Jump to content



Sstav's Modded Silverstone TJ09


sstav

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια...εκανα κάποιες ανακατατάξεις ....πέρασα τα SATA από πίσω,τα hd cases εναλλάχθηκαν, τοποθέτησα κάτω το διανομέα για τις λάμπες, αφαίρεσα ένα καλώδιο τροφοδοσίας molex (οι λαμπες παίρνουν ρεύμα από το ίδιο καλώδιο με τον φαν κοντρολερ)...δεν προλαβαίνω να ανεβάσω photo...αναμένονται αλλαγές στα καλώδια τροφοδοσίας των συσκευών...τα 24πινα,8πινα για mobo & 8πινα για gpu θα μείνουν ώς εχουν ......

Link to comment
Share on other sites

sstav,μπορείς να μου πείς που βρήκες το sleeving kit γιατι σύντομα σκοπεύω να κάνω και εγώ κάτι παρόμοιο και δεν βρίσκω τίποτα....

Ακόμα πολύ καλή δουλειά!Εύγε!:T:

Link to comment
Share on other sites

@ Jerry ...όντως όπως είπε ο nefelim το κιτ είναι της ACRyan από eshop αγορασμένα στα 6€.....Πάρε 2 τέτοια όταν ξαναφέρει...

Αυτό που έχω σκοπό να κάνω είναι κάτι παρόμοιο με

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=732593&postcount=1

Όρεξη εχω ...χρόνο δεν έχω αλλά θα το παλέψω όσο μπορώ με το cable management...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις...αν κόψω το αθλιο sleev του enermax και περάσω τα μαύρα τα δικά μου δεν κινδυνεύω από κάποιον να μου πει για χαμένες εγγυήσεις και τέτοια;

επίσης σε όλα τα sleeves τα έντονα χρώματα φαίνονται αρκετά γιαυτό θα πάω για δύο στρώσεις...Πολλοί βάζουν μαύρα καλώδια στα sleeves...αλλά έτσι χρειάζεται να κόψεις τα υπάρχοντα και επανασυνδέσεις τις άκρες με τα μαύρα.

Να αλλάξω όλα τα fixed καλώδια με μαύρα στο τροφοδοτικό (24pin,8pin) δεν παίζει....στα modular Molex τροφοδοσίας θέλω να το κάνω

edit: το μετέφερα στο δικό μου thread ...http://www.thelab.gr/showthread.php?t=63976&page=2

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις...αν κόψω το αθλιο sleev του enermax και περάσω τα μαύρα τα δικά μου δεν κινδυνεύω από κάποιον να μου πει για χαμένες εγγυήσεις και τέτοια;

μήπως μπορείς να το βγαλεις χωρις να το κόψεις (αφού ξεκουμπώσεις τα καλώδια απο το βυσμα προφανώς) για να μπορεις να το ξαναβαλεις σε περιπτωσή που χρειαστείς εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μην τα θελουμε ολα δικα μας, προφανως με δικο σου sleeving εισαι εκτος εγγυησης. Αφου βγαζεις ολα τα καλωδια απο τα βύσματα τους και να ξαναβαζεις. Δυσκολο το βλεπω να βγει το sleeve χωρις να κοπει κατι, τουλαχιστον το θερμοσυστελωμενο.

Link to comment
Share on other sites

ναι αν αλλαξεις sleeve=χασιμο εγγυησης.

δεστρες -αν και ρωτησες σε αλλουνου το θεμα,ειχε χρησιμοποιησει ο Kοπριτης στο δικο του κουτακι,οποτε αν θελει μας ενημερωνει:) (θελω και γω μερικες)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.