Jump to content



Recommended Posts

Ζητώ συγγνώμη για την καθυστέρηση της ανανέωσης, θα την πραγματοποιήσω πολύ συντομα. Δείξτε λίγη κατανόηση καθώς όλα γράφονται με το χέρι... Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα για το tool μιας και το τρεχω και μετα το reboot, δε μου εμφανίζει καποιο παραθυράκι με χρόνο. Κάνω κάτι λάθος ? Σε windows 7 το τρέχω.

same **** κι εγώ αλλά τα παιδιά λένε πως παίζει κανονικά χωρίς περαιτέρω ενέργειες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μου επιτρέπει ο θεματοθέτης, ας κάνω ένα σχόλιο. Μακροπρόθεσμος σκοπός του thread νομίζω ότι είναι ο εξής:

Ο λόγος; Για αρχή for teh lulz, αλλα αν υπάρξει απήχηση μπορεί να καταφέρουμε να φτιάξουμε εναν μπούσουλα που θα μας βοηθήσει να δούμε στην πραγματικότητα τι συμβαίνει.

απήχηση υπήρξε αρκετή (8 σελίδες κάπου), αλλά σχεδόν κανείς δεν ανέφερε tweaks ή προτάσεις για να επιτύχουμε καλύτερο χρόνο. Οι περισσότεροι το είδαν εσφαλμένα σαν ένα διαγωνισμό. Προσωπικά βρίσκω ενδιαφέρον να μάθω με ποιους τρόπους κάποιος πέτυχε καλό χρόνο έχοντας συγχρόνως ένα πλήρως λειτουργικό σύστημα. Το να έχω ένα γυμνό σύστημα που απλά με βγάζει σε χρόνο dt στο desktop δεν έχει και τόσο νόημα, έχει;

Οπότε κύριοι (και κυρίες αν υπάρχουν), για πείτε μας και το πως φτάσατε σε καλύτερους χρόνους. :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Θεμα δισκου ειναι κυριως και ειναι εμφανες νομιζω. Απο εκει και περα παιζει ρολο αν ειναι φρεσκια η... μπαγιατικη η εκγατασταση του OS. Επισης κοβεις startup προγραμματα και περιττα services. Αυτα ειναι σε γεινικες γραμμες ειτε προκειται για το boot timer ειτε για καθημερινη χρηση του pc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε windows 7,core2quad 3Ghz,ocz 4gb/1000,hd wd black caviar,mobo gigabyte x48,vga gtx275/896

http://farm4.static.flickr.com/3623/3559492369_97d7929340_b.jpg

Έγινε επεξεργασία από netlooney
Δεν φαινονταν η φωτο και δεν εγραψα specs
Link to comment
Share on other sites

καλα έλεος με το pc της υπογραφής 47sec ουτε καν αξίζει να ανεβάσω φωτο ελεος! Έτσι μου ρχετε να το πετάξω στα σκουπίδια :suicide2:

Θα ανεβάσω όμως τον celeron που έχω στο σπίτι γλεντιά!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα έλεος με το pc της υπογραφής 47sec ουτε καν αξίζει να ανεβάσω φωτο ελεος! Έτσι μου ρχετε να το πετάξω στα σκουπίδια :suicide2:

Θα ανεβάσω όμως τον celeron που έχω στο σπίτι γλεντιά!!!!!!!!!!!!

φτιαξε λιγο το startup και θα πεσει ο χρονος.μην ξεχνας οτι το ολο θεμα γινεται να δουμε τι παιζει.οσο για το pc σου μια χαρα ειναι πρεπει να δεις τον p4 στο γραφειο με ενα σκληρο που εχει max read 20mb........και αφου bootari σκαει και το validation των xp :crazy_pilot:

Έγινε επεξεργασία από christaras
Link to comment
Share on other sites

P4 2.6 (θεικος cpu στα νιατα του ειχε φτασει teza μεχρι τα 3,45 spi 8m)

m/b gigabyte 8ikn καπος ετσι ουτε θυμαμε

2GB Ram geil hyperx

Seagate Barracuda 80Gb

Windows XP GR SP2

το μηχανημα ειναι της δουλειας , του 2004 :) τα XP ειναι 3 ετων updated full και κοβει μια χαρα lol

post-2895-1416073998,6811_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από thanos21
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.