Jump to content



Απομάκρυνση χρήστη Mihalis2001gr


TheLab

Recommended Posts

Είμαστε στη δυσάρεστη θέση να σας ανακοινώσουμε την απομάκρυνση του χρήστη Mihalis2001gr από τον δικτυακό τόπο του thelab.gr ύστερα από ενέργειες τις οποίες έκανε οι οποίες φέρουν ενδεχόμενο δόλο για εκμετάλλευση του ονόματος του thelab.gr.

Στο thelab.gr, έχουμε σαν αρχή μας πως ό,τι έχει να κάνει με το thelab.gr παίρνει έγκριση και περνάει πρώτα από την Δ.Ο. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να ζητά ή να δρα εξ ονόματος του thelab.gr, χωρίς την προηγούμενη έγκριση των ιδιοκτητών του. Δεν δεχόμαστε σε καμία περίπτωση να αποκομίζει κανείς κέρδος εξ’ ονόματος του thelab.gr και των χρηστών των οποίων αντιπροσωπεύει. Σκοπός λειτουργίας του thelab.gr δεν είναι το κέρδος αλλά η ελεύθερη μετάδοση της πληροφορίας σχετικά με την τεχνολογία των υπολογιστών. Δεν σκοπεύουμε και δεν θέλουμε να σας χρησιμοποιήσουμε για προσωπικό όφελος και κέρδος. Και επειδή δεν το κάνουμε εμείς, δεν θα επιτρέψουμε σε καμία περίπτωση σε κανένα άλλο να το κάνει.

Συγκεκριμένα:

Ζήτησε δείγματα για παρουσίαση με την πρόφαση ότι θα παρουσιάσει τα προϊόντα στο thelab.gr και οι παρουσιάσεις (1,2,3) που έκανε σαν χρήστης στην κατηγορία "Οι Δικές σας Παρουσιάσεις" έγιναν edit από τον ίδιο μήνες μετά, όπου η παρουσίαση αντικαταστάθηκε από link σε δικό του site.

Η Δ.Ο. του TheLab.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Σκέφτηκα να στείλω Pm αλλα προτίμησα να απαντήσω δημόσια για να διευκρινίσω κάποια πράγματα.

Να πω αρχικά οτι ειμαι ενας εκ των τεσσαρων ιδιοκτητων του cpusers και οχι καποιος που διαβασε το thread και παιρνει μια θεση.

Ο Μιχαλης δεν ξερω τι εκανε πριν γινει ιδιοκτητης στο cpusers αλλα διαβεβαιωνω τους ιδιοκτητες του thelab.gr οτι ΠΟΤΕ δεν πειραμε ενα δειγμα για review εκμεταλευοντας το καλο ονομα που εχετε κανει στον χωρο.

Ο Μιχαλης εγινε ιδιοκτητης τον Δεκεμβριο στο φορουμ που ανοιξαμε με τα αλλα παιδια... Πιο πριν δεν γνωριζω τι εκανε αλλα μετα που εγινε ιδιοκτητης σας διαβεβαιωνω οτι δεν εγινε ποτε κατι.

Δεν θα παρω θεση που εφαγε ban απο το φορουμ, γιατι εχετε δικιο απλα θελω να διευκρινησω οτι ποτε μα ποτε η ιστοσελιδα που εχουμε ανοιξει δεν εκμεταλλεύτηκε κανεναν προς οφελος της.

Νομιζω οτι επρεπε να το πω αυτο για να αποφυγουμε τυχων παρεξηγησεις...

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση "Ζήτησε δείγματα για παρουσίαση με την πρόφαση ότι θα παρουσιάσει τα προϊόντα στο thelab.gr και οι παρουσιάσεις (1,2,3) που έκανε σαν χρήστης στην κατηγορία "Οι Δικές σας Παρουσιάσεις" έγιναν edit από τον ίδιο μήνες μετά, όπου η παρουσίαση αντικαταστάθηκε από link σε δικό του site." έχει δύο σκέλη. Ένα ότι τα ζήτησε προϊόντα για το thelab, χωρις να ενημερώσει κάποιον από την Διοικητική Ομάδα του δικτυακού τόπου και δεύτερον ότι όταν άνοιξε/πήγε/πήρε (δε με νοιάζει) to cpusers, έσβυσε ό,τι είχε γράψει και το αντικατέστησε με ένα ξερό σύνδεσμο πρός τον δικτυακό σας τόπο. Αυτό μου κάνει για υστεροβουλη κίνηση προσπορισμού επισκέψεων.

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση "Ζήτησε δείγματα για παρουσίαση με την πρόφαση ότι θα παρουσιάσει τα προϊόντα στο thelab.gr και οι παρουσιάσεις (1,2,3) που έκανε σαν χρήστης στην κατηγορία "Οι Δικές σας Παρουσιάσεις" έγιναν edit από τον ίδιο μήνες μετά, όπου η παρουσίαση αντικαταστάθηκε από link σε δικό του site." έχει δύο σκέλη. Ένα ότι τα ζήτησε προϊόντα για το thelab, χωρις να ενημερώσει κάποιον από την Διοικητική Ομάδα του δικτυακού τόπου και δεύτερον ότι όταν άνοιξε/πήγε/πήρε (δε με νοιάζει) to cpusers, έσβυσε ό,τι είχε γράψει και το αντικατέστησε με ένα ξερό σύνδεσμο πρός τον δικτυακό σας τόπο. Αυτό μου κάνει για υστεροβουλη κίνηση προσπορισμού επισκέψεων.

εχεις δικιο... Απλα προσπαθω να πω οτι αυτα εγιναν πριν γινει ιδιοκτητης στο cpusers και οτι δεν χρειαζεται να αμαυρωθει μια προσπαθεια που κανουμε για ενα τραγικο λαθος που εκανε....

οπως και να εχει εγω ειπα αυτο που ειχα να πω...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο... Απλα προσπαθω να πω οτι αυτα εγιναν πριν γινει ιδιοκτητης στο cpusers και οτι δεν χρειαζεται να αμαυρωθει μια προσπαθεια που κανουμε για ενα τραγικο λαθος που εκανε....

οπως και να εχει εγω ειπα αυτο που ειχα να πω...

Το review σου μπορείς να το ποστάρεις όπου θέλεις, δεν θα σου πει κανείς από το TheLab "ωπ, αν το ποστάρεις εδώ, δε μπορείς να το ποστάρεις και στο cpusers".

Η ξεφτίλα όμως συνεχίστηκε και στις 3 Ιανουρίου, αφότου μπήκε στην ΔΟ του cpusers και προφανώς έκρινε ότι ο χώρος που του προσφέρθηκε κάποτε στο TheLab για να κάνει τα reviews των προϊόντων που πήρε "για τους συμφορουμήτες του" δεν του χρειαζόταν πλέον, αφού είχε πλέον άλλον χώρο.

Και σαφώς δεν χρειάζεται να αμαυρωθεί μια προσπάθεια του σε έναν χώρο από τις λαδιές που έκανε σε έναν άλλον χώρο.

Εξάλλου κάποιος μπορεί κάλλιστα να είναι στο κυβερνητικό κόμμα μιας χώρας και να είναι υπόδικος ή καταδικασμένος σε μια άλλη, άλλα standards έχει ο ένας, άλλα ο άλλος... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι σιγουρος οτι ο Μιχαλης εχει μετανιωσει για το λαθος του.

Σας διαβεβαιωνω οτι ποτε δεν εκμεταλευτηκαμε κανενα φορουμ για να παρουμε ενα δειγμα απο μια εταιρια ή για οτιδηποτε...

Ηταν λαθος δεν το συζητω...

οπως και να εχει παιδια επειδη πλεον ο Μιχαλης ειναι admin και ειμαι και εγω σας χρωσταμε μια συγνωμη και συνεχιζουμε.

καλο σας βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιστεύω ότι έχω μια σχτική γνώση επί του θέματος (όχι των review αλλά του site) δεν πιστεύω ότι πρέπει να αμαυρωθεί το site στο οποίο τελικά έκανε τα review διότι πολύ απλά επιδή τα ξέρω τα παιδιά δεν ήξεραν τίποτα.Κι εγώ εξεπλάγην μόλις το είδα.

Ειλικρινά πιστεύω ότι οι λαθεμένες επιλογές ενός ατόμου δεν πρέπει να καταστρέφουν τη δουλειά των 3 παιδιών που έκαναν μια πολύ καλή προσπάθεια και έδωσαν και την ψυχή τους για αυτό το site.

Η κίνηση είναι σαφώς κατακριταία αλλά τις συνέπειες πρέπει να τις πληρώσει ο υπεύθυνος και όχι το site.

Link to comment
Share on other sites

Να τονισω οτι εαν ο Μιχαλης επαιρνε δειγματα για το thelab (συγκεκριμενα μιλαμε παντα για τα 3 δειγματα) το καλοκαιρι που μας περασε δεν το γνωριζω και δεν εκφερω γνωμη... Οσο καιρο ηταν στο cpusers απο την πρωτη μερα τα δειγματα ερχονταν και στην κουτα ελεγε την ιστοσελιδα μας.

Αυτο που εγινε με τα λινκ που μπηκαν στην θεση των review την χρεωνομαστε σαν φορουμ την ευθυνη.

Αυτο που διευκρινιζω ειναι οτι ενα λαθος που εκανε ενα ατομο πριν 6 μηνες δεν σημαινει οτι συνεχισε να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι αυτο το thread να γίνει ένα λαΐκο δικαστήριο....

Ότι έκανε ο Μιχάλης το έκανε και τιμωρήθηκε.Τώρα δεν φταίνε τίποτα τα υπόλοιπα παιδιά που καταβάλουν προσπάθεια στο cpusers.. :T:

Τελικά η μικρή Αννούλα ποια ήταν? :D

:OT:

Μέχρι να κάνω post έπεσαν 10 replies :rant:

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι δεκτή με μέτρο και όχι με το μέτρο. Όταν υπάρχει συζήτηση σοβαρή, το να ξεκινάει κάποιος τη πλάκα και να δημοσιεύονται φωτογραφίες μοντέλων, η συζήτηση πάει στο γυναικολόγο για τεστ εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν φανταζόταν ο Μιχαλης ότι οι αλλαγές που έκανε είχαν άλλο σκοπό, δλδ

να μεταφέρει κάποιον που δεν ξέρει σε άλλο δικτυακό τόπο..Όμως δεν ξέρω γιατί θεωρείτε ότι είναι προσβολή για το thelab.gr η προβολή ενός άλλου site όπως cpusers?

Πιστεύευτε ότι έπρεπε να αναφέρει τις κινήσεις του στο thelab.gr στο νέο site?

Tι λέει για αυτά το μέλος?

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα είναι δύο:

1. χρησιμοποίησε το όνομα thelab.gr χωρίς εξουσιοδότηση από τους ιδιοκτήτες του

2. Εσκεμμένα έσβησε το περιεχόμενο της παρουσίασής του εδώ και έβαλε σύνδεσμο προς τρίτο δικτυακό τόπο (hint: δεν μας νοιάζει ποιος είναι) με σκοπό να κερδίσει επισκέψεις.

Καταλαβαίνετε ότι δεν υπάρχει εχθρική διάθεση προς οποιοδήποτε τρίτο δικτυακό τόπο;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.