Jump to content



gaming ποντικι!


panos444

Recommended Posts

Παιδια εγω οπως ειχα πει και παλιοτερα εδω μεσα,θελω μονο ασυρματο και βρηκα ενα για games,το G7 Logitech τι λετε καλο?Το 2007 νμζω κυκλοφορησε ,αλλα δεν το βρισκω πουθενα :(

η logitech με τις λεξεις ''διαθεσιμοτητα προιοντων''εχει μαλωσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Αγόρασα το Sidewinder x8 της Microsoft που είναι ασύρματο.

Δεν μου έκατσε καλά στο αριστερό χέρι. Είναι για δεξιόχειρες αποκλειστικά.

Η λειτουργία της ροδέλας είναι κλιμακωτή με κλικ, που δεν επιτρέπει smooth scrolling στα προγράμματα.

Επίσης, αν και δοκίμασα όλα τα ποδαράκια, κανένα δεν είχε την ολισθηρότητα που ήθελα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να σημαδέψω γρήγορα σε συγκεκριμένο σημείο.

Με το πρόγραμμα οδηγών της Microsoft, χάνεται η αυξομείωση του μεγέθους με scrolling σε κάποια προγράμματα όπως στο preview φωτογαφίας.

Η λειτουργικότητα αυτή επανέρχεται όταν το απεγκαταστήσουμε.

To BlueTrack επιτρέπει λειτουργία ακόμα και πάνω σε γυαλί, αλλά όχι άψογα. Στιγμιαία ο κέρσορας κάνει τα δικά του στην κίνηση, οπότε είναι κατάλληλο μόνο για καθημερινή χρήση και όχι για παιχνίδια.

Η απόκριση είναι καλή.

Γενικά μάλλον θα το χαρίσω σε κάποιο ανίψι.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα το mamba.αφου ειχα πιστωτικο δεν ημουν σπιτι,ζητησαν 129ε ενω ειχα πιστωτικο αφου ενημερωνονται οτι υπαρχει πιστωτικο ισο με το ποντικι απο την αλλαγη ζητανε 5,65?για αγνωστο λογο.τους παιρνω τηλ το απογευμα που γυρναω απο τη δουλεια αφου τους ριχνω ενα χεσιμο που ζητανε λεφτα ενω υπαρχει πιστωτικο τους ρωταω για τα 5,65 ο υπαλληλος δεν μπορουσε να καταλαβει γιατι τα πληρωσα και οχι μονο αυτο αλλα ειμαι και χρεωμενος με 5,65 ακομα!!!!περιμενω τηλ αυριο.κατα τα αλλα μια χαρα το ποντικι το προγραμμα του ειναι ψιλοχαλια αλλα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεσα να κρατηθω, το τσιμπησα το logitech dinovo σετακι , και αν το πληκτρολογιο θελει χρονο να το συνηθισεις η εκπληξη ηταν το laser ποντικι το οποιο αν και φαινεται ιδιο εχει διαφορες με το wireless non bluetooth αδερφακι του

1)το bluetooth ειναι πιο ελαφρυ

2)το bluetooth ειναι λιιιιιγα χιλιοστα μεγαλυτερο που στο δικο μου χερι πλεον το κανει ιδανικο-μου αρεσει πλεον περισσοτερο απο το mx900

3)δεν εχει καθολου lag -Lift off distance-οταν το σηκωνεις αντιθετα με το αδερφακι του..

τελικα φαινεται οτι η logitech το καλο το δινει μονο παρεα με το dinovo...

Link to comment
Share on other sites

Παντως με το g5 blue εχω περασει παρεα τα τελευταια 3 χρονια σχεδον και ακομα ειναι σαν καινουργιο.

Το μονο που του αλλαξα ηταν τα βαρυδια , εβγαλα τα βαρια και εβαλα τα πιο ελαφρια γιατι με κουρασαν :p

Εγγυημενο mouse για hardcore χρηση 24 ωρες+ σερι Dota xD

Link to comment
Share on other sites

μιας και μου ρθε σημερα κ μενα το g5 το μονο που θελω να πω ειναι οτι παταει κατω το habu ανετα. τα βαρυδια δε με ξετρελαινουν γιατι δεν μπορω να βρω τη χρυση τομη με τιποτα :p

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα τελευταια 3 χρονια ειχα ποντικια μονο της logitech οπως το MX900 το οποιο ηταν πολυ βαρυ και ειχε και κακο πιασιμο , μετα πηρα το G5 το οποιο ηταν αρκετα ποιο ελαφρυ , γρηγορο με το εξης προβλημα τα ελατηρια και στο ποντικι και στη βαση φορτισης ατονουν πολυ γρηγορα και δεν εκαναν καλη επαφη και παλι και σε αυτο το ποντικη η κοιλοτητα που εχει υοθετηση στη θεση του αντιχειρα η logitech ειναι πολυ εκνευριστικη !!

Μετα απο πολυ σκεψη κατεληξα στο HABU το οποιο ειναι κορυφαιο , ταχυτατο και εχει επιτελους πιασιμο καλο οπως ειχε το intelimouse και ειναι πολυ πολυ ελαφρυ !!

ποτε ξανα wireless ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deathadder +razer goliathus speed.

Xl.Φυσικά.Αν και καλύτερο θα ήταν να τα δοκιμάσεις και τα δύο,ποιο βολεύει εσένα αν και νομίζω πως το με DA δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρρωστεια το mamba...

Αν δεν ειχα ΚΑΤΑΒΟΛΕΥΤΕΙ το MX1000 (απο το καλυτερα ποντικια που εχουν βγει κατα την γνωμη μου) εδω και 3 χρονια θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα**, αν και δεν παιζω πολλα games.

Αν ειχε και περισσοτερα προγραμματιζομενα κουμπια... Το MX1000 εκτος τα κλασσικα 2 αριστερο-δεξι και την κυλιση της ροδελας εχει αλλα 8.

Δεν παει και με τα πορτοκαλι ledακια του dinovo keyboard ρε γαμωτο :p

**Οχι οτι τωρα δεν το σκεφτομαι...... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.