Jump to content



Αξιολόγηση E-shop, Plaisio, Multirama.


greekfragma

Recommended Posts

3 από τα μεγαλύτερα και πιο δημοφιλή καταστήματα στο forum μας.

το βάζω για να προφυλάξω αυτούς που μπαίνουν τώρα στο χώρο της τεχνολογίας και τι να περιμένουν από κάθε κατάστημα.

θα παρακαλέσω να μην ξεκινήσει κανα flame....ο σκοπός είναι η ενημέρωση των μελών για την ποιότητα των υπηρεσιών των καταστημάτων και ΜΟΝΟ αυτός.

http://www.skroutz.gr/m/3/E-shop

http://www.skroutz.gr/m/11/%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CF%83%CE%B9%CE%BF

http://www.skroutz.gr/m/34/Multirama

σαν τελικό σχόλιο για να κλείσω το ποστ είναι να δώσετε σημασία και στο ύφος και είδος των απαντήσεων που δίνεται αντίστοιχα από το κάθε κατάστημα......κάποια πράγματα κάνουν μπαμ.:yes4:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Απλα να σκεφτουμε οτι μιλαμε για 3 καταστηματα, με ΧΙΛΙΑΔΕΣ πωλησεις καθημερινα.

Προβληματα σε διαθεσιμοτητες και καθηστερησεις ειναι λογικα

και ας υπαρχει και απο μερος του αγοραστη λιγη υπομονη

και κατανοηση, και ΕΙΔΙΚΑ αν κανει ονλαιν τις αγορες του.

Οσον αφορα το Support και τα RMA, ειναι θεμα τυχης.

Γιατι αν παρεις ενα προιον που δεν θα χαλασει (τουλαχιστον μεσα στην εγκυηση)

ΔΕΝ θα χρειαστεις το μαγαζι που εγινε η αγορα...

Αποψη μου ειναι να το ψαχνουμε το θεμα.

Καλος ο σκρουτζ για να γλλιτωσουμε 50 σεντ, αλλα

αν εχουμε στην περιοχη μας γνωστο και αξιοπιστο καταστημα, ας δωσουμε και 10 ευρω παραπανω...

Αυτα απο μενα. Προσωπικα ψωνιζω μουλτι, επειδη καλαματα μονο αυτο εχει.

Απο πλαισιο αγοραζω οταν ερχομαι αθηνα, και

Εσοπ Δυστυχως, με εχετε επιρρεασει και το ψιλοαποφευγω...

Την 32" τηλεοραση προσφατα την πηρα απο τοπικο "μικρο" καταστημε με ΠΟΛΥ καλα ευρω...

http://www.skroutz.gr/s/72571/LG-32LH3000-32%2522.html?keyphrase=32lh3000

Την αγορασα 499...

Ειπατε κατι ????

Καλες αγορες, και αν θελετε μια συμβουλη...

Καλα τα "μεγαλα" καταστηματα, αλλα αν εχετε σκοπο να κανετε ψιψιψωνια

ενισχυστε λιγο και τους "μικρους" επιχειρηματιες... Σε εποχη κρισης βρισκομαστε,

ας βοηθησουμε και μεις...

:T:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εδώ στην Αθήνα τα μικρά καταστήματα έχουν εκλύψει, γιατί κάτι άλλα πχ mediamarkt κλπ μας έχουν κατακλύσει.

Λοιπόν όσο για τα παραπάνω το Πλαίσιο το εμπιστέυομαι πολλά χρόνια, και κυρίως λόγω του service του.

Απο το eshop παίρνω ότι δέν έχει το Πλαίσιο.

Όσο για το multirama για μένα δέν μπαίνει στην σύγκριση γιατί είναι διαφορετικού τύπου μαγαζί. Για μένα είναι μόνο για έτοιμα συστήματα κάτι που προσωπικά δέν με αγγίζει. Είναι σε στύλ mediamarkt, για περιφερειακά δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Ε-shop : το προτιμώ για μικροαγορές μιας και υπάρχει eshop point δίπλα στο γραφείο μου. μια φορά χρειάστηκα το service τους για ένα ποντίκι και απογοητεύτηκα πλήρως.

ΠΛΑΙΣΙΟ : από εκεί ψωνίζω τα χοντρά. μία φορά χρειάστηκα το service τους και μου κόψαν πιστωτικό χωρίς δεύτερη κουβέντα

Multirama : έχω ψωνίσει ελάχιστες φορές (το υποκατάστημα Άργους έκλεισε πριν κανά χρόνο) γενικώς δεν μου πολυαρέσει σαν μαγαζί με εξαίρεση το Extreme στην Στουρνάρη (υπάρχει ακομα????) που πάω καμιά φορά που ανεβαίνω αθήνα για να χαζέψω κουτιά

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εδώ στην Αθήνα τα μικρά καταστήματα έχουν εκλύψει, γιατί κάτι άλλα πχ mediamarkt κλπ μας έχουν κατακλύσει.

Στην Narnia στελνουν τα eshops ???:jester:

Φιλε φυσικα και υπαρχουν μικρα μαγαζακια.

Κατω αθηνα, στην στοα φεξη , στις γειτονιες... Παντου

Απλα θελει πολυ περισσοτερο ψαξιμο.

Και οσον αφορα τις αξιολογισεις στον σκρουτζ.

Δεν καταλαβα τι θελει να πει ο fragma.

Υπαρχει καποια αντιμετωπιση προς καποιο καταστημα ? ΤΙ ?

Ειλικρινα δεν θα κατσω να διαβασω 2000 "αξιολογισεις" για να δω ποιος εμεινε ευχαριστημενος και απο που...

Ο σκρουτζ, ειναι ενα ωραιο εργαλειο απλα για να δουμε "που παιζει"

καποιο προιον... Τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειχε απλωσει τα ποδια του και το πλαισιο οπως το e-shop,μακαρι....θα το ειχε σβησει....

Μακαρι να ανοιξει Ζαρας παντου να κλεισουν τα ρουχαδικα...

Μακαρι να ανοιξει ΑΒ να κλεισουν τα μπακαλικα

Μακαρι να ανοιξει πρακτικερ παντου να κλεισουν οι μικρο επιχειρηματιες....

Μακαρι να ανοιξουν MALL παντου να κλεισουν ΟΛΟΙ !!!

ΩΧ !!! Εχει αρχισει να γινεται ηδη !!!

Ασε μας ρε φιλε !

ΕΛΕΟΣ !

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γιατι ???

Να μαθουν να συμορφωνονται,δεν το καταλαβα δλδ.....αμα κανει ο καθενας το δικο του παει τελειωσε το παιχνιδι...

Eχεις πλακα ?

Σε τι να συμορφωνονται ?

Το πλαισιο εχει την ιδια τηλεοραση 100 ευρω πανω απο την τιμη του μικρομαγαζου.

Και αν ζητησεις και καμια καλυτερη τιμη θα γελανε μεχρι αυριο.

Κριμα για τα μυαλα που κουβαλας. Οταν βγεις στην αγορα ειτε σαν υπαληλος ειτε σαν εμπορος-επιχειρηματιας

να δω αν θα λες τα ιδια, οταν τα ΤΕΡΑΤΑ μαγαζια θα βγαζουν τα αντερα τους και ας πουλανε

πιο ακριβα απο σενα....

Βαλε αλλο ενα :TD: , γιατι εισαι τοσο μαγκας που αντι να σκεφτεσαι , αντιδρας....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησα για μαγκια....και ουτε εγω ημουν αυτος που αντεδρασε πρωτος...

Δεν ειναι μονο θεμα Χ ευρω που κανουν τα πραγματα...ειναι θεμα του τι γινετε οταν τους χρειαστεις....και προσωπικα απο το e-shop εχω τραβηξει πολλα....

Απο οτι βλεπω το θεμα μαλλον το εχεις παρει προσωπικα γιατι μαλλον κατι σου εχουν κανει εσενα τα μεγαλα μαγαζια....

Δεν το συνεχιζω να εισαι καλα.....

p.s. Καλα κρατουν τα μυαλα μου ακομη:happy:

Link to comment
Share on other sites

eshop:Ταχυτητα,ποικιλια ,τιμες.Απαραδεκτο service ,σχεδον εμετικο συγγνωμη κιολας.Προσφατα ειχα μια περιπετεια,εχω αναφερθει σε αλλο site.

Πλαισιο:μικροτερη ποικιλια,καλες τιμες,αποστολες μεσω ελτα δεν ειναι και οτι καλυτερο.SERVICE ΑΨΟΓΟ εχω και απο αυτο εμπειρια.Προβληματα τυπου" ψιλοασχετος υπαλληλος" προκυπτουν παντου .το θεμα ειναι ότι το πλαισιο εχει πολιτικη αλλαγων χωρις πολλα πολλα.Πηγα με μητρικη παραμασχαλα,ειπα οτι εχει ελλατωματικο μεμορι κοντρολερ,αληθεια εννοειται,πηρα αλλη(P5ne-sli πηγα,p5k πηρα)και εφυγα σε 10'.Στο eshop με ελλατωματικη καρτα γραφικων μου βγαλανε τη πιστη.3 φορες μου την επεστρεψαν ως "μη διαπιστωση", καρτα που δεν εβγαζε 10'' furmark.ΣΥΝΗΓΟΡΟς του καταναλωτη και ενα παλικαρι του eshop κατερινης μου δωσαν τελικα λυση 2 μηνες!! μετα.

Γενικα για προιοντα που σε "καιει' το θεμα εγγυησης πιστευω το πλαισιο ειναι η λυση, παντως σιγουρα οχι το eshop

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, επειδή στην γειτονιά μου που πρίν 2-3 χρόνια άνοιξε Mediamarkt και ξέρω περί τα 5 μικρά μαγαζάκια με καλές τιμές που έκλεισαν, πιστεύω οτι ξέρω καλύτερα.

Τώρα άν εννοείς μικρά μαγαζάκια αυτά στην Στουρνάρη άστο καλύτερα γιατί πλέον κλείσαν και αυτά ή καταστράφηκαν.

Όσο για τα περί Νάρνια μας προστατεύει η ανωνυμία εδώ άλλα καλό θα ήταν να μην "κοροϊδευεις" κάποιον που δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

στο βασιλειο των τυφλων βασιλευει ο μονοφθαλμος=πλαισιο

multirama=-

eshop=-

πλαισιο=+

θα εκτιμούσα κανένα πιο ολοκληρωμένο ποστ με εμπειρίες από το καθένα για την κατάταξη που κάνεις.

άκυρο μου κάνει εμένα....

επεξήγηση please?........άκυρο τι?

:hmm:

Link to comment
Share on other sites

+1 πλαίσιο...΄πήγα με p5n32-e και βγήκα με maximus formula 2...σε λιγότερο από 5λεπτά....

~ Στο multirama που είναι πολύ καλά τα παιδιά..άψογα..αλλά από τιμές.....α! 1α φορά είχα ζητήσει καλύτερη τιμή στα multirama και μου κάνανε -10€ σύνολο...Να ναι καλά τα παιδιά..

-1 e-shop άμα δεν υπάρχει αυτό που ζητάς....τότε είναι γρήγοροι+καλές τιμές...αλλά 0 service...για να μου αλλάξουν μία mobo που χάλασε πέρασε 1 μήνας με κάθε μέρα τηλ από την πλευρά μου...(το δε : θα σας πάρουμε τηλ σε λίγο....δεν το συζητώ καν..)

αν και αύριο θα πάω να πάρω μία παραγγελία (μόνο και μόνο γιατί δεν τα είχε στο πλαίσιο..)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειχε απλωσει τα ποδια του και το πλαισιο οπως το e-shop,μακαρι....θα το ειχε σβησει....

καμια σχεση αναμεσα στην φιλοσοφια των δυο αλυσιδων.Εγω λεω μακραν plaisio για τα χοντρα και e-shop για τα ψιψιψινια:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ανοιξει Ζαρας παντου να κλεισουν τα ρουχαδικα...

Μακαρι να ανοιξει ΑΒ να κλεισουν τα μπακαλικα

Μακαρι να ανοιξει πρακτικερ παντου να κλεισουν οι μικρο επιχειρηματιες....

Μακαρι να ανοιξουν MALL παντου να κλεισουν ΟΛΟΙ !!!

ΩΧ !!! Εχει αρχισει να γινεται ηδη !!!

Ασε μας ρε φιλε !

ΕΛΕΟΣ !

να μαθουν οι μικροι να σεβονται και να εξυπηρετουν τον πελατη και οχι να τον γδερνουν και να θελουν να ξεστοκαρουν στην πλατη του. Δε θελω να αναφερω παραδειγματα γιατι θα φυγω κ αλλο οφτοπικ, αλλα σε ολες τις κατηγοριες που αναφερεις, εχω ψωνισει απο μικρα μαγαζια αντι για αλυσιδαρες-μαρκες και τις πιο πολλες φορες ηταν χειροτερα/ακριβοτερα.

Ειπαμε να στηριζουμε τους μικρους, οχι να γινουμε μαλακες για να επιβιωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.