Jump to content



gaming ποντικι!


panos444

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!υστερα απο μια ατυχια που ειχα με το sidewinder εχασα 2 απο τα ποδαρακια του σε μια μεταφορα και τωρα γερνει..!οποτε παω για νεο ποντικι!αυτη την φορα δν το θελω τοσο "διαστημικο" και αν εχει λαμπακια κτλ να ειναι μπλε να ειναι εναρμονισμενο με το υπολοιπο πισι..εχω δει τα ποντικια απο τα 2 μεγαλα μαζαγια και εκτοσ απο 1-2 να μην εχω κατι ξεχωρισει..αυτο που μου αρεσε περισσοτερο ειναι αυτο:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1236741&page=8&category=69978174&catalog=23

αλλα τα λυπαμαι τα 63€ για να τα δωσω παλι για ποντικακι..εσεις τι λετε?πληκτρολογιο εχω το g11 της logitech και μου αρεσε το g5 το ποντικι αλλα πολλα τα χρηματα για αυτα που προσφερει..συγγνωμη αν κουρασα και ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Αν θες ένα σχετικά ελαφρύ και πολύ γρήγορο ποντίκι με customizable buttons δες και το nzxt avatar στα 47,5(πλαίσιο).

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808625

Έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και αίσθηση όταν το πιάνεις.

Από κει και πέρα είναι καθαρά θέμα του τί σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

G9 για μένα.Και πιο φτηνό θα σου βγει (γύρω στα 50€ πλέον) και κάνεις ότι χρώμα θες τα led..

Συν βέβαια τα δύο διαφορετικά grip αναλόγως τι σε βολεύει,και τα βαρύδια.

+1 και απο μενα και να μην ξεχναμε ποσο ειχε πριν κανα μηνα οποτε στα 50ε μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι? Και όμορφο είναι, και 6 κουμπιά + το ροδάκι έχει, και τα dpi (μέχρι 3200) αλλάζει κατά βούληση την ώρα που παίζεις πολύ γρήγορα με το πάτημα ενός κουμπιού,και ξέρεις ανά πάσα στιγμή ανάλογα με τη χρώμα έχει το ροδάκι ποιά ρύθμισει έχεις φορτώσει (dpi),και βαρηδάκια έχει για τέλειο ζύγισμα,και γερό είναι (έχει φάει της μπουνιές του και δεν καταλαβαίνει τίποτα),και αλάζει ρυθμίσεις ανάλογα αν παίζεις παιχνίδι ή κάνεις περιήγηση στο internet με το πάτημα ενός κουμπιού.Ουφφφ!:suicide2: Ούτε διαφήμηση της Trust να έκανα!:jump:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες προτεινω το G5..γιατι πολυ απλα το G9 δεν με βολευε στο χερι μου.. οποτε το G5 ηταν ο τελειος συντροφος...

Εγω το προτεινω.. Και αν μου χαλαγε..παλι G5 θα επερνα..:fun:

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο οδηγός της razer θα σε βοηθήσει να καταλάβεις τί ποντίκι χρειάζεσαι με βάση το grip σου.

http://www2.razerzone.com/MouseGuide/html/palmgrip.php

Πάντως το avatar που έχω είναι περισσότερο για claw και fingertip grip(το στυλ μου) και για palm grip αν έχεις λίγο μικρό χέρι.

Αν πάντως σε βόλευε το sidewinder μάλλον θέλεις ποντίκι προσαρμοσμένο στο σχήμα του χεριού-για palm grip.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας το μακρυ και το κοντο του :p +1 για το guide της razer, η πιο αντικειμενικη απαντηση ως τωρα σε ενα τοσο υποκειμενικο ζητημα, προτεινω να κοιταξεις και αυτο το guide αν σκεφτεσαι να παρεις ενα mousepad με σοβαρες διαστασεις για να μπορεις να κανεις γρηγορες και μεγαλες κινησεις http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679

Βασικοι κανονες αν σε ενδιαφερει το παρανω ειναι να μεινεις μακρια απτα laser, ακομα και οσα εχουνε βγει μετα την εκδοση του guide ( lachessis g9 sidewinder ) ειναι ακαταλληλα για το συγκεκριμενο στυλ παιχνιδιου, εγω θα προτεινα razer deathadder παντως χωρις πολλη σκεψη, δεν το εχω στην κατοχη μου ασχετα αν εχω δοκιμασει ενα σωρο ποντικια απλα μοιαζει πολυ στο σχημα με το MS explorer 3.0 που ειναι το αγαπημενο μου.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον!πηαγ και πηρα ενα και μου φαινεται καλο προσ το παρον αλλα μπορω να το αλλαξω εντος 20ημερων ειναι απο το πλαισιο φυσικα,και ειναι microsoft habu της razor ειναι και μοιαζει πολυ με αυτο που ειχα προσεξει..εχει 53€ δεν ξερω αν αξιζει τα 10€ παραπανω μιας και για ομορφια το πηρα πιο πολυ παρα για παιχνιδια μιας και τα περισσοτερα τα παιζω με μοχλο!:dance3:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=889407

ειναι αυτο τι λετε?εχω μεγαλο χερι και το g9 μου φαινοταν πολυ παχυ και κοντο..αν δεν τα παρω ολα σπιτι να δω ποιο με βολευει δεν μπορω να βγαλω συμπερασματα!!καποιο να αποφυγω?αυτο πολυ καλο μου φαινεται αλλα το αλλο με τα 63€ μου ειπε ειναι καλυτρεο ο πωλητης ισχυει?αξιζει να το παρω η να μεινω στα ''αυγα'' μου?!

Link to comment
Share on other sites

δεν με πολυ ενδιαφερουν αυτα απλα επειδη εφτασα τα 50 δεν ειναι προβλημα τα αλλα 10€ αν οντως ειναι τοσο καλυτερο το αλλο ποντικακι..εκτος απο τα dpi εχει κατι αξιοσημειωτο?ηδη αυτο μου φαινεται γρηγορο σε σχεση με το sidewinder και ας εχουν ιδια ταχυτητα..

Link to comment
Share on other sites

70€ εχει,και δεν μαρεσει σαν ομορφια,γιατι αυτο ειναι το κυριοτερο κριτηριο..!μετα ερχονται οι επιδοσεις..!θα τα αλλαξω τελικα το ποντικακι γιατι δεν απενεργοποιειται το φως,και το αλλο ποντικακι μου εχει κολησει..!μαλλον το αλλο θα παρω..!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.