Jump to content



Recommended Posts

Τελικα μαπα το καινουριο firmware. Αναφερθηκαν 8ΜΒ bugs και μετα το firmware update. Εν αναμονη της επισημης ανακοινωσης της Intel.

ΠΟΥ? εχεις κανα λινκ να το διαβασω? εχει γουστο τωρα που το βαλα να φαει κανα κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο πλαισιο που εχουν οι intel ssd (γυρω απο την ετικετα, αυτο που τους "παχαινει") μπορω να το βγαλω χωρις να χασω εγγυηση? Γιατι πανω στο αυτοκολλητο που εχει γραφει : "Warranty void if any label / screw is removed or broken"

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση no2:

Εχω εναν postville πανω σε AMD 790FX/SB750 (win7 x64). Αυτη την στιγμη εχω MS driver. Κατεβαζω απο την amd sb και ahci sata driver, κανω εγκατασταση, και ενω ολα δειχνουν να εγιναν ΟΚ, στο device manager, ο driver του δισκου παραμενει ο MS. Δεν επρεπε να αλλαξει σε AMD? Δοκιμασα να τον βαλω με το χερι (have disk και επελεξα το .inf απο τον φακελο που γινεται extract ο driver) και μου πεταει μηνυμα οτι ο driver δεν ειναι συμβατος με το hardware μου. Τι κανω λαθος?

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση no2:

Εχω εναν postville πανω σε AMD 790FX/SB750 (win7 x64). Αυτη την στιγμη εχω MS driver. Κατεβαζω απο την amd sb και ahci sata driver, κανω εγκατασταση, και ενω ολα δειχνουν να εγιναν ΟΚ, στο device manager, ο driver του δισκου παραμενει ο MS. Δεν επρεπε να αλλαξει σε AMD? Δοκιμασα να τον βαλω με το χερι (have disk και επελεξα το .inf απο τον φακελο που γινεται extract ο driver) και μου πεταει μηνυμα οτι ο driver δεν ειναι συμβατος με το hardware μου. Τι κανω λαθος?

Ο driver δεν είναι για το δίσκο, αλλά για τον controller... αν έχεις στο Storage Controllers τον σωστό AMD driver , τότε είσαι κο-μπλέ (κιούκιούκιού κιούκιούκιού κιούκιού κιού-κιούκιού!!!!)...:beer:

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις απλά το raid όταν το μηχάνημα ανοίξει και τρέξει ο Intel Storage Manager στο boot, θα μαρκάρει το raid ως failed.

άκυρο. Αν κάνεις disable το raid και το γυρίσεις σε IDE λογικά δεν θα γίνει κάτι. Πάρε για καλό και για κακό ένα backup.

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις απλά το raid όταν το μηχάνημα ανοίξει και τρέξει ο Intel Storage Manager στο boot, θα μαρκάρει το raid ως failed.

άκυρο. Αν κάνεις disable το raid και το γυρίσεις σε IDE λογικά δεν θα γίνει κάτι. Πάρε για καλό και για κακό ένα backup.

το τελευταίο firmware είναι το 2009 που είχα βάλει :/

και με την ευκαιρία

ποιο πρόγραμμα για ghost?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις το update σε AHCI mode.

Αν δεν γίνει ούτε έτσι:

Ξεκίνα το μηχάνημα χωρίς τους SSD αποσυνδέοντας το SATA καλώδιο. Μόλις δεις πως ξεκινάει να μπουτάρει για να κάνει το firmware update σύνδεσε το SATA καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Νεο firmware 1.92

This revision of the Firmware Update Tool:

 Fixes issues associated with correctly detecting Intel SSDs in Apple* systems.

 Updates Intel SSD 320 Series firmware specific to Lenovo* systems to the most current version.

No other firmware changes were made from the previous release.

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18363

Έγινε επεξεργασία από techman
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.