Jump to content



Μας ψεκάζουν???


CENTRAL

Recommended Posts

Μας ψεκάζουν για να μας κοιμίσουν!

Τα φάρμακα λέγονται MEGA, ANT1, SKAI, STAR, ALPHA, ET1, κλπ. :hehe:

Άντε και το δεχόμουν ρε παιδιά, πιο αναποτελεσματική μέθοδο δεν έβρισκαν; Θα ψέκαζαν σε τέτοιο υψόμετρο έτσι ώστε το πιθανότερο να μην φτάσει ποτέ σε μένα; Να πάει στην Τουρκία π.χ.;

Γιατί να μην το κάνουν με το νερό; Πιο αποτελεσματικό δεν θα ήταν; Θα πει κάποιος έξυπνος, ότι θα ανιχνευόταν. Από το σύννεφο που "ψεκάζουν" η ίδια βροχή δεν καταλήγει στις βρύσες μας;

Edit:

το άλλο καταπληκτικό είναι όταν ακούω κάποιους και λένε

"Κάνουν πτήσεις που δεν τις γνωρίζει η Αεροπορία, δεν έχουν σχέδιο πτήσης, κλπ"

Πως το ξέρεις ρε μεγάλε; Πήρες τηλέφωνο στο ΓΕΕΘΑ και ρώτησες "Αυτό το αεροπλάνο που πετάει από πάνω μου τώρα, να εδώ στην Αθήνα, έχει δηλώσει πτήση;" και σου είπαν "Όχι κύριε, δεν μας το είπαν"; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

[MENTION=1347]jpavly[/MENTION]

Edit:

το άλλο καταπληκτικό είναι όταν ακούω κάποιους και λένε

"Κάνουν πτήσεις που δεν τις γνωρίζει η Αεροπορία, δεν έχουν σχέδιο πτήσης, κλπ"

Πως το ξέρεις ρε μεγάλε; Πήρες τηλέφωνο στο ΓΕΕΘΑ και ρώτησες "Αυτό το αεροπλάνο που πετάει από πάνω μου τώρα, να εδώ στην Αθήνα, έχει δηλώσει πτήση;" και σου είπαν "Όχι κύριε, δεν μας το είπαν"; :hehe:

εσύ πήρες και σου είπαν ότι όντως έχουν σχέδιο πτήσης δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

εσύ πήρες και σου είπαν ότι όντως έχουν σχέδιο πτήσης δηλαδή?

δλδ δεν πρεπει να εμφανισει ο παλαβος επιχειρημα για αυτο που λεει οτι δεν εχουν σχεδιο πτησης, αλλα ο jpavly που λεει το φυσιολογικο? σε αυτη τη μλκια βασιζονται ολες οι θεωριες συνομωσιας, λενε κατι χωρις επιχειρηματα και μετα εμεις πρεπει να το αντικρουσουμε ΜΕ επιχειρηματα, doesnt work like this..

αυτο κανουν τα αεροπλανα, πετανε, με καυσιμα, με aircondition, με χημικες τουαλετες κλπ κλπ, τι θελετε να βγαζουν απο πισω,nyan cats?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1347]jpavly[/MENTION]

Edit:

το άλλο καταπληκτικό είναι όταν ακούω κάποιους και λένε

"Κάνουν πτήσεις που δεν τις γνωρίζει η Αεροπορία, δεν έχουν σχέδιο πτήσης, κλπ"

Πως το ξέρεις ρε μεγάλε; Πήρες τηλέφωνο στο ΓΕΕΘΑ και ρώτησες "Αυτό το αεροπλάνο που πετάει από πάνω μου τώρα, να εδώ στην Αθήνα, έχει δηλώσει πτήση;" και σου είπαν "Όχι κύριε, δεν μας το είπαν"; :hehe:

Ναι, στον τεράστιο Ελληνικό ορίζοντα πετάνε εκατοντάδες αεροπλάνα καθημερινά δίχως σχέδιο πτήσης... και ακόμα δεν έχουνε τρακάρει :p ( στα όρια του αστείου ναι :D )

Αυτά τα "φίλος φίλου μου που έχει φίλο τον τάδε" μου είπε είναι σαν το "έρχεται το μαγικό patch για τον Bulldozer, μου το είπε ο nevolin που έχει φίλο τον Quinn Etiam που έχει δεί από κοντά το patch και μια αγέλη bigfoot" :p

p.s. Πάνω από Δροσιά/Άνοιξη/Σταμάτα παρότι περνάνε αρκετά συχνά αεροπλάνα δεν έχουμε δεί κανέναν contrail/chemtrail, μάλλον δεν ψεκάζουνε εδώ επειδή είναι οι οικίες διάφορων μεγαλοπολιτικάτζων...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION]

μπορείς να κάνεις παράθεση κατευθείαν απο το αρχικό μηνυμα, έκανες παράθεση της παράθεσης.

[MENTION=1436]chrooooo[/MENTION]

δεν διαφωνούμε καθόλου, ούτως η άλλως δεν έχω εκφέρει γνώμη ακόμα για το θέμα, αν νομίζεις πως το οτι δεν σε ψεκάζουν είναι δεδομένο, έχω την εντύπωση πως πρέπει να αρχίσεις να το ψάχνεις λιγο παραπάνω με επιχειρήματα αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1436]chrooooo[/MENTION]

δεν διαφωνούμε καθόλου, ούτως η άλλως δεν έχω εκφέρει γνώμη ακόμα για το θέμα, αν νομίζεις πως το οτι δεν σε ψεκάζουν είναι δεδομένο, έχω την εντύπωση πως πρέπει να αρχίσεις να το ψάχνεις λιγο παραπάνω με επιχειρήματα αυτή τη φορά.

σε αυτη τη μλκια βασιζονται ολες οι θεωριες συνομωσιας, λενε κατι χωρις επιχειρηματα και μετα εμεις πρεπει να το αντικρουσουμε ΜΕ επιχειρηματα
Link to comment
Share on other sites

Μας ψεκάζουν για να μας κοιμίσουν!

Τα φάρμακα λέγονται MEGA, ANT1, SKAI, STAR, ALPHA, ET1, κλπ. :hehe:

Άντε και το δεχόμουν ρε παιδιά, πιο αναποτελεσματική μέθοδο δεν έβρισκαν; Θα ψέκαζαν σε τέτοιο υψόμετρο έτσι ώστε το πιθανότερο να μην φτάσει ποτέ σε μένα; Να πάει στην Τουρκία π.χ.;

Γιατί να μην το κάνουν με το νερό; Πιο αποτελεσματικό δεν θα ήταν; Θα πει κάποιος έξυπνος, ότι θα ανιχνευόταν. Από το σύννεφο που "ψεκάζουν" η ίδια βροχή δεν καταλήγει στις βρύσες μας;

"3. Γνωρίζεται τη χημική σύσταση αυτών «των ουρών»; Υπάρχουν κίνδυνοι από τους αεροψεκασμούς για την υγεία μας;

Από αναλύσεις που έχουν γίνει κυρίως στις ΗΠΑ, Γερμανία και αλλού, έχει διαπιστωθεί ότι περιέχουν σωματίδια αλουμινίου και βαρίου. Αυτά δεν έχουν διαψευστεί από ανώτατους κρατικούς αξιωματούχους, οι οποίοι επιθυμούν να παραμένουν ανώνυμοι. Αλλά και από τη διεθνή βιβλιογραφία προκύπτει ότι τα σωματίδια αλουμινίου και βαρίου ανακλούν το ηλιακό φως, με αποτέλεσμα να αντιμετωπίζεται με αυτόν τον τρόπο το φαινόμενο του θερμοκηπίου. Έτσι, εμφανίζεται ότι τα πειράματα αυτά γίνονται για καλό σκοπό, δηλαδή για να αντιμετωπίσουν την υπερθέρμανση του πλανήτη. Παρόλο που δεν υπάρχει επίσημη αναγνώριση ότι πραγματοποιούνται τέτοιου είδους πειράματα, εντούτοις δεν έχουν διαψευσθεί. Είναι πολύ πιθανό, οι ΗΠΑ να διεξάγουν αυτά τα πειράματα, επειδή δεν έχουν υπογράψει το πρωτόκολλο του Κιότο και προσπαθούν να βρουν εναλλακτικούς τρόπου αντιμετώπισης της κλιματικής αλλαγής. Επιπλέον, έχουν εγγράψει στον προϋπολογισμό τους για το περιβάλλον και την κλιματική αλλαγή, περισσότερο από 22 δις δολάρια, που σε αυτά περιλαμβάνονται και οι δαπάνες για τις «χημικές ουρές» chemtrails. Αμερικανοί επιστήμονες, με επικεφαλή τον E. Teller, τον πατέρα της υδρογονοβόμβας, είχαν προτείνει αυτού του είδους τα πειράματα. Μάλιστα ο Teller και οι συνεργάτες του είχαν υπολογίσει ότι αν μειωθεί η εισερχόμενη ηλιακή ακτινοβολία κατά 1%, τότε για τα επόμενα 50 χρόνια δεν θα υπάρχει αύξηση της μέσης θερμοκρασίας της γης. Από χημικές αναλύσεις που έχουν γίνει διαπιστώθηκε και η ύπαρξη ενός πλαστικού, το οποίο υπό μορφή δικτύου διατηρεί τα σωματίδια αλουμινίου και βαρίου στην ατμόσφαιρα για μεγάλο σχετικά διάστημα. Διότι, είναι γεγονός ότι το αλουμίνιο και το βάριο είναι νευροτοξικά και όταν πέσουν στη γη θα μολύνουν τον υδροφόρο ορίζοντα , την τροφική αλυσίδα και συνεπώς την υγεία μας. Το αλουμίνιο και το βάριο εκτός από το νευρικό σύστημα, επηρεάζουν το μεταβολισμό των οστών, το αμυντικό σύστημα του οργανισμού και είναι ……………καρκινογενέσεων. Ιδιαίτερα το αλουμίνιο έχει θεωρηθεί ύποπτο για τη νόσο του Αλτσχάιμερ."

ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΕΡΟΨΕΚΑΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ Κ. ΝΙΚΟ ΚΑΤΣΑΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πράγματα με διαφορετικές λέξεις έχω διαβάσει για περιοχή 51, για το τρίγωνο των βερμούδων, για το τέρας του λοχ νες, κλπ. Όποιος θέλει πιστεύει.

Επιχειρήματα του στυλ "δεν έχει διαψευσθεί" τι να τα κάνω, που κάθε φορά που θα βγει κάποιος να πει κάτι επίσημα "ρίχνει στάχτη στα μάτια";

Σκάμε για το αλουμίνιο, το βάριο και λοιπά, αλλά το κινητό από το κεφάλι και την καρδιά δεν λέμε να το βγάλουμε..

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά από τη συνέντευξη του κ.Κατσαρού δεν μπορώ να μη σχολιάσω την παράγραφο 2 και να σταματήσω να διαβάζω εκεί.

2. Πως μπορούμε να ξεχωρίσουμε μια φυσιολογική «ουρά» από μία χημική «ουρά»;

μπορούμε να ξεχωρίσουμε μια «φυσιολογική ουρά» από μια «χημική ουρά» από το γεγονός ότι οι πρώτες εξαφανίζονται μέσα σε μερικά λεπτά, ενώ οι «χημικές ουρές» παραμένουν για μεγάλο χρονικό διάστημα. Επιπλέον, οι «χημικές ουρές» πολλές φορές σχηματίζονται από αεροπλάνα χωρίς διακριτικά και ακολουθούν μη συνήθεις διαδρομές και απλώνονται στον ουρανό. Επίσης, κάποιες φορές εκτός από τα παράξενα σχέδια που σχηματίζουν παίρνουν και διάφορους χρωματισμούς.

Οι μεν "καλές" ουρές εξαφανίζονται σε μερικά ( πόσα; ) λεπτά ενώ οι "χημικές" παραμένουν "για μεγάλο χρονικό διάστημα" ( ίσο με 3 τσιγάρα ας πούμε; )

Οι "χημικές" ουρές σχηματίζονται από αεροπλάνα χωρίς διακριτικά που πετάνε στα 15.000 πόδια (4,5χλμ). Ποιος και με τι εξοπλισμό είδε σε τέτοιο ύψος (και από τη σωστή γωνία) ή ποιος είχε πρόσβαση στα ραντάρ της Π.Α ή της ΥΠΑ για να πιστοποιήσει ότι πετάνε εκτός αεροδιαδρόμων χωρίς διακριτικά;

ΕΛΕΟΣ πια!

Link to comment
Share on other sites

Από το άσκοπο πείραμα στο Ναγκασάκι με τα 70000 θύματα ( η Χιροσίμα είχε επιτύχει τον στόχο τους) και τις πυρηνικές δοκιμές στην Αλγερία για την μελέτη των αποτελεσμάτων της ακτινοβολίας σε ανθρώπους, μέχρι την διατροφή των φυτοφάγων με ζωοτροφές και τις μεταλλαγμένες τροφές, η ιστορία με έχει διδάξει ότι το συμφέρον δεν υπολογίζει τίποτα.

Επειδή δε, τα πάρα πάνω αποκαλύφτηκαν όταν ήταν πάρα πολύ αργά, αντιλαμβανόμαστε ότι τέτοιου είδους πειράματα τελούν υπό άκρα μυστικότητα.

Είναι αφελές να αναμμένης σοβαρές και τεκμηριωμένες απόδειξης. Οι άνθρωποι που έχουν στα χέρια τους τέτοιες αποδείξεις έχουν συγκεκριμένη κατάληξη

Δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά.

Ο Νίκος Κατσαρός με την εν γένει στάση του αλλά και ως προέδρου του ΕΦΕΤ, με έχει κάνει να τον αντιμετωπίζω με σοβαρότητα

Link to comment
Share on other sites

Η στάση και το προεδριλίκι δε μου λένε κάτι, άλλωστε ξέρουμε λίγο-πολύ πως καταλαμβάνονται οι θέσεις. Από την άλλη δεν ξέρει το καύσιμο των αεροπλάνων και το λέει ντίζελ. Αν έχεις στοιχεία βγαίνεις και τα λες δημόσια και στον εισαγγελέα. Αλλιώς η συνέντευξή του είναι αερολογίες.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στοιχεία για τον άνθρωπο, πήγαινε στον εισαγγελέα, αντί να του ρίχνεις γενικά λάσπη

Κατά τα άλλα "το κάθε κατσικάκι από το ποδαράκι του κρέμεται" και ο καρκίνος θερίζει

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως, μέτρο της σοβαρότητας του καθενός είναι το πού και το τι θα αποφασίσει να πεί.

Ποιός ακριβώς του φταίει του κυρίου Κατσαρού όταν αποφασίζει να αντισταθμίσει τις περγαμηνές του (λέμε τώρα) στον Δημόκριτο με συνεντευξεις σε ήσσονος αξίας ψηφιακά έντυπα

Θα μπορούσε άν ήταν τόοοσο κεφάλι, όπως καμώνεται πως είναι, να μας παρουσίαζε κάποια μελέτη του με στοιχεία, όπως αναφορές απο ερευνητικές ομάδες πανεπιστημίων, αποτελέσματα αναλύσεων ή έστω απο την ''δική του'' ένωση Ελλήνων χημικών ή τον Δημόκριτο, και όχι αερολογίες στο επιστημονικό αντίστοιχο της Παγιατάκη ή της Λίτσας Πατέρα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μερικές παρατηρήσεις πάνω στη συνέντευξη του κου Κατσαρού στις οποίες μου απαντάς για γενικά και αόριστα πειράματα.

Μου επικαλείσαι την αυθεντία του ως επιστημονικού συνεργάτη του Δημόκριτου, πρώην προέδρου της ένωσης ελλήνων χημικών ή του ΕΦΕΤ όπως αναφέρεις, θέσεις στις οποίες κάλλιστα κάποιος μπορεί να έχει μπει όντας συνδικαλιστής. Εσύ γνωρίζεις τι έχει κάνει στη ζωή του και αν όντως έχει κάνει τις αντίστοιχες μελέτες ή επειδή έδωσε μία συνέντευξη που ηχεί ωραία στα αυτιά σου είναι τρομερός επιστήμονας και πάει κόντρα στο σάπιο κατεστημένο; Εγώ δεν ξέρω κάτι για αυτόν και σχολιάζω αυτά που λέει στη συνέντευξη και όχι τα πτυχία του και τις περγαμηνές του.

bonus τώρα που έχω κέφια:

Θα αναφέρω μόνο ένα παράδειγμα: το 1986 έγινε το πυρηνικό ατύχημα στο Τσερνομπίλ. Ένα μεγάλο μέρος του ραδιενεργού νέφους κατευθυνόταν προς τη Μόσχα. Οι Σοβιετικοί για να προστατεύσουν τη Μόσχα προκάλεσαν βροχή και το ραδιενεργό νέφος έπεσε στα σύνορα Ουκρανίας-Λευκορωσίας για να προστατευθεί η Μόσχα.

Επική πρόταση, οι Ρώσσοι προκάλεσαν βροχή. Μάλλον με σπονδή στο Μανιτού έγινε η δουλειά.

Πέραν της πλακίτσας εδώ φαίνεται από πού πέρασε το σύννεφο (και ναι πέρασε και από τη Μόσχα (55°45′N 37°37′E)

Link to comment
Share on other sites

Χα χα το ξεθάψατε ε;

Πάντως όποιος παρακολουθούσε τη κατάσταση του ουρανού μέσα στις εκλογές και το τι έγινε στις 7/5-ημερομηνία διάψευσης/επόμενη μέρα εκλογών(μη γίνει και καμμιά...επανάσταση)-(όπως είχε γίνει και σε προηγούμενες εκλογές όπως είχα ξαναγράψει) μπορεί να βγάλει κάποια συμπεράσματα!;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μερικές παρατηρήσεις πάνω στη συνέντευξη του κου Κατσαρού στις οποίες μου απαντάς για γενικά και αόριστα πειράματα.

Μου επικαλείσαι την αυθεντία του ως επιστημονικού συνεργάτη του Δημόκριτου, πρώην προέδρου της ένωσης ελλήνων χημικών ή του ΕΦΕΤ όπως αναφέρεις, θέσεις στις οποίες κάλλιστα κάποιος μπορεί να έχει μπει όντας συνδικαλιστής. Εσύ γνωρίζεις τι έχει κάνει στη ζωή του και αν όντως έχει κάνει τις αντίστοιχες μελέτες ή επειδή έδωσε μία συνέντευξη που ηχεί ωραία στα αυτιά σου είναι τρομερός επιστήμονας και πάει κόντρα στο σάπιο κατεστημένο; Εγώ δεν ξέρω κάτι για αυτόν και σχολιάζω αυτά που λέει στη συνέντευξη και όχι τα πτυχία του και τις περγαμηνές του.

bonus τώρα που έχω κέφια:

Επική πρόταση, οι Ρώσσοι προκάλεσαν βροχή. Μάλλον με σπονδή στο Μανιτού έγινε η δουλειά.

Πέραν της πλακίτσας εδώ φαίνεται από πού πέρασε το σύννεφο (και ναι πέρασε και από τη Μόσχα (55°45′N 37°37′E)

Κοίτα να δείς πλάκα, που πριν λίγες μέρες απέλυσαν τον CEO της Yahoo γιατί λέει δήλωνε στο βιογραφικό του πτυχίο που δεν είχε πάρει :D

Μάλλον τα πάντα είναι δυνατά... ακόμα και η "διάνοια", το μεγάλο στέλεχος του ΕΦΕΤ ( ROFL ) και του Δημόκριτου παίζει να μην είναι και τόσο διάνοια, ή έστω όχι τόσο "αντικειμενικός" σε όλες τις απόψεις του.

Until then... happy chemtrailling :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.