Jump to content



Αξιολόγηση E-shop, Plaisio, Multirama.


greekfragma

Recommended Posts

Επειδή οι αλλοι τρακάρουν με μετωπική και συ μην ξαναβγείς στο δρόμο α οδηγήσεις! Άρε Ελληνάρα!!!

Την προσωπική μου άποψη είπα και τις εμπειρίες μου απο κάθε μαγαζί αμα εσένα σου θίξαμε το "πλαισο" λυπάμαι αυτές τις εμπειρίες είχα. Απο κει και πέρα δεν σε βλέπω να έχεις προσωπική άποψη αλλά να αναφέρεσαι στα περιστατικά των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply
Επειδή οι αλλοι τρακάρουν με μετωπική και συ μην ξαναβγείς στο δρόμο α οδηγήσεις! Άρε Ελληνάρα!!!

Την προσωπική μου άποψη είπα και τις εμπειρίες μου απο κάθε μαγαζί αμα εσένα σου θίξαμε το "πλαισο" λυπάμαι αυτές τις εμπειρίες είχα. Απο κει και πέρα δεν σε βλέπω να έχεις προσωπική άποψη αλλά να αναφέρεσαι στα περιστατικά των άλλων.

Κοιτα λιγο παραπανω σε προηγουμενο ποστ για να δεις αν εχω προσωπικη αποψη κομπλεξικε που θιχτηκες και αρχισες τους προσωπικους χαρακτηρισμους...εχω αγορασει προιοντα ανω των 8000 ευρω για μενα και φιλους απο eshop και ελαχιστα απο πλαισιο.Αλλα απο αυτο πασχει η ελλαδα σημερα ,απο συμπλεγματικους σαν εσενα που δεν "διαβαζουν" αυτο που γραφεις στην ουσια του(που δεν εχει να κανει με εσενα προσωπικα ουτε σε εθιξα),παρα ειναι ετοιμοι ανα πασα στιγμη να παρεξηγηθουν στην υποψια οτι καποιος τολμησε να αναφερθει στην αφεντομουτσουναρα τους(που δεν το εκανα)..Καλο ξημερωμα(αν "ξυπνησεις" ποτε).

Link to comment
Share on other sites

Εγω και με τα τρια μαγαζια ειμαι ευχαριστημενος....

Πολλα λεγονται για eshop, εμενα προσωπικα μου εχουν φερθει σπαθι τα παλικαρια εκει οποτε τους χρειαστηκα για καρτες γραφικων, μνημες, σκλιρους δισκους :hehe:

Πλαισιο εχει την πρωτη θεση στο service ! Εshop και multirama ακολουθουν!

Link to comment
Share on other sites

Εγω και με τα τρια μαγαζια ειμαι ευχαριστημενος....

Πολλα λεγονται για eshop, εμενα προσωπικα μου εχουν φερθει σπαθι τα παλικαρια εκει οποτε τους χρειαστηκα για καρτες γραφικων, μνημες, σκλιρους δισκους :hehe:

Πλαισιο εχει την πρωτη θεση στο service ! Εshop και multirama ακολουθουν!

Μα κι εγω που ειχα πολυ ασχημη εμπειρια με το eshop μετα απο τοσες αγορες, τελικα ενα παλικαρι απο το υποκαταστημα Κατερινης(Γιαννης) μου εδωσε λυση.Σπαθι το παιδι.Ομως αυτο δεν με εμποδιζει να κρινω το eshop συνολικα ως μαγαζι και την πολιτικη του.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.Στο πλαισιο και μετριοι υπαλληλοι θα σε εξυπηρετησουν στα θεματα σερβις λογω πολιτικης του μαγαζιου, εχουν "περιθωρια".Στο eshop οχι.Πρεπει να βρεθει ο ενας με προσωπικοτητα να παρει πανω του το ζητημα, αλλιως....Απλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί μαλώνετε.......... δυστυχώς όλοι τους είναι ακόμη ολίγον τι ερασιτέχνες ,αφού τους βγαίνει όμως μια χαρά ο τρόπος που δουλεύουνε γιατί να τον αλλάξουνε; Για μένα ένα σοβαρό μαγαζί κρίνεται καθαρά και μόνο από το after sale market και το service του. Αυτό το πετυχαίνει λίγο το πλαίσιο οι υπόλοιποι αρκούνται στο τι αριθμούς θα πετύχουνε στις πωλήσεις. Ούτος η αλλιώς υπάρχει συνεννόηση μεταξύ τους στο θέμα των τιμών (πλαίσιο και e-shop έχουνε στα ίδια προϊόντα τις ίδιες ακριβώς τιμές). Πως μου το εξηγείτε αλλιώς πως κάποια αλλά μικρά μαγαζιά που θέλουνε να μείνουνε στο παιχνίδι των πωλήσεων ( πχ. steel) πουλάνε το ίδιο προϊόν 7-10% φθηνότερα; Από τον ίδιο χονδρέμπορο δεν αγοράζουνε όλοι; Και πως γίνεται σε όλη την Ευρώπη τα περισσότερα προϊόντα να είναι 15-20% φθηνότερα; Δηλ. είναι τόσο ακριβά τα μεταφορικά για Ελλάδα; Ας μη γελιόμαστε επικρατεί το μονοπώλιο στη Ελλαδίτσα μας όπως και σε όλους τους τομείς της αγοράς και ο χαμένος είναι πάντα ο τελικός αποδέκτης δηλ. εμείς!!!!!

"Όσο κοιμούνται τα πρόβατα χορεύουνε οι λύκοι."

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα λιγο παραπανω σε προηγουμενο ποστ για να δεις αν εχω προσωπικη αποψη κομπλεξικε που θιχτηκες και αρχισες τους προσωπικους χαρακτηρισμους...εχω αγορασει προιοντα ανω των 8000 ευρω για μενα και φιλους απο eshop και ελαχιστα απο πλαισιο.Αλλα απο αυτο πασχει η ελλαδα σημερα ,απο συμπλεγματικους σαν εσενα που δεν "διαβαζουν" αυτο που γραφεις στην ουσια του(που δεν εχει να κανει με εσενα προσωπικα ουτε σε εθιξα),παρα ειναι ετοιμοι ανα πασα στιγμη να παρεξηγηθουν στην υποψια οτι καποιος τολμησε να αναφερθει στην αφεντομουτσουναρα τους(που δεν το εκανα)..Καλο ξημερωμα(αν "ξυπνησεις" ποτε).

Όταν έχω κάνει και εγώ άπειρους λογαριασμούς στο e-shop και για μένα και για γνωστους και φίλους και δεν είχα πρόβλημα εκτός το αργό RMA δεν θα σταματήσω να ψωνίζω γιατί ο Μπάμπης ο σουγιάς ο Λάκιας ο γκοτζίλας και ο μαμαλάκης είχανε πρόβλημα. Φυσικά και διαβάζω και λαμβάνω υπόψιν τα διάφορα προβλήματα των άλλων.

Την προσωπική μου αποψη και εμπειρία είπα και μου τσαμπουνάς όλος μαγκιά(κατα τα άλλα δεν με έθιξες) οτι δεν πρέπει να κρίνω δημόσια και ας έχω προσωπική άποψη όταν πολλοί έχουν πρόβλημα με το μαγαζί. Και ποιος είσαι συ ρε μπάμια που θα μου πεις να μην εκφέρω γνώμη δημόσια? Και τι θες τώρα? επειδή εσύ είχες κακές εμπειρίες να σταματήσουμε να ψωνίζουμε? :slap:

Link to comment
Share on other sites

Αγορες κυριως κανω απο το eshop. Το eshop point βολευει πολυ, κακα τα ψεματα. Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι τωρα ακομα και στο rma. Ισως ειμαι τυχερος. Απο πλαισιο δεν εχει τυχει να χρειαστω service ακομα.. Μulti η μονο μου εμπειρια ειναι ενα μπουκαλι feser aqua ultra:p

Αρα εχουμε και λεμε:

1.eshop:T::T:

2.plaisio:T:

3.multi:) ----->το site ειναι ομως:sick:

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω κάνει και εγώ άπειρους λογαριασμούς στο e-shop και για μένα και για γνωστους και φίλους και δεν είχα πρόβλημα εκτός το αργό RMA δεν θα σταματήσω να ψωνίζω γιατί ο Μπάμπης ο σουγιάς ο Λάκιας ο γκοτζίλας και ο μαμαλάκης είχανε πρόβλημα. Φυσικά και διαβάζω και λαμβάνω υπόψιν τα διάφορα προβλήματα των άλλων.

Την προσωπική μου αποψη και εμπειρία είπα και μου τσαμπουνάς όλος μαγκιά(κατα τα άλλα δεν με έθιξες) οτι δεν πρέπει να κρίνω δημόσια και ας έχω προσωπική άποψη όταν πολλοί έχουν πρόβλημα με το μαγαζί. Και ποιος είσαι συ ρε μπάμια που θα μου πεις να μην εκφέρω γνώμη δημόσια? Και τι θες τώρα? επειδή εσύ είχες κακές εμπειρίες να σταματήσουμε να ψωνίζουμε? :slap:

"Η προσωπικη εμπειρια σου δινει το δικαιωμα να κριτικαρεις δημοσια ενω με τις γνωμες των αλλων μπορεις απλα να βγαζεις συμπερασματα για τον εαυτο σου."

Μετην παραπανω προταση ξεκινησα το πρωτο ποστ για το οποιο μου εκανες κριτικη.Αν απο αυτη την κουβεντα εσυ συμπεραινεις οτι εγω ειπα πως δεν εχεις δικαιωμα να κανεις δημοσια κριτικη(το αντιθετο ακριβως), τοτε εχεις προβλημα αντιληψης.Μιλαω ελληνικα ,προαπαθω να ειμαι ακριβης σε αυτο που λεω και εσυ επιμενεις να μην αντιλαβανεσαι Χριστο.Δηλ εγω κανω δημοσια κριτικη αλλα απο εσενα ζητησα να μην κανεις ...Παλικαρι μου σε παρακαλω ασχολησου με κατι αλλο γιατι απο οτι αντιλαμβανομαι πιο πιθανο ειναι να στρωσει το σερβις του eshop, παρα εσυ να καταλαβεις την ελληνικη.

Υ.Γ Δεν χρειαζεται να συνεχισουμε αυτη την απροκλητη αντιπαραθεση γιατι κουρασαμε το κοσμο και ειμαστε οφ.Αστο

Link to comment
Share on other sites

"Η προσωπικη εμπειρια σου δινει το δικαιωμα να κριτικαρεις δημοσια ενω με τις γνωμες των αλλων μπορεις απλα να βγαζεις συμπερασματα για τον εαυτο σου."

Μετην παραπανω προταση ξεκινησα το πρωτο ποστ για το οποιο μου εκανες κριτικη.Αν απο αυτη την κουβεντα εσυ συμπεραινεις οτι εγω ειπα πως δεν εχεις δικαιωμα να κανεις δημοσια κριτικη(το αντιθετο ακριβως), τοτε εχεις προβλημα αντιληψης.Μιλαω ελληνικα ,προαπαθω να ειμαι ακριβης σε αυτο που λεω και εσυ επιμενεις να μην αντιλαβανεσαι Χριστο.Δηλ εγω κανω δημοσια κριτικη αλλα απο εσενα ζητησα να μην κανεις ...Παλικαρι μου σε παρακαλω ασχολησου με κατι αλλο γιατι απο οτι αντιλαμβανομαι πιο πιθανο ειναι να στρωσει το σερβις του eshop, παρα εσυ να καταλαβεις την ελληνικη.

Υ.Γ Δεν χρειαζεται να συνεχισουμε αυτη την απροκλητη αντιπαραθεση γιατι κουρασαμε το κοσμο και ειμαστε οφ.Αστο

Απρόκλητη αντιπαράθεση? τα "παλικάρι" και τις σπόντες οτι δεν καταλαβαίνουμε ελληνικά τις τόσες προσβολές περι "συμπλεγματικού" "κομπλεξικέ" και τα συναφή τα λες απρόκλητη αντιπαράθεση? Έτσι είναι όμως η μαγκιά έπαψε να υπάρχει απο την στιγμή που βγήκαν τα όπλα και άρχισε να ανθίζει πίσω απο τα πληκτρολόγια και την ανωνυμία του Internet.

Μου λες να κάνω στην άκρη την προσωπική εμπειρία μου απο αμέτρητες παραγγελίες και να υιοθετήσω τις εμπειρίες των άλλων για να βγάλω συμπέρασμα, ως εκεί φθάνει η λογική σου πάω πάσο. Η άποψη σου συνάδει με τα αγαπημένα μας αμνοερίφια, όπου πάει ένα πρόβατο πρέπει να το ακολουθούν και τα άλλα, κανόνας. Στη λογική του πρόβατου δεν μπαίνω αγαπητέ, αντιθέτως βλέπω, δοκιμάζω, κρίνω και αποφασίζω για τις αγορές μου και δεν περιμένω να μου το πει κανείς κακοποιημένος η μη χρήστης των φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Απρόκλητη αντιπαράθεση? τα "παλικάρι" και τις σπόντες οτι δεν καταλαβαίνουμε ελληνικά τις τόσες προσβολές περι "συμπλεγματικού" "κομπλεξικέ" και τα συναφή τα λες απρόκλητη αντιπαράθεση? Έτσι είναι όμως η μαγκιά έπαψε να υπάρχει απο την στιγμή που βγήκαν τα όπλα και άρχισε να ανθίζει πίσω απο τα πληκτρολόγια και την ανωνυμία του Internet.

Μου λες να κάνω στην άκρη την προσωπική εμπειρία μου απο αμέτρητες παραγγελίες και να υιοθετήσω τις εμπειρίες των άλλων για να βγάλω συμπέρασμα, ως εκεί φθάνει η λογική σου πάω πάσο. Η άποψη σου συνάδει με τα αγαπημένα μας αμνοερίφια, όπου πάει ένα πρόβατο πρέπει να το ακολουθούν και τα άλλα, κανόνας. Στη λογική του πρόβατου δεν μπαίνω αγαπητέ, αντιθέτως βλέπω, δοκιμάζω, κρίνω και αποφασίζω για τις αγορές μου και δεν περιμένω να μου το πει κανείς κακοποιημένος η μη χρήστης των φόρουμ.

off

στη συγκεκριμένη περίπτωση το πρόβατο είσαι εσύ

ενώ σου λένε όλοι όχι, εσύ επιμένεις μέχρι να την πάθεις

τουλάχιστον σταματήστε να τρώγεστε στο νετ γιατί και Ελληνικά δε μαθαίνετε και μυαλό δε βάζετε :)

on

και εγώ είχα πρόβλημα με e-shop παρόλο που ο πωλητής ήταν και γνωστός μου

αυτό το μαγαζί έπαψα να το κοιτάω γιατί ο χρόνος μου είναι πολυτιμότερος απο μερικά ευρώ διαφορά (πλαίσιο, multi, ...)

πλαίσιο είναι απο τα καλύτερα σε service αλλά οι υπάλληλοι στο Ηράκλειο κρήτης είναι ανειδίκευτοι

multi στο ηράκλειο πάλι, όλοι καλοί εκτός απο τον υπεύθυνο στο service ο οποίος έχει χάλια τρόπους και δεν εξυπηρετεί σωστά (σε πολλούς τομείς)

Link to comment
Share on other sites

off

στη συγκεκριμένη περίπτωση το πρόβατο είσαι εσύ

ενώ σου λένε όλοι όχι, εσύ επιμένεις μέχρι να την πάθεις

τουλάχιστον σταματήστε να τρώγεστε στο νετ γιατί και Ελληνικά δε μαθαίνετε και μυαλό δε βάζετε :)

on

και εγώ είχα πρόβλημα με e-shop παρόλο που ο πωλητής ήταν και γνωστός μου

αυτό το μαγαζί έπαψα να το κοιτάω γιατί ο χρόνος μου είναι πολυτιμότερος απο μερικά ευρώ διαφορά (πλαίσιο, multi, ...)

πλαίσιο είναι απο τα καλύτερα σε service αλλά οι υπάλληλοι στο Ηράκλειο κρήτης είναι ανειδίκευτοι

multi στο ηράκλειο πάλι, όλοι καλοί εκτός απο τον υπεύθυνο στο service ο οποίος έχει χάλια τρόπους και δεν εξυπηρετεί σωστά (σε πολλούς τομείς)

Πρόβατο είμαι κατα την άποψη σου γιατί συνεχίζω να αγοράζω απο ένα μαγαζί εδώ και 5 χρόνια χωρίς να έχω πρόβλημα (ούτε καν έχω κάποιο δόντι εκει μέσα) και θα πρέπει να ακούσω την άποψη των άλλων που είχαν πρόβλημα για να μην την πατήσω μελλοντικά...ΗΜΑΡΤΟΝ!!! Μου άνοιξες τα μάτια αγαπητέ ευχαριστώ! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

εγώ δε θα σε χαρακτήριζα πρόβατο καθώς η έκφραση που τσουβαλιάζει δε μ αρέσει να λέγεται εύκολα για κάποιον που γνωρίζω μόνο ιντερνετικά.......

το μόνο που θα σου λεγα είναι οτι προκαλείς την τύχη σου........

σε αυτή τη ζωή αποκομίζουμε εμπειρίες......συγκεκριμένα εμπειρίες αγοράς.......και όταν βλέπω να μαυρίζεται τόσο ένα κατάστημα και να εξυμνείται ένα άλλο θα προτιμήσω να έχω τον πωπό μου καλυμμένο και να μην προκαλώ την τύχη μου.

Link to comment
Share on other sites

α) Απλα να αναφερω το παραγοντα ατομα που δουλευουν στα προαναφερθεν καταστηματα να ψηφιζουν υπερ του χωρου εργασιας τους. (αν δεν υποστηριξεις το σπιτι σου!)

β) ενα αλλο βασικο , εμεις γενικοτερα απο επαρχια και βεβαια προτιμουμε τα ε-σοπ ποιντσ ή το μουλτι για τον εξης λογω βλεπουμε και μιλαμε με ανθρωπους και οχι π.χ. μεσω τηλεφωνου οπως γινετε στη περιπτωση του πλαισιου (το οποιο εχει μονο θεσσαλονικη και λαρισα υποκαταστημα αν θυμαμε)

γενικα τωρα στο θεμα μας , διαβασα 30 αποψεις και εβγαλα 60 συμπερασματα σκεψου τωρα ενα αρχαριο να προσπαθηση να βγαλει ακρη απο ολα τα ποστ , αρα το ολο θεμα οπως προειπε και καποιος ειναι ακυρο !!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω να πω παντως οτι αγορασα απο το πλαισιο στοκ μια 4870Χ2.ηταν χαλασμενη εξαρχης

πηγα την κοιταξανε την επομενη και μου δωσαν τα λεφτα(μετρητα) μου πισω

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω να πω παντως οτι αγορασα απο το πλαισιο στοκ μια 4870Χ2.ηταν χαλασμενη εξαρχης

πηγα την κοιταξανε την επομενη και μου δωσαν τα λεφτα(μετρητα) μου πισω

είσαι πολύ κολ/αρδος.... το stock είναι άστα να πάνε... πήρα μία mobo 80€ και σε 2 μήνες είδα πως είχε πρόβλημα με τις sata θύρες (οι 4 στις 6 ήταν off...) την πάω πίσω και η τιμή της Mobo (έτυχε να είχε άλλη μία ίδια εκεί) ήταν στα 50€..λέω τι κάνουμε μου λέει πάρε την άλλη και θα σου βγάλω απόδειξη στα 50ε..λέω μα εγώ έδωσα 80..και μου λέει δεν μπορώ να κάνω τίποτα..κλ λέω παίρνω την άλλη και φεύγω..(Και αυτή με πρόβλημα 2 από τα 4 slot δούλευαν..)Πάει και άλλη ίδια mobo στο stock ή παίζει να φτιάξανα αυτή που είχα γυρίσει πίσω αρχικά και έκανε 100€..Με λέγανε να πληρώσω 50€ ακόμα και τελικά αφού κάναμε 10 ώρες για να δούν ότι είχα γυρίσα μία τέτοια Mobo πίσω στα 80€ πλήρωσα άλλα 20€...

Γενικά είναι ότι να ναι το stock ......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.