Jump to content



Samsung MLC/SLC thread


Recommended Posts

Τελικά πήρε κανείς τον Samsung τον MLC ?

Λέτε να είναι κομπλέ ?

Δεν καταλαβαίνεις διαφορά από όσο διάβασα σε άλλο forum. Το μόνο θέμα τελικά είναι μάλλον η καλύτερη αξιοπιστία και λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα των SLC.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τον παραγγειλα εγω με την βοηθεια ενος αλλου μελους του φορουμ.οταν τον εχω στα χερια μου θα ποσταρω εντυπωσεις .

Και κατι αλλο παιδια οταν με το καλο ερθει δεν παιζει προβλημα να του περασω κατευθειαν το λειτουργικο που εχω σε image dia μεσου acronis .Δεν χρειαζεται clean install απο αρχη δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνεις διαφορά από όσο διάβασα σε άλλο forum. Το μόνο θέμα τελικά είναι μάλλον η καλύτερη αξιοπιστία και λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα των SLC.

To θέμα είναι πως ψήθηκα για ένα spare μηχάνημα που έχω για 2xSamsung σε Raid-0....το μηχάνημα αυτό έχει 2x160 Seagate 7200.10 αντίστοιχα....λογικά θα δώ αρκετή διαφορά...το σκέφτομαι ακόμη όμως λόγω του MLC της φάσης....

Για το κύριό μου, θα περιμένω κάτι σε SLC σε Ιntel ή κάποια αντίστοιχη υλοποίηση...και σε καλύτερη φάση τιμών...

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο παιδια οταν με το καλο ερθει δεν παιζει προβλημα να του περασω κατευθειαν το λειτουργικο που εχω σε image dia μεσου acronis .Δεν χρειαζεται clean install απο αρχη δηλαδη?

Μια χαρα κλωνοι γινονται με το Αcronis

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν αξίζουν 2x64άρηδες MLC για RAID 0; Με τον 5000AAKS είμαι :nerd:
Αν λές για τους Samsung ΜLC, τότε φαντάσου τις επιδόσεις του Intel X25-M στο μισό κόστος και με 50% περισσότερη χωριτικότητα. Μια χαρά είναι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν για λειτουργικό χρειάζεσαι 120 GB και βάλε, τότε ναι (τουλάχιστον εγώ).

Κι τη Ferrari θα τη πάρεις μια βόλτα για να βγείς, αλλά το Audi A8 ή κάποιο Jeep θα το έχεις για ταξίδι!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί παραπονιέστε για τα γίγα?

Έκανα τη μλκία και πήρα μόνο έναν SLC

Ωραία, έκατσα και έκοψα το dvd των Vista x64 Business στα 1,5gb.

Αυτή τη στιγμή έχω εγκατεστημένα τα παρακάτω,

Counter Strike 1+ Gb

Adobe Photoshop CS4

Microsoft Office 2007

Acronis True Image

PcMark 05

και ένα σωρό άλλες μλκίτσες

msn, google earth, nod32, cleaner, imgburn, infrarecorder, nikon viewNx, winrar, foxit reader, justvoip, yahoo widgets....

και πολλάααα άλλα

και έχω ακόμα 43 γίγα ελεύθερα.

Εντάξει, το FSX+REX addon τα έβαλα σε δεύτερο σκληρό (έρχεται ο MLC να τον αντικαταστήσει. Αλλά αυτά είναι 20γίγα και το παιχνιδάκι το ανοίγω 1-2 φορές το μήνα.

Τί τρέχεται και χρειάζεστε τόσο χώρο?

Τον υπάρχον δίσκο θα τον πετάξετε?

ΥΓ. Και με τη Ferrari πας ταξίδι ;) Απλά κοστίζει παραπάνω και τα έξτρα που θα χρειαστείς (βαλίτσες - FSX στην περίπτωσή μου) θα τα περιμένεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο καθένας εδώ μου έχει βάλει το Photoshop CS4 για να κάνει crop και white balance το πολύ. Και επίσης, Office 2007 με όοοολα τα προγράμματα που ποτέ δεν θα χρησιμοποιήσει κανεις (OneNote κλπ), Nero 9 με ότι άλλο έχει και δεν συμμαζεύεται. Αυτή τη στιγμή έχω 20GB σε Vista x64 εδώ και μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά ούτε PS4 έχω, ούτε office 2007. Είμαι με ps3, office 2003, nero 7, autodesk inventor, autocad, 2 παιχνιδάκια και μερικά gadgets για vista και είμαι στα 50 GB από μόνα τους!

Βάλε και ένα σωρό άλλα προγραμματάκια, που χρησιμοποιούνται καθημερινά...

Link to comment
Share on other sites

αφού είμαστε offtopic δε το συνεχίζω

δικαιολογίες βρίσκουμε πολλές αν μας έχει κάτσει κάτι :)

απλά

1) τον υπάρχον δίσκο σου κάλλιστα μπορείς να τον κρατήσεις για τα παιχνίδια

2) το audotesk inventor και το autocad πόσο χώρο πιάνουν?

εκτός αν σε ενδιαφέρει το crysis να ανοίγει πιο γρήγορα απο τα προγράμματα δουλειάς :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.