Jump to content



gaming ποντικι!


panos444

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply
το G9 παιζει να ειναι η μεγαλυτερη απατη ever.

αβολο στο πιασιμο οσο δεν παει.

ειναι λες και κρατας σφηνοτουβλακι.

To πιάσιμο για μένα είναι κορυφή.To αγκαλιάζει άψογα η παλάμη με το πλατύ grip.:happy:

Βέβαια γούστα είναι αυτά...

Συμφωνω με τα λεγομενα του Neph,το πηρε ενας φιλος μες στην τρελη χαρα να μου το δειξει,το γεγονος ομως οτι του ειχε τσαλακωθει το καλωδιο!!Ο θεος να το κανει!!! απο συρμα ειναι αυτο το πραμα,δεν ξεδιπλωνει με τιποτα ,και δεν μπορουσε να παιξει το GTA IV δεν τον εννοιαζε γιατι το πηρε 50 ευρω---->ποιοτητα... xaxaxa

Το καλώδιο προφανώς επίτηδες έιναι κορδόνι και φυσικά είναι ότι καλύτερο καθώς δε σκαλώνει όπως άλλα (πχ το sidewinder που είχα και είχε το κλασσικό "πλαστικό'')Aπλά πρώτη φορά το ξεδιπλώνεις και το ισιώνεις :)

Τώρα αν βγάλουμε ότι και η logi δεν έχει ποιότητα,οκ...whatever :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αφού τα είδαμε τα "πιασίματα" των ποντικιών. Δεν είναι όλα τα ποντίκια για όλα τα χέρια, απλά.

ναι αλλα το g9 σου δινει "καπακια" για ολα τα χερια.

ε και δεν....

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παει απο τζι 5 σε τζι 9...και τωρα παραγγειλα το ικαρι απο στιλ..θα σας πω νεα μολις το δοκιμασω..εχω την εντυπωση σε γκριπ ειναι καλυτερο το ικαρι..το τζι 9 ειναι λιγο κοντοφαρδο..

Link to comment
Share on other sites

αθλιο στο πιασιμο το g9 αν και ακριβω ποντικι πραγματι

Είναι άθλιο επειδή δεν ταιριάζει στο χέρι σου; :suicide: Ε λοιπόν, στο δικό μου ταιριάζει μια χαρά και δεν είναι άθλιο αν θες να ξέρεις. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να τα σκασω για το Mamba, αν και ακριβο, η μονη ερωτηση ομως που δεν πηρα απαντηση απο το site της Razer ειναι η εμβελεια (σε μετρα).

Δεν αναφερεται πουθενα.

H αλλη επιλογη ειναι το MX Revolution. Εμβελεια γνωριζει κανεις για αυτο? Βαρος?

Link to comment
Share on other sites

H αλλη επιλογη ειναι το MX Revolution. Εμβελεια γνωριζει κανεις για αυτο? Βαρος?

Αν μιλας για gaming, δεν νομίζω ότι παίζει καθόλου....

Βασικα είναι καλό για desktop χρήση και αυτό λόγω εργονομίας.

Κατα τα άλλα ειναι βαρύ και με ''τυπική'' απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος του Rev αλλα και του G9 8α συμφωνησω με τον spc

Το Revolution λογω μεγεθους και βαρους για gaming δεν ειναι οτι καλυτερο

Για all around χρηση θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα ποντικια που κυκλοφορουν αυτη

τη στιγμη....

Οσο για το G9 εμενα προσωπικα με βολεψε περισσοτερα απο ολα τα mice που ειχα για

παιχνιδια...το ρυθμιζομενο βαρος και grip ειναι μεγαλο +

απο εκει περα ειναι αναλογα τα γουστα και το βαλαντιο του καθενος

Link to comment
Share on other sites

μελλον :p

το εχει φιλος ομως και το εχω δουλεψει λιγο

οτι καλυτερο σε ασυρματο ποντικι imo

Δλδ θεωρείς ότι μιλάμε για lag / no lag επιπέδου ενσυρματου;

Γιατί το 99% των ασυρματων που εχω δοκιμασει σε ανάλυση 1920*1200 ειναι απογοητευτικά (για τα γούστα μου τουλάχιστον) ακόμα και σε desktop χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Συριε ετσι ειναι οπως τα λες στα ασυρματα

αλλα εδω εχουμε 8εμα...

το δοκιμασα με καλωδιο και χωρις

καμια διαφορα στην αποκριση

λες και ημουν με ενσυρματο...επαθα πλακα

εχω περασει απο πολλα ασυρματα

intelimouse explοrer....MX1000- G5-Revolution klp

τετοιο πραγμα δεν το εχω ξαναδει

οσο για το φιλο που λεει περι εμφανισης, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :p

ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα

εχε υποψην σου οτι εχει σχεδιαστει και για αριστεροχειρες

μεγαλο +

και στο θεμα εργονομιας ειναι κορυφαιο

μπορει να ειναι καπως μεγαλο...ποσο μαλλον για μενα που εχω μικρα χερια

αλλα ειναι απο τα πιο ξεκουραστα ποντικια που εχω δουλεψει ποτε μου

μονο - του η αυτονομια του...που ουσιαστικα λυνεται συνδεοντας το καλωδιο αν ξεμεινεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που δε με βολευουν καθολου τα ενσυρματα και δεν υπαρχει καλο ασυρματο για games να παρω... :X:

Ποσο δυσκολο ειναι να μαζεψεις το καλωδιο για να μη εμποδιζει τις κινησεις σου ? μεχρι και mouse bungiee πουλανε για τους αμπαλους :phttp://www.overclock3d.net/reviews.php?/input_devices/evo-g_mb1_gaming_mouse_bungee/1

Και δεν κρινεις τον σχεδιασμο του ποντικιου απο μια ακυρη φωτογραφια, ειπαμε εργονομικα ειναι το ιδιο με το DA το οποιο ειναι 99% ιδιο με τo 8 χρονων explorer 3.0 της MS, τωρα οποιος γουσταρει να δινει +90-100 ευρω για να παρει το ιδιο ποντικι μονο και μονο για περισσοτερα dpi(και πιθανοτατα χειροτερο tracking) και επειδη ειναι ασυρματο γουστο του καπελο του.

ΤΑ μονα ασυρματα που εχουν υψηλο polling rate ειναι τα G7 και Mamba, (πιο σημαντικος παραγοντας τα hz απτα dpi στην ακριβεια imo ) ολα τα αλλα ειναι κλειδωμενα στα 125hz.

εχε υποψην σου οτι εχει σχεδιαστει και για αριστεροχειρες

μεγαλο +

Μην λετε οτι θελετε, το ποντικι εχει ασυμμετρικο σχημα για να βολευεται το δεξι χερι, δεν ειναι συμμετρικο, btw στο FAQ μιλαει για παρεμβολες και αποστασεις για οποιον ενδιαφερεται http://www2.razerzone.com/mamba/faq.html

Link to comment
Share on other sites

Ποσο δυσκολο ειναι να μαζεψεις το καλωδιο για να μη εμποδιζει τις κινησεις σου ? μεχρι και mouse bungiee πουλανε για τους αμπαλους

Σιγα μην τα πιασω και με μανταλακι,δεν ειπα οτι ειναι δυσκολο .Ειπα οτι δεν βολευει εμενα,με καλωδιο ειχα το 2000 και ειχα βαρεθει να το ανεβοκατεβαζω...

Αντε να βρισκει αντισταση πισω στο γραφειο οταν το τραβας προς τα σενα κτλπ...

Ειναι καλα για παιχνιδια δεν λεω αλλα εμενα προσωπικα δεν με βολευουν,προτιμω να λαγκαρω κανα δευτερο παρα να τραβαω περα δωθε το ποντικι.

Παντως αν θα επαιρνα ενσυρματο,θα επαιρνα το G5 :)

Εκτος απο το Mamba αλλο ασυρματο στα 50 ευρω κοντα δεν υπαρχει καλο εεε? :X:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.