Jump to content



Απομάκρυνση χρήστη Mihalis2001gr


TheLab

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply
Όμως δεν ξέρω γιατί θεωρείτε ότι είναι προσβολή για το thelab.gr η προβολή ενός άλλου site όπως cpusers?

Το αρχικό post το διάβασες; Για στείλε ένα email εσύ ως "Άρης_Τζ" στην Coolermaster και πες τους ότι θες ένα κουτί και κανα-δυο ψύκτρες για "review" και πες μου τι θα σου απαντήσουνε :)

Το παλικάρι έκανε τις λαμόγιες του (έπαιρνε hardware "για το TheLab") από Αύγουστο 2008 εώς και Οκτώβριο 2008, τον Δεκέμβριο τα παιδιά στο cpusers αποφάσησαν για τον Α ή Β λόγο ότι χρειάζονται την ποιότητα του χαρακτήρα του στην Διοικητική Ομάδα τους και τον Ιανουάριο έβγαλε τα reviews από τον χώρο που βρισκόντουσαν για μήνες και τα αντικατέστησε με συνδέσμους προς το site τους.

Αλλά αφού λέει ο spiderdim ότι όλα είναι καλά και να προχωρήσουμε, εντάξει τότε δεν τρέχει κάστανο.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα το αρχικό post και για αυτό έκανα την παρέμβαση μου..

Καταλαβαίνω επίσης επίσης τους όρους συμμετοχής στο thelab.gr και ότι ο στόχος δεν είναι να αποκομίσει κάποιος όφελος και να το εκμεταλλευτεί αλλού.

Ακόμα και στην πνευματική εργασία υπάρχει η αρχή της προστασίας που απαγορεύει

την αναδιατύπωση χωρίς την συγκατάθεση του συγγραφέα..

Πριν λίγο είδα το cpusers site και ειλικρινά το layout είναι σχεδόν πανομοιότυπο με thelab.gr!

Τέλως ζητώ το μέλος που τον αφορά να καταθέσει την δικιά του άποψη και όχι οι άλλοι χρήστες-ιδιοκτήτες cpusers..

μαλλον δεν καταλαβες τι εγινε

Αρχικά δεν το κατάλαβα αλλά μετά την παρέμβαση astrolab έγινε αντιληπτό..

Εσύ όμως δεν σχολίασες κάτι επί του θέματος..!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που διευκρινιζω ειναι οτι ενα λαθος που εκανε ενα ατομο πριν 6 μηνες δεν σημαινει οτι συνεχισε να το κανει.

η αλλαγή των ποστ έγινε 03/01/2009

Όχι απλά το έκανε πριν 6 μήνες or so αλλά το χόντρινε και πριν 1 μηνα.

Και για να καταλάβεις τι γίνεται στο σκηνικό,απλά διάβασε την υπογραφή μου.

Είμαστε απλά απαράδεκτοι και ξεφτιλιζόμαστε......

Link to comment
Share on other sites

Άκη έχεις δίκιο ότι οι πράξεις αυτές είναι λάθος.Αλλά δεν νομλιζω ότι το site πρέπει να την πληρώσει.

Όταν έχεις ένα σάπιο μήλο στην σακούλα δεν την πετάς όλη αλλά μόνο το μήλο.

εγώ δεν αναφέρθηκα καθόλου στο site.

Για τις πράξεις του κυρίου μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε λίγο βρε Michael, γιατί εγώ νομίζω πως υπάρχει ένα μπέρδεμα. Το TheLab σου λέει:

Τα θέματα είναι δύο:

1. χρησιμοποίησε το όνομα thelab.gr χωρίς εξουσιοδότηση από τους ιδιοκτήτες του

2. Εσκεμμένα έσβησε το περιεχόμενο της παρουσίασής του εδώ και έβαλε σύνδεσμο προς τρίτο δικτυακό τόπο (hint: δεν μας νοιάζει ποιος είναι) με σκοπό να κερδίσει επισκέψεις.

Εσύ λες:

Ουδέποτε δεν πήρα δείγματα για το thelab.gr, και μιλάω με αποδείξεις και όχι με αερολογίες.

Είμαι στη διάθεση σας με στοιχεία, οτι ουδέποτε έκανα χρήση του ονόματος του thelab παρά μόνο ως απλό μέλος.

Εδώ βλέπω ότι όντως λες πως δεν πήρες δείγματα για το thelab.gr (προφανώς, ποτέ δεν ήσουν Newsposter/Editor/Moderator/Reviewer), αλλά λες ότι έκανες χρήση του ονόματος της ιστοσελίδας ως απλό μέλος. Μήπως αυτό είναι που πείραξε εν τέλει τη Δ.Ο.? Μήπως πήγες στις διάφορες επαφές σου και είπες ότι δώστε μου δείγματα να τα κάνω Review και να τα ποστάρω στο thelab.gr? Ίσως αυτό το γεγονός, μιας και επίσημος Reviewer δεν ήσουν, να είναι και ο λόγος που η Δ.Ο. λέει: "χρησιμοποίησε το όνομα thelab.gr χωρίς εξουσιοδότηση από τους ιδιοκτήτες του".

Απαιτώ να ζητήσετε δημόσια συγγνώμη για την αμαύρωση του ονόματός μου, που έχω καταφέρει να κάνω με πολύ κόπο.

Παντελώς άσχετο με το θέμα μας, αλλά μην καβαλάς καλάμι. Το ότι κάνεις μια προσπάθεια εδώ και ένα Χ διάστημα είναι απόλυτα σεβαστό και θεμιτό, το αν είναι καλή ώστε να δημιουργήσει ένα όνομα σεβαστό στο Διαδίκτυο, άσε να το κρίνουν άλλοι :) Στο λέω εντελώς φιλικά, υπάρχει αρκετός χώρος για βελτίωση ακόμα και πιστεύω πως και ο ίδιος το αντιλαμβάνεσαι.

Παραδέχομαι οτι έβαλα λινκς στα review, πράγμα που είναι δικαίωμα μου διότι η κάθε δημοσίευση αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία του συγγραφέα!.

Όσο για αυτό, μπορεί να είναι δικαίωμα όλων μας να κάνουμε ότι θέλουμε με την πνευματική μας ιδιοκτησία, αλλά είναι και λίγο άσχημο εδώ που τα λέμε.

Σκέψου να έπαιρνα όλες τις ειδήσεις μου από το lab και να τις έκανα copy paste στο box, σβήνοντάς τες κιόλας και αφήνοντας ένα ξερό link - θα ήταν κάτι ανήκουστο. Βέβαια, εσύ σαν απλό μέλος θεωρητικά κάνεις ότι θέλεις, πρακτικά όμως και ηθικά, εγώ το βρίσκω λίγο λάθος το ότι έγινε......:...:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει όπως λέει τέτοια e-mail, γιατί απλά δεν τα βάζει να τα δούμε; Είναι πολύ απλό και τελειώνει το θέμα αν λέει αλήθεια.

Επειδή όμως αναφέρει κάτι για αμαύρωση του ονόματος κλπ, εγώ έχω να πω ότι σαν απλός χρήστης, πέραν του ότι δε βλέπω κάποιο μεγάλο όνομα όπως λέει, από τη στιγμή που γράφει στο τόπικ της παρουσίασης πως

"Εξάλλου όλοι μια παρέα είμαστε και θέλουμε το καλύτερο για το thelab"

και εν τέλει ακυρώνει την παρουσίαση, από μόνος του έχει χαλάσει το όνομα που λέει ότι είχε ως reviewer, χωρίς τη συνδρομή κανενός. Προσωπικά το βλέπω σαν να με κοροϊδεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παραδέχομαι οτι έβαλα λινκς στα review, πράγμα που είναι δικαίωμα μου διότι η κάθε δημοσίευση αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία του συγγραφέα!.

Τι σχέση έχει αυτό; Παραβιάστηκε πουθενά η πνευματική σου ιδιοκτησία; Από την άλλη, δεν έχεις δικαίωμα να διαφημίζεις το site σου. Κρίμα, γιατί εκθέτεις ένα ολόκληρο site που δεν έφταιγε σε τίποτα.

Για την αμαύρωση του ονόματός σου που με πολύ κόπο έφτιαξες, μόνο να γελάσω μπορώ.

Αν κινηθείς δικαστικά, καλή τύχη. Θα την χρειαστείς. Υπόψη ότι αν όντως έχεις χρησιμοποιήσει το όνομα του thelab, θεωρείται απάτη και είναι πολύ πιο βαριά από την συκοφαντική δυσφήμιση που πας να διεκδικήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω μια μεγάλη αποροία..

Άμα βγει κάποιος και πει οτι είναι μέλος του thelab είναι κακό πρέπει να ζητήσει ειδική άδεια ??

Εδώ βλέπω ότι όντως λες πως δεν πήρες δείγματα για το thelab.gr (προφανώς, ποτέ δεν ήσουν Newsposter/Editor/Moderator/Reviewer), αλλά λες ότι έκανες χρήση του ονόματος της ιστοσελίδας ως απλό μέλος. Μήπως αυτό είναι που πείραξε εν τέλει τη Δ.Ο.? Μήπως πήγες στις διάφορες επαφές σου και είπες ότι δώστε μου δείγματα να τα κάνω Review και να τα ποστάρω στο thelab.gr? Ίσως αυτό το γεγονός, μιας και επίσημος Reviewer δεν ήσουν, να είναι και ο λόγος που η Δ.Ο. λέει: "χρησιμοποίησε το όνομα thelab.gr χωρίς εξουσιοδότηση από τους ιδιοκτήτες του".

Απο ποτε ειναι παρανομο να αναφερεσαι σε ποιο site θα κανεις το review με τα πραγματα που σου εστειλε η ταδε εταρεια στο ονομα ΣΟΥ και επειδη τα ζητισες ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ με το ονομα σου και οχι σαν εκπροσωπος καποιου site.

Αμα ειναι το thelab να βαλει στους ορους απαγορευεται να λετε ακομα και το ονομα του site εκτος απο την περιπτωση να μας φερετε επισκεπτες..

Omg dld..

Και στην τελικη οι παρουσιασεις ειναι στο section review απο μελη και δεν με απασχολει και πως λεγεται γιατι με το συγκεκριμενο site δεν ασχολουμαι..

Όσο για αυτό, μπορεί να είναι δικαίωμα όλων μας να κάνουμε ότι θέλουμε με την πνευματική μας ιδιοκτησία, αλλά είναι και λίγο άσχημο εδώ που τα λέμε.

Δικια του ιδιοκτησια ειναι κανεις δεν μπορει να σχολιασει τι θα κανει με αυτην..

Το αρχικό post το διάβασες; Για στείλε ένα email εσύ ως "Άρης_Τζ" στην Coolermaster και πες τους ότι θες ένα κουτί και κανα-δυο ψύκτρες για "review" και πες μου τι θα σου απαντήσουνε

Το παλικάρι έκανε τις λαμόγιες του (έπαιρνε hardware "για το TheLab") από Αύγουστο 2008 εώς και Οκτώβριο 2008, τον Δεκέμβριο τα παιδιά στο cpusers αποφάσησαν για τον Α ή Β λόγο ότι χρειάζονται την ποιότητα του χαρακτήρα του στην Διοικητική Ομάδα τους και τον Ιανουάριο έβγαλε τα reviews από τον χώρο που βρισκόντουσαν για μήνες και τα αντικατέστησε με συνδέσμους προς το site τους.

Αγαπητε moderaton Chosen(λιγο ψωνιστικο nick να το ξερεις) προσπαθησες να παρεις καποια πραγματα μονος σου η απλα το υποθετεις..γιατι αμα το υποθετεις απλα εχω βλεπω ενα site που τα ατομα στα οποια στηριζεται δεν ξερουν τι τους γινεται..γιατι ο mihalis2001gr τα εχει παρει στο ονομα του τα samples και δεν πηρε τα ... του..

Οποίος εχει προβλημα με αυτο το πραγμα ασ βγει και ας το πει ξεκαθαρα και μην καθεται να λεει οτι τα πηρε στο ονομα του site...και αλλωστε απο το γεγονος οτι τον ριξατε BAN ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ TO ΤHREAD δειχνει οτι δεν θελατε να ακουστει η αλλη πλευρα γιατι προφανως δεν σας βολευε και βολευει..

Ελπιζω να μην σας χαλασα τα σχεδια...Φιλικα...(ποιον κοροϊδευς τωρα) Ravisher34

Link to comment
Share on other sites

:D Lol! Δεν περίμενα να γελάσω πριν την τρίτη σελίδα :D

Ravisher34 εγώ έχω πρόβλημα με αυτό το πράγμα και το λέω ξεκάθαρα. Μόνο που δεν έχω καταλάβει για ποιο πράγμα λες! :D

Αυτό για τα σχέδια, ασχολίαστο...!

Δικια του ιδιοκτησια ειναι κανεις δεν μπορει να σχολιασει τι θα κανει με αυτην..

Σ'αυτό έχεις άδικο. Όταν είσαι σε ένα φόρουμ και κάνεις μια παρουσίαση και οι χρήστες χρησιμοποιούν τον χρόνο τους για να ρωτήσουν και για να συζητήσουν τα αποτελέσματα και για να δώσουν συγχαρητήρια, δεν πας και αφαιρείς την παρουσίαση. Είναι τουλάχιστον προσβλητικό για όσους έκατσαν και τη διάβασαν και δίνει κάθε δικαίωμα για σχολιασμό, προφανώς αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό; Παραβιάστηκε πουθενά η πνευματική σου ιδιοκτησία; Από την άλλη, δεν έχεις δικαίωμα να διαφημίζεις το site σου. Κρίμα, γιατί εκθέτεις ένα ολόκληρο site που δεν έφταιγε σε τίποτα.

Για την αμαύρωση του ονόματός σου που με πολύ κόπο έφτιαξες, μόνο να γελάσω μπορώ.

Αν κινηθείς δικαστικά, καλή τύχη. Θα την χρειαστείς. Υπόψη ότι αν όντως έχεις χρησιμοποιήσει το όνομα του thelab, θεωρείται απάτη και είναι πολύ πιο βαριά από την συκοφαντική δυσφήμιση που πας να διεκδικήσεις.

ok το μονο που μπορω να κανω και εγω ειναι να γελασω μαζι σου...

Δεν το διαφημισε απλα εβαλε τα link παρανομο ειναι?? φοβηθηκατε μηπως μπηκανε χρηστες σας??ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ REVIEW META..

ολα ειναι θεμα ανταγωνισμου σε αυτην τη ζωη..

Προφανως για να λεμε οτι πραγματα εχουν ζητηθει στο ονομα ΤΟΥ( να στο βαλω και με bold να το βλεπεις???)

δεν χρησιμοποιηθηκε το ονομα του site για να παρει τα Samples.. Αρα μιλαμε για συκοφαντική δυσφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Ravisher34, μέχρι τώρα δεν έχετε αποδείξει τίποτα από αυτά που λέτε κι εσύ και ο φίλος σου. Πριν αρχίσεις να εκτοξεύεις κατηγορίες, απέδειξε τα πρώτα. Και τα στοιχεία μέχρι τώρα κλίνουν προς τη μεριά του thelab. ;)

edit: Ναι, το link είναι παράνομο γιατί είναι διαφήμιση = spam = αντίθετο προς τους κανονισμούς του site. Αλλά και η φασαρία έγινε γιατί έσβησε το review από το thelab πιστεύω, όχι γιατί πρόσθεσε το link ;)

ΥΓ. το thread πάει για epic. :D

Link to comment
Share on other sites

τα σημεία είναι 2.

το πρώτο είναι αποκλειστικά δική του ευθύνη.το δεύτερο είναι ίσως και προχειρότητα από τη μερία της Coolermaster.

Οπότε:

1)λάθος που έκανε edit τις παρουσιάσεις με link του cpusers.

(το παραδέχθηκε κατόπιν εορτής ενώ πρώτα έπρεπε να ζητήσει άδεια εάν μπορεί να βάλει τα λινκ)

2)εάν στα email αποδειχθεί οτί πήρε τα δείγματα επικαλούμενος παρουσίαση στο TheLab.gr ως newsposter/editor/reviewer το αφήνω ασχολίαστο.

εάν αποδειχθεί οτι κατάφερε να του στείλουν τα δείγματα δίχως να αναφερθεί εάν θα τα κάνει παρουσίαση ως απλό μέλος ή ως κάτι άλλο τότε εδώ δεν υφίσταται κάτι το μεμπτό.

Link to comment
Share on other sites

:D Lol! Δεν περίμενα να γελάσω πριν την τρίτη σελίδα :D

Ravisher34 εγώ έχω πρόβλημα με αυτό το πράγμα και το λέω ξεκάθαρα. Μόνο που δεν έχω καταλάβει για ποιο πράγμα λες! :D

Αυτό για τα σχέδια, ασχολίαστο...!

τι δεν καταλαβες πες το..το βασικο το καταλαβες η το παιζεις χαζουλης????

οτι αυτο που ισχυριζεται αυτο το site...δεν στεκει η κατηγορια..γιατι δεν τα πηρε στο ονομα του site..ουτε ειπε ποτε μελος της ομαδας για review sto thelab...

Τωρα ή δεν καταλαβαινεις ή το παίζεις χαζος σωστα???

Και δεν ξερεις ποιος ειμαι για να γελασεις μαζι μου...

2)εάν στα email αποδειχθεί οτί πήρε τα δείγματα επικαλούμενος παρουσίαση στο TheLab.gr ως newsposter/editor/reviewer το αφήνω ασχολίαστο.

εάν αποδειχθεί οτι κατάφερε να του στείλουν τα δείγματα δίχως να αναφερθεί εάν θα τα κάνει παρουσίαση ως απλό μέλος ή ως κάτι άλλο τότε εδώ δεν υφίσταται κάτι το μεμπτό.

Συμφωνω για αυτο και και δεν εχουμε κανενα προβλημα...επικοιωνησε το συγκεκριμενο site με το χρηστη για να δει τι εχει συμβει η απλα τραβηξε ban και τωρα τον ξεφτιλιζει χωρις να μην μπορει να πει την γνωμη του...

οσο για το 1ο δεν με νοιαζει τι λεει αυτο το site γιατι το θεωρω γελοιο και τα review ηταν του mihalis2001gr οτι θελει τα κανει....

Omg δλδ εχετε ενα site και νομιζετε οτι κατι κανετε και βγαινει ο καθε ανεγκεφαλος και μιλαει στην συγκεκριμενη περιπτωση που δεν ξερει τι εχει συμβει

Link to comment
Share on other sites

Ravisher34, μέχρι τώρα δεν έχετε αποδείξει τίποτα από αυτά που λέτε κι εσύ και ο φίλος σου. Πριν αρχίσεις να εκτοξεύεις κατηγορίες, απέδειξε τα πρώτα. Και τα στοιχεία μέχρι τώρα κλίνουν προς τη μεριά του thelab.

Πιστευω και το site το εκανε αλλα αυτο δεν το κατηγορειτε ποτε...απλα banarei οποιον γουσταρει γιατι δεν του αρεσει η κανει καλυτερη δουλεια..

wtf...δεν περιμενα κατι καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.