Jump to content



Μας ψεκάζουν???


CENTRAL

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply
Κάποιος διατύπωσε την άποψη ότι ρίχνουν τα καύσιμα για αυτό δημιουργήται αυτό το φαινόμενο.

Και ρωτάω σε τόσο μεγάλο ύψος...;:hmm:

ετσι προβλεπεται (απο το λινκ του γουικηπιντια)

Fuel dumping is usually accomplished at a high enough altitude where the fuel will dissipate before reaching the ground. Fuel leaves the aircraft through a specific point on each wing, usually closer to the wingtips and further away from engines, and initially appears as more liquid than vapor.
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα δεκτό. Το καρό στον ουρανό μπορεί να μου εξηγήσει κάνεις σε τι δικαιολογείται? Ειδικά σε περιοχές που δεν υπάρχει και τέτοια συχνότητα πτήσεων. Τι διαφορά χρόνου μπορεί να έχει η μια γραμμή από την άλλη? Αφού σε λίγη ώρα διαλύονται. Δεν υπάρχει περίπτωση επιβατικά αεροπλάνα να έκαναν όλες αυτές τις διαδρομές σε διάστημα κάποιων λεπτών. Εξακολουθώ να μιλάω φυσικά για τη περίπτωση που ανάφερα στο ποστ μου στη προηγούμενη σελίδα, και όχι για μια γραμμή που παρατηρούμε πολλές φορές να αφήνει ένα αεροπλάνο.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε έναν κόπο να διαβάσετε το ποστ μου στην πρώτη σελίδα. Και φυσικά το λινκ που παραπέμπει στο site "New Mexicans for Science and Reason".

Το φαινόμενο της μακρόχρονης παραμονής και εξάπλωσης των καυσαερίων θεωρείται απολύτως φυσιολογικό. Υπάρχει μάλιστα και βίντεο με "chemtrails" από τον Β'ΠΠ.

Αν μας ψέκαζαν θα υπήρχαν μεταπτυχιακοί φοιτητές και δόκτωρες ή θα είμασταν όλοι φυτά;

Υπάρχουν άλλοι απλούστεροι τρόποι να χειραγωγείς κοινωνίες όπως η μόδα και ο έλεγχος της ενημέρωσης και της εκαπίδευσης. Δείτε το Zeitgeist που πόσταρε στα αξιόλογα βίντεο ο dunkel και θα καταλάβετε.

Link to comment
Share on other sites

Με είδες πουθενά να γράφω ότι “μας ψεκάζουν” “για να γίνουμε ηλίθιοι”?

Εγώ ανησυχώ για την απλή περίπτωση ψεκασμών με εντομοκτόνα ή οτιδήποτε σχετικό με των έλεγχο των καιρικών φαινομένων.

Δεν ισχυρίζομαι καν ότι αυτό που περιέγραψα στο προηγούμενο ποστ προέρχεται από επιβατικά αεροπλάνα αφού πραγματικά μου μοιάζει αδιανόητη η τόσο πυκνή κίνηση πάνω από μια τόσο μικρή περιοχή όπου παρατήρησα κι εγώ αυτό το φαινόμενο (ο ουρανός καρό) μετρημένες στα δάχτυλα ημέρες σε διάστημα πολλών ετών.

Το link που παραθέτεις στο πρώτο ποστ σου, δείχνει ολόκληρες πολιτείες της βόρειας Αμερικής από όπου όπως είναι λογικό περνάνε πολλές αερογραμμές. Εγώ μιλάω για μια πολύ μικρότερη επιφάνεια. Αναλογικά η συγκέντρωση των πτήσεων είναι παλαβή αν υποθέσουμε τελικά ότι αυτό το καρό που είχα δει τότε στον ουρανό, ήταν το φυσιολογικό φαινόμενο της κρυσταλοποίησης της υγρασίας των καυσαερίων επιβατικών αεροσκαφών.

Link to comment
Share on other sites

Με είδες πουθενά να γράφω ότι “μας ψεκάζουν” “για να γίνουμε ηλίθιοι”?

Δεν απάντησα στο ποστ σου. Είναι απλά μια θεωρία που ακούγεται, όπως και αυτή με τις ασθένειες.

Έχω δει και γω αρκετές φορές αραιό δίχτυ στην περιοχή μου τα καλοκαίρια που έχει και καθαρό ουρανό. Δεν ξέρω τα σχέδια πτήσεωνκαι γι'αυτό αποφεύγω να δώσω εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει και αυτό το βίντεο αλλά προς το τέλος ο πιλότος γίνετε πωλητής.

Ξέρει κανής αν έχει καμία λογική αυτό που λέει για την χημική σύνθεση

του ψεκαστικού δυαλίματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Αν παρουμε το αποτελεσμα ως δεδομενο, οτι ειμαστε ολοι ''ψεκασμενοι'' ποιος ειναι ο σκοπος του ψεκασματος?...

Παντος εαν σχετιζεται με την κατασταση που βρισκομαστε πολιτικο-οικονομικα τα τελευταια χρονια,

τοτε μαζι σας ειμαι ειμαστε full στο ψεκασμα, δεν μπορω να δω αλλη εξηγηση για την χρονια βλακεια μας.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρουμε το αποτελεσμα ως δεδομενο, οτι ειμαστε ολοι ''ψεκασμενοι'' ποιος ειναι ο σκοπος του ψεκασματος?...

Παντος εαν σχετιζεται με την κατασταση που βρισκομαστε πολιτικο-οικονομικα τα τελευταια χρονια,

τοτε μαζι σας ειμαι ειμαστε full στο ψεκασμα, δεν μπορω να δω αλλη εξηγηση για την χρονια ΑΠΑΘΕΙΑ μας.

proper

Link to comment
Share on other sites

μου φαινονται λιγο θεοτρελα αυτα τα πραγματα περι ψεκασμων.Ας ενημερωσει καποιος που τοχει με την αεροναυτικη αλλα απτα λιγα πουχω δει ,εξηγειται το φαινομενο αυτο ως εξης.

Οταν απογειωνεται ενα αεροπλανο ,δεν εχει τσιμα τσιμα καυσιμα να φτασει,αλλα εννοειται πως εχει παραπανω.Οταν το αεροπλανο φτασει στον προορισμο του και εχει πανω απο μια συγκεκριμενη ποσοτητα καυσιμου στις δεξαμενες του,ειναι δυσχερες εως επικινδυνο να προσγειωθει,οποτε ο πιλοτος λυνει αυτο το προβλημα αδειαζοντας λιγο καυσιμο στον αερα...

δειτε και στο γουικηπιντια

Fuel dumping - Wikipedia, the free encyclopedia

Αυτό δεν είναι κανόνας, θα γίνει μόνο σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης, πχ σε αναγκαστική προσγείωση. Το γράφει και στο wikipedia ότι γίνεται "in certain emergency situations". Και λογικά να το πάρεις είναι αδύνατον να πετάνε σε κάθε πτήση καύσιμα τεράστιας αξίας.

Πάρ'τε και το κόμικ:

jet_fuel.png

Link to comment
Share on other sites

Παρά τις ''φιλότιμες'' προσπάθειες των τελευταίων ημερών μια μέρα δε ψέκασαν κι έγινε της κακομοίρας:p

Πριν 2 ώρες το'γραψα και τώρα ξεκίνησε το πάρτυ (ρίχνουν πάλι)...έλεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.