργουν αρνητικα αφου ολα τα καλα υπαρχουν και το σημαντικοτερο,η διαυγια του στο σκοταδι.

dsc02175ah0.jpg

w640.png

Ετσι εχουμε και εδω τις επεκτασεις που θα μας δωσουν υψος

dsc02178pk2.jpg

w640.png

Βαση στηριξεις για την παλαμη απο μαλακο υλικο για να ειναι ξεκουραστα τα χερια μας ακομα και μετα απο ωρες χρησης

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img294.imageshack.us/img294/149/dsc02202yb0.jpg' alt='dsc02202yb0.jpg'>

Δεν λειπουν πληκτρα multimedia συντομευσεων,αυξομιωσης ηχου,brownser,ακομα και για το κομπιουτερακι!

Με δυνατοτυτα ρυθμησεις αναλογα τις αναγκες μας απο το software που υπαρχει στην συσκευασια.

dsc02189vq7.jpg

w640.png

eeeds7.jpg

w640.png

Το μαγικο κουμπακι ομως δεν ειναι καποιο απο αυτα,αλλα αυτο που βρεισκεται στην πανω δεξια γωνια και κανει το πληκτρολογιο μας να φωτιζεται ακομα και στις ποιο δυσκολες συνθηκες.

dsc02192by0.jpg

w640.png

Με πολυ εξυπνη ρυθμισει στην φωτεινοτητα (100%,50%,25% κ 0%) αναλογα τις αναγκες μας το κανει ακομα ποιο λειτουργικο και φιλικο προς το περιβαλον(Αν και με το δευτερο δεν διαπιστοθεικε διαφορα στην καταναλωση του,αφου ειτε ανοιχτος ειτε κλειστος ο φωτισμος η καταναλωση ηταν η ιδια)

dsc02182hb0.jpg

w640.png

dsc02183oa7.jpg

w640.png

dsc02195ro2.jpg

w640.png

dsc02196bv9.jpg

w640.png

88812114gr6.jpg

w426.png

Ενα ακομα extra ειναι το Perfect Stroke Key System(ενα συστημα που μειωνει την αποσταση στο πατημα των πληκτρων)και μας βοηθα στο γρηγοροτερο και ευκολοτερο πληκτρολογημα και κατι που θα προσεξει πρωτα απο ολα καποιος ειναι το διαφανες φινιρισμα γυρω απο το πληκτρολογιο.

dsc02186vc5.jpg

w640.png

Μετα απο δυο ωρες χρησης ακομα και για παιχνιδια εχω μεινει με τις καλυτερες εντυπωσεις.

(Ισως μονο κατι το αρνητικο να ειναι οτι δεν εχει πληκτρα για συντομευσεις σε παιχνιδια αλλα δεν ειναι ενα gaming keyboard!)

Θετικα:

Σχεδιασμος

Ποιοτητα κατασκευης

Ευκολια στην χρηση

Αθορυβο

Αρνητικα:

Ελλειψη ελληνικών χαρακτήρων

Ισως μερικα πληκτρα συντομευσης για παιχνιδια

Τιμη (79 euro)

Για περισσοτερες λεπτομεριες στο site του κατασκευαστη Logitech

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Πολύ ωραίο keyboard και ωραία παρουσίαση :)

Ακριβούτσικο πάντως για wired, με ένα ποντικάκι σε ασύρματο σετ θα έλεγε πολύ περισσότερο.

Ασύρματο κ' φωτιζόμενο ?? Και από "αυτονομία" ??

Σε κάθε περίπτωση, ένα τέτοιο screenshot θα ήταν καλό με και χώρις τα leds αναμένα : check-usb-power.jpg

Ωραία παρουσίαση

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραιο.

Τα πληκτρα απο σκληροτητα πως πανε γιατι εδω στο G15 δεν μπορεις να γραψεις:hm:

Τα πληκτρα ειναι αρκετα ποιο μαλακα κ ευκολοχρηστα απο το G15(μιας κ ειναι χαμηλου προφιλ οπως στα laptop).

Το G15 το εχω δοκιμασει κ οντως δεν βολευει.

εχω την εντυπωση ο φωτισμος του ειναι μακραν καλυτερος απο το g15...και γενικα πρεπει να ναι πιο ξεκουραστο και λειτουργικο..
Σιγουρα και με την ρυθμιση του κιολας,γινεται ακομα καλυτερος!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία παρουσίαση!

Το έχω και εγώ το keyboard,να προσθέσω στα αρνητικά του την έλλειψη ελληνικών χαρακτήρων.

@ChSin7

που βρίσκω τα Root hub properties?

Η έλλειψη είναι στα θετικά για κάποιους όπως εγώ! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο keyboard και ωραία παρουσίαση :)

Ακριβούτσικο πάντως για wired, με ένα ποντικάκι σε ασύρματο σετ θα έλεγε πολύ περισσότερο.

Δεν αξίζουν wireless πληκτρολόγια/ποντίκια.

Πολύ ωραίο πληκτρολόγιο, αν και ακόμα και στα πιο ασήμαντα περιφερειακά έχει πέσει πολύ χλίδα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μας δωσεις διαστασεις; αν ειναι πιο μικρο απο το G15 σκεφτομαι να το αλλαξω αφου δεν παιζω παιχνιδια και το G15 μου περιοριζει το χωρο για το ποντικι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.