Jump to content



Απομάκρυνση χρήστη Mihalis2001gr


TheLab

Recommended Posts

jpavly αν οσα λες ισχυουν ( προσωπικα ειμαι ατομο των αποδειξεων γιαυτο το λεω ) τοτε εχεις απολυτο δικιο.

Αποψη μου ειναι πως αν εδειχνες το email της CoolerMaster NL θα ηταν διαφωτιστικο για ολους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Δεν θα απαντούσα, αλλά στέκομαι σε αυτό εδώ που με έκανε να τρελαθώ όταν το διάβασα . .

Απαιτώ να ζητήσετε δημόσια συγγνώμη για την αμαύρωση του ονόματός μου, που έχω καταφέρει να κάνω με πολύ κόπο αν αναλογιστούμε τα Ελληνικά δεδομένα!(Δείτε αριθμό reviews thelab στα 5 χρόνια, δείτε αριθμό reviews που έκανα σε λίγους μήνες...)

Μεγάλε εκτός τόπου και χρόνου Μιχαλάρα, άιντε πήγαινε και κατούρα παραπέρα ρε φίλε και άσε τους άλλους να σε κρίνουν.

Όπως λές και εσύ για τα Ελληνικά δεδομένα, πρέπει να έχεις την μεγαλύτερη ιδέα για τον εαυτό σου και να την έχεις κάνει τόση πολύ πιο γρήγορα απο κάθε άλλον, για τα ελληνικά δεδομένα μιλάω πάντα έτσι?

Τα review σου είναι χάλια, τραβάς φωτογραφίες με κινητό σε ανάλυση 150 x 112.5 , βαριέσαι να γράψεις κέιμενο, η μεθοδολογία που τα κάνεις είναι πέρα για πέρα μπακαλίστικη και φαίνεται πώς ψάχνεις τον γρηγορότερο τρόπο να τα κάνεις όπως να 'ναι και να τελειώνεις, παρά να βάζεις λεπτομέριες.

Με λίγα λόγια, μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα.

Ξέρεις τι χαλάει τους reviewer και τους κάνει στην άκρη απο μόνο του?

Το να είναι κάποιος greedy. Με τα 100 και 200 και 300€ δείγμα που θα καβατζώσεις δεν θα σωθείς, ούτε εσύ ούτε κανένας. Ίσα ίσα που θα σε κάνει να μην αγαπάς αυτό που κάνεις και να το κάνεις μόνο για τα λεφτά.

Σε περίπτωση που θες να με βρίσεις, vasilis361@hotmail.com .

Τα σέβη μου ώ τεράστιε Review-Air ! Το R με κεφαλάιο.

Link to comment
Share on other sites

Gorillakos, AN7, και λοιποί

το τι κάνει ο καθένας στο site του, το πως το διαφημίζει, πόσα reviews και πως τα κάνει, είναι δική του δουλειά. Αν σε ενδιαφέρει μία κοινότητα κάνεις τα σχόλιά σου εκεί ώστε να την βελτιώσεις. Αν δεν σε ενδιαφέρει, μάλλον εκτίθεσαι αν τα σχολιάσεις αλλού.

Είναι βολικό για ορισμένους να "φορτώσουν" το συγκεκριμένο συμβάν σε κόντρα μεταξύ sites, ώστε να περάσει στα ψιλά το τι ακριβώς συνέβει και γιατί μας οδήγησε σε αυτή την απόφαση.

Αποφασίσαμε να διακόψουμε την πρόσβαση του συγκεκριμένου χρήστη διότι οι πράξεις του κρύβουν δόλο και έλλειψη σεβασμού προς τα μέλη του thelab.gr.

Προσωπικά, περισσότερο με ενόχλησε το γεγονός των παρουσιάσεων τα οποία αντικαταστάθηκαν με links παρά το συμβάν με την εταιρία hardware.

Αποδείξεις όμως έχουμε και για τα δύο.

Αυτά τα ολίγα από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

καλά οι reviewers πώς την έχουν δεί? :hehe:

άντε να είναι 5 τα άτομα που κάνουν σωστή δουλειά

το θέμα έπρεπε να συζητηθεί σε προσωπικό επίπεδο με αποδείξεις

τώρα έχετε καταφέρει και οι δύο πλευρές να έχετε άδικο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, για να ξεκαθαρίσω την θέση μου, δεν αναφέρομαι σε κανένα site και δεν έχω πρόβλημα με κανένα site, ίσα ίσα.

Αναφέρομαι μεμονομένα στον michallis2001 και πιο ειδικά σε αυτά που γράφει.

Πάω πίσω στην δουλεια πάλι εγώ :dirol:

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνετε να είμαστε εμείς οι τρελοί και αυτός ο λογικός.

για να πήρε τετια απόφαση η ΔΟ του thelab κάτι θα ξέρει παραπάνω. και για να σε κατακρινουνε τόσα άτομα κάτι δεν θα κάνεις καλά.

οπότε λιξτο εδώ το θέμα γιατί δεν έχεις καμία μα καμία ιδέα.

:lock:

Link to comment
Share on other sites

επίσης επειδή μερικοί νέοι δε ξέρουν πόσο μεγάλο όνομα έχει ο Mιχάλης, παρόλλο που'ναι banned καλό είναι να διορθωθεί το font στο nick του και να γραφτεί με μεγάλα 72άρια...

καλό θα είναι στη ζωή μας να ξέρουμε πότε να σταματάμε την τρελίτσα και να μην παίζουμε με τις λέξεις για να αποδείξουμε κάτι, όταν τα γεγονότα μας καίνε...

προσωπικά πιο πολύ στέκομαι στην εικόνα μας προς τα έξω με τα σχόλια που ξέρω ότι γίνονται για την κοινότητά μας και τους "reviewer" μας... καλά τα samples καλά όλα αλλά πρώτα χειροκροτώ τις προσπάθειες χρηστών/reviewer/admin που αποδεικνύουν το μεράκι τους κ τη ενημερωτική διάθεση κάνοντας παρουσιάσεις με πράγματα που πρώτα απ΄ολα αγοράζουν και όχι μόνο από αυτά που μοιράζουν διάφορες εταιρίες (άλλες με το κιλό για ευνόητους λόγους) κ άλλες πιο συγκρατημένα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβασα τα περισσοτερα ποστ εκτος απο ορισμενα απο το team του lab...

Για το λινκ που εγινε edit ειπα και στην πρωτη σελιδα οτι το χρεωνομαστε ως foroum.

Για το θεμα που λετε με τα review πρεπει να πω οτι οσα δειγματα πειραμε ως φορουμ τα εχουμε παρει ως cpusers και η κουτα λεει πανω προς cpusers...

Αυτο δεν εχει το δικαιωμα να το αμφισβητησει κανεις...

Τωρα πως πηρε το καλοκαιρι ο Μιχαλης Πριν ερθει στο site δεν το γνωριζω αλλα απο οτι μου λεει δεν τα πηρε για το Lab αλλα για να τα ποσταρει και στο Lab...

Αυτο που ξερω ειναι οτι αλλο spiderdim αλλο cpusers... Το οτι εγω πχ ειμαι ασχημος δεν σημαινει οτι ειναι ασχημο και το site... Καταλαβαινετε τι εννοω...

Και παρακαλω ατομα που δεν γνωριζουν τι εγινε να μην μιλανε γιατι δεν ξερουν...

Link to comment
Share on other sites

Και παρακαλω ατομα που δεν γνωριζουν τι εγινε να μην μιλανε γιατι δεν ξερουν...

δημόσια συζήτηση είναι

άρα δίνει το δικαίωμα στον καθένα να σχολιάζει όσα γράφονται

το μόνο που ξέρω σίγουρα και αυτό είναι το μετά-3μηνών-edit δείχνει ξεφτίλα

τα υπόλοιπα δε τα ξέρω και δε με ενδιαφέρουν

ας κλειδώσει λοιπόν αφού κανείς δεν ποστάρει αποδείξεις, είτε γιατί δεν επιτρέπεται είτε γιατί δεν τον συμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πως πηρε το καλοκαιρι ο Μιχαλης Πριν ερθει στο site δεν το γνωριζω αλλα απο οτι μου λεει δεν τα πηρε για το Lab αλλα για να τα ποσταρει και στο Lab...

Δημήτρη, φυσικά και δεν έχουμε κάτι με το CPUsers. Δεν ξέρω πως είναι οι υπόλοιποι, μαζί σου που έχουμε μιλήσει 2-3 φορές, έχω θετικές εντυπώσεις.

Αλλά λες ότι ήρθε σε σας πριν από 6 μήνες, τα reviews είναι 6 μηνών τα 2 και το τελευταίο 4 μηνών. Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις ότι χρονικά έιμαστε μέσα σε μία λεπτή γραμμή, που το πριν και το μετά δεν έχουν και τόση σημασία. Το πότε έγινε και για ποιον σκοπό, αυτός το ξέρει, ίσως και εσείς. Εμείς όχι, αλλά ξέρουμε ότι έγινε.

Και εφ'όσων έγινε το κατακρίνουμε κάθετα. Και κάπου εδώ μπορεί να τελειώσει αυτό το θέμα.

Ακούστηκαν πολλές απόψεις, θα αφήσω να ακουστούν μερικές ακόμα βέβαια. Το θέμα παραμένει το ίδιο, κάποιος μπήκε σε άλλο χώρο χρησιμοποιώντας το δικό μας όνομα (το "και το δικό μας" δεν έχει διαφορά).

Όποιος έχει απορία/παράπονα ή κάτι να προσθέσει τα emails μας πάντα ανοιχτά είναι: webmaster@thelab.gr

Link to comment
Share on other sites

μια απορεια..

χωρις να εχω διαβασει ολα μα ολα τα ποστς..

απο οτι κτλβα ο χρηστης μιχαλης ζητησε δειγματα απο εταιρια για να κανει μια παρουσιαση στο ονομα του thelab.

και ενα απο τα 2 λαθη του ηταν αυτο.

αν τα παραπανω ειναι σωστα αναρωτιεμαι..γτ η ΔΟ δν διαμαρτυρηθηκε τουλαχιστον,τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Από τότε "βρώμαγε" -> http://thelab.gr/showpost.php?p=780643 ποστ 19 και κάτω (dubber, tifozif1, Hayanusa, Gorillakos)

Σε ερώτηση του tifozif1 :

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο tifozif1

EDIT: @mihalis2001gr : Χρησιμοποίησες το όνομα "TheLab.gr" για να πάρεις την ψήκτρα από την CoolerMaster ?

Μόνο στην περίπτωση αυτή (γι' αυτό και ρώτησα) θα υπήρχε κάτι μεμπτό. Μου έκανε εντύπωση το post του dubber.

όπου ρωτάει αν, γενίκα, χρησιμοποίησε το όνομα TheLab.gr και η απάντηση του (που μάλλον είναι ψευδής όπως αναφέρει στο thread αυτό η Δ.Ο TheLab.gr) είναι :
Παιδιά δε χρησιμοποιήσα το όνομα του thelab.gr, σοβαρευτείτε.Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, δε γίνεται να λέω ότι θέλω χωρίς άδεια.Τα δείγματα δόθηκαν σε μένα με το όνομα μου.

Εν τέλει αντί να ενθαρύνετε τέτοιες κινήσεις κάνετε και παρατηρήσεις.

Θα μπορούσες να με ρωτήσεις μέσω πμ όμορφα και ωραία

Στο καλό Mihalis2001gr

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι δεν θα έπρεπε να δημοσιοποιηθεί από την Δ.Ο σαν θέμα η αποπομπή του εν λόγω μέλους, και να υπάρχει το περιθώριο συζητήσεων, μια απλή αναφορά με τα απαραίτητα αποδεικτικά στοιχεία της αποπομπής αυτό ναι, και να κλήση εκεί.

Στην προκειμένη περίπτωση θα έπρεπε να δοθεί βήμα στον Mihalis2001gr να ανταπαντήσει-δικαιολογηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίοι είστε.. ΚΑΙ κατηγορείτε χωρίς να ποστάρετε τα emails να δούμε ΠΟΙΟΣ λέει τελικά αλήθεια, και ΔΕΝ τον αφήνετε να απαντήσει στις κατηγορίες που εξαπολύετε... Μπραβο παιδιά, έτσι κερδίζει η.. δικαιοσύνη!

Αν λέω μπούρδες, τότε βγάλτε στη δημοσιότητα τα emails να λυθεί το θέμα και στην τελική να αποδείξετε ότι δεν λέτε λόγια.

@Gorillakos: Καλά, ποιος νομίζεις ότι είσαι και λές σε άλλο άτομο "Κατούρα παραπέρα"; Δεν νομίζεις ότι ξεπέρασες κάθε όριο ευπρέπειας;

Αναρωτιέμαι, αν το έλεγα εγώ σε κανά admin εδώ μέσα θα πέρναγε στα "ψιλά"; Έλεος με το ζωολογικό κήπο πια! Όλο σου το post είναι ένα παραλήρημα. Και το θεωρείς μαγκιά να κράζεις δημόσια, κάποιον που δεν μπορεί να σου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι φάουλ πάλι Mr. Candyman... το κατούρα παραπέρα (όπως καταλαβαίνω εγώ) πήγαινε σ'αυτό : Απαιτώ να ζητήσετε δημόσια συγγνώμη για την αμαύρωση του ονόματός μου, που έχω καταφέρει να κάνω με πολύ κόπο αν αναλογιστούμε τα Ελληνικά δεδομένα!(Δείτε αριθμό reviews thelab στα 5 χρόνια, δείτε αριθμό reviews που έκανα σε λίγους μήνες...)

Και το εξηγεί και μιά χαρα : Μεγάλε εκτός τόπου και χρόνου Μιχαλάρα, άιντε πήγαινε και κατούρα παραπέρα ρε φίλε και άσε τους άλλους να σε κρίνουν.

Όπως λές και εσύ για τα Ελληνικά δεδομένα, πρέπει να έχεις την μεγαλύτερη ιδέα για τον εαυτό σου και να την έχεις κάνει τόση πολύ πιο γρήγορα απο κάθε άλλον, για τα ελληνικά δεδομένα μιλάω πάντα έτσι?

Τα review σου είναι χάλια, τραβάς φωτογραφίες με κινητό σε ανάλυση 150 x 112.5 , βαριέσαι να γράψεις κέιμενο, η μεθοδολογία που τα κάνεις είναι πέρα για πέρα μπακαλίστικη και φαίνεται πώς ψάχνεις τον γρηγορότερο τρόπο να τα κάνεις όπως να 'ναι και να τελειώνεις, παρά να βάζεις λεπτομέριες.

Με λίγα λόγια, μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα εξακριβώσεις ωρέ Δημοκράτη αν το email είναι αυθεντικό ή όχι με το να το ποστάρω εδώ?

To email εστάλει στο account του webmaster και το έχουμε επιβεβαιώσει όλοι οι admins που έχουμε πρόσβαση στο mailbox.

Τα threads που έγιναν edit, μπορείτε να τα δείτε στο 1ο post.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι φάουλ πάλι Mr. Candyman... το κατούρα παραπέρα (όπως καταλαβαίνω εγώ) πήγαινε σ'αυτό : Απαιτώ να ζητήσετε δημόσια συγγνώμη για την αμαύρωση του ονόματός μου, που έχω καταφέρει να κάνω με πολύ κόπο αν αναλογιστούμε τα Ελληνικά δεδομένα!(Δείτε αριθμό reviews thelab στα 5 χρόνια, δείτε αριθμό reviews που έκανα σε λίγους μήνες...)

Άντε κατούρα παραπέρα !!!

Υ.Γ. Πως το εξέλαβες τώρα; Είδες που δεν είναι τόσο απλό;

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ έγινε?......Πλακώσανε όλοι και ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του.......

Δώστε τα e-mails που στάλθηκαν απ΄τις εταιρίες στον εν'λόγω χρήστη ΚΑΙ ο χρήστης, στο λαό να τελειώνουμε.....

@Candyman: Μη μιλάς σε παρακαλώ έτσι για το Gorillako γιατί είναι φίλος μου..... :cool:

EDIT:

Και πως θα εξακριβώσεις ωρέ Δημοκράτη αν το email είναι αυθεντικό ή όχι με το να το ποστάρω εδώ?

To email εστάλει στο account του webmaster και το έχουμε επιβεβαιώσει όλοι οι admins που έχουμε πρόσβαση στο mailbox.

Τα threads που έγιναν edit, μπορείτε να τα δείτε στο 1ο post.

Τέλος........ :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.