Jump to content



Recommended Posts

Γιατί να βλέπει 4χ200GB?

 

Επίσης πόσο σίγουρος είσαι για την τιμή του 910? Μπορούμε να έχουμε ένα λινκ να πάρουμε κι εμείς βρε αδερφέ...

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει και η λύση του Samsung 850 PRO σχεδόν στην ίδια τιμή, αλλά δίχως έκτωση και άλλες επιδόσεις βέβαια.

 

http://www.verkkokauppa.com/fi/product/44717/dtxqk/Samsung-850-PRO-1-Tt-SATA-III-SSD-2-5-SSD-kovalevy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ δε θα τον αγόραζα. Πολύ παλιό μοντέλο, άνευ εγγύησης, και με λίγα λεφτά παραπάνω (50% παραπάνω, αλλά είναι ~20€) παίρνεις καινούριο, μεγαλύτερης χωρητικότητας με εγγύηση

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Θαθελα λιγο τα φωτα των μαιτρ στους ssd.

Εχω τον intel 535 series 180 Gb. φρεσκος-φρεσκος και σημερα εγινε φρεσκια εγκατασταση Win10 μπηκαν ολα τα προγραμματα και ειπα να τρεξω και ενα τεστακι στον δισκο.

Παραθετω φωτο και περιμενω σχολια.

 

intel_520_180_Sata3_3.jpg
 
 
intel_520_180_Sata3_2.jpg
 
 
Απο irst εχω 12.8.0.1016 αυτους που δινει η Asus στο σαιτ για την μητρικη μου.
Link to comment
Share on other sites

Οι επίσημοι συμβατοί IRST με windows 10 είναι αυτοί:

 

https://downloadcenter.intel.com/product/55005/Intel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-

 

Επίσης έχεις C-states ενεργοποιημένα γι'αυτό και τα χαμηλά 4Κ νούμερα.

Δεν θα δεις τρελές διαφορές. Τα νούμερα είναι κοντά στα νορμάλ. Ο 180αρης, έχει λιγότερες μνήμες και δεν μπορεί να αποδώσει όσο ο 240αρης που ποιάνει 300MB/s στις εγγραφές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. (το βάζω ξεχωριστά να φανεί).

Οι IRST 14.5 έχουν κάποια θεματάκια με τους απλούς HDD. Προσοχή όταν κάνουμε εγκατάσταση γιατί υπάρχει περίπτωση να εξαφανιστούν οι απλοί δίσκοι.

Αν συμβεί κάτι τέτοιο απλά κάνε revert driver μέσα από τον device manager και άφησε τους IRST που έχεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε το εχουν μονο οι 14.5 . Αυτο το ειχα με προηγουμενο iRST driver (εχω και σχετικο θεμα). Και γενικοτερα μου δημιουργησε προβληματα ο iRST κατα την εκκινηση, οποτε στα Win 10 παραμενω χωρις τον  εξτρα driver μεχρι να λυθουν τα οποια προβληματα. Σε intel 520

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.